nasiona marihuany

Montaż fotopułapki do... skały

Wyszukiwarka Forumowa:

DutchPassion

Active member
Rejestracja
Lut 26, 2014
Postów
27
Buchów
0
Witam , planuje założyć kamerkę obserwująca co się wyprawia na spocie gdy śpię i ciężko pracuję.Znalazlem już idealne miesjce na jej montaż , jest to skała wapienna.Jednak oczywiście pojawia problem jak doczepić kamerkę do tej że skały ? Oczywiście najprościej było by zabrać wiertarke zrobić dziurę wbić kołka zawiesic kamerę i gitara , ale wiercenie na spocie nie wchodzi w grę :( więc może ktoś z Was ma jakiś kreatywny pomysł na mocowanie ? :) Oczywiście nie mogą to być żadne paski ani wbijane w ziemię kołki obok skały bo to nie przejdzie i zostanie pewno szybko zauważone... Liczę na jakieś pomysły i pozdrawiam :) PS.Jeśli zły dział tematu to bardzo przepraszam
 

zielonamasa

jungle guerilla trooper
Weteran
Rejestracja
Wrz 16, 2008
Postów
3,870
Buchów
3,409
Odznaki
1
Jak kamera zostanie wykryta to i miejsce jest spalone. Nie ma po co wracać.
 

DutchPassion

Active member
Rejestracja
Lut 26, 2014
Postów
27
Buchów
0
Naturalnie i nie inaczej zielonamasa :) Jednak przy dobrym montażu wykrycie może być niemożliwe ze względu na bardzo dobry kamuflaż.Jeśli sam czegoś nie wymyślę a tutaj też nikt nic nie pomoże pozostanie mi szukać miejsca dla niej gdzie indziej , drzewa krzaki itp... Chyba że Ty zielonamasa masz jakieś propozycje co do montażu fotołapki np w innym miejscu niż 'moja' skała? :)
 

zielonamasa

jungle guerilla trooper
Weteran
Rejestracja
Wrz 16, 2008
Postów
3,870
Buchów
3,409
Odznaki
1
Osobiście używam szpadla wbitego w ziemie a do niego na opaskę jest zamontowana kamera. Umiejscowienie szpadla jest w takim miejscu, że jak ktoś zauważy kamerę to zdjęcie będzie już w drodze.

---------- Post Zaktualizowany 23:07 ---------- Data pierwszego postu 23:05 ----------

Najczęściej jest tak, że dobry kamuflaż generuje zbędny ruch i przychodzą zbędne fotki.
 

DutchPassion

Active member
Rejestracja
Lut 26, 2014
Postów
27
Buchów
0
Ale jeśli ktoś mało kumaty zauważy kamere to albo ucieknie ze strachu przed złapaniem przez niebieskich(bo zdjecie na tle pomidorów ma) albo za***ie kamerę czy ją zniszczy , zdjęcie już mamy , także taka osobistośc kończy ze złamaną nogą ku przestrodze.Jednak gorzej gdy zauważył by to niebieski albo jakiś kapuś , to wtedy już kmina taka że sprawdzą karte SIM oraz SD , oczywiście SIM i SD mam wrzuconą świeżą ze sklepu przeznaczoną tylko do tego celu , tak samo jak i email na szwajcarskim serwisie jakimś i sprawdzanie tylko przez TOR'a , także ryzyko odnalezienia mnie minimalizuję , ale wszystko moze się zdażyć .... jakieś jeszcze propozycję zabezpiecznia kamerki przed niechcianą ingerencją ciekawskich ludzików czy (tfu tfu) niebieskich ?
 
N

Nitrofit

Guest
Weź Ty wrzuć na luz człowieku i sadź sobie krzaki bez fotopułapek, szwajcarskich emaili, TORów i innych pierdół! Jak tak będziesz się wszystkim przejmował to osiwiejesz zanim dobijesz do trzydziestki. I proszę Cię: nie łam nikomu kończyn, bo tak nie można. Ja wiem, że rośliny są ważne ale ku**a nie możesz łamać ot tak sobie nogi innemu człowiekowi. Gdzie Twoje sumienie i kodeks moralny?
 

DutchPassion

Active member
Rejestracja
Lut 26, 2014
Postów
27
Buchów
0
No dobra z tymi nogami to może przesadziłem,chyba że człowiek okazał by się być złodziejem plantów,a tego bardzo nie lubię z resztą chyba wszyscy takimi osobami gardzą, wtedy z tym łamaniem można się zastanowić czy to nie odpowiednia kara :D a wracając do tematu ... może jakieś inne pomysły na montaż? :)

Edit. A propos przejmowania się to przezorny zawsze ubezpieczony :) wolę się przejmować teraz niż zaleźć na spota pewnego pięknego letniego dnia i zostać bardzo nie miło zaskoczony ... Tak należe do tych co są aż nadto ostrożni :D
 
Ostatnia edycja:

Aurax

Well-known member
Rejestracja
Lis 17, 2006
Postów
475
Buchów
2
Zielonamasa
mam do ciebie pytanie widzę że znasz sie na kamerach , powiedz co sadzisz o skutecznosci tych kamer czy zawsze wykrywaja ruch? jak czytam parametry kamer zbytnio sie nie róznią a w cenach duża rozbieżność
pozdro
 

d3struktor

Well-known member
Rejestracja
Lis 2, 2012
Postów
356
Buchów
1
na drzewie, wycinasz z innego kawałek kory tak aby w miarę nie uszkodzić drzewa, nakładasz na fotopułapkę wystawiasz tylko obiektyw i ew. doświetlanie. Tak chowają leśniczy swoje urządzenia i nawet z 2 m ciężko jest ją dostrzec. Kolega znalazł zbutwiałe drewno ułożył a raczej porozrzucał w koło spota i w środku miał2 fotopułapki ni chu*a nie spodziewałbym się. Obecnie takie gadżety powoli stają się niemal standardowym wyposażeniem outdoorowca bo nie tylko strzeże przed kradzieżą ale też przed przyczajką służb, wolę stracić fotopułapkę niż potem tłumaczyć się przed prokuratorem. Tylko nie zróbcie tak jak gigant z icmaga kupił fotopułapkę na fakturę i wiadomo..
 

Aurax

Well-known member
Rejestracja
Lis 17, 2006
Postów
475
Buchów
2
a na czym ja masz na pasku? czy w drzewie wycięta przestrzeń, 50mm grubości ma fotopułapka więc korą nie zakryjesz boków tylko przód
 

d3struktor

Well-known member
Rejestracja
Lis 2, 2012
Postów
356
Buchów
1
w zależności od terenu i samego drzewa, bo czasem da się ukryć w szczelinie ale tak to pozostaje obłożyć korą spady i będzie mało widoczna. Pasek jeśli już to zamaskowany też kawałkami kory, czasem błotka żeby tylko rozmazać regularny kształt i kolory nie pasujące do otoczenia. Wycinając tak głęboko w drzewie jest duża szansa, że zacznie chorować i zdechnie. Zamiast paska lepszy będzie szary albo zielony drut ogrodniczy. Szukaj też IR z widmem nie widocznym całkowicie dla ludzkiego oka, bo niektóre pułapki to mają IR które widać z wieeelu metrów jak się ustawisz na wprost. Nie ma jednolitego patentu na maskowanie wszystko robisz na miejscu z dostępnych materiałów w otoczeniu jeśli ma być to dobrze zrobione i łatwe w obsłudze np. wymiana baterii żebyś nie musiał budować od nowa wszystkiego
 

zielonamasa

jungle guerilla trooper
Weteran
Rejestracja
Wrz 16, 2008
Postów
3,870
Buchów
3,409
Odznaki
1
Zielonamasa mam do ciebie pytanie widzę że znasz sie na kamerach , powiedz co sadzisz o skutecznosci tych kamer czy zawsze wykrywaja ruch? jak czytam parametry kamer zbytnio sie nie róznią a w cenach duża rozbieżność pozdro
Sprzęŧ na którym pracuje skutecznie wykrywa ruch.Przychodzą nawet zdjecia ptakow.
 
G

Guest

Guest
Kamera musi być stabilnie zamocowana na pniu , palu lub kamieniu , przed kamerą nie może być migających gałęzi trawy itp bo będa ci przychodzić zdjecia co 5 minut hehehe .
I nie na samym spocie gdzieś obok , wejścia - wyjscia ale by było widać spot .
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół