nasiona marihuany

krupnik staropolski

Wyszukiwarka Forumowa:

Buldog

Member
Rejestracja
Lut 16, 2009
Postów
19
Buchów
0
Mój ulubiony. Po spożyciu większej ilości konsekwencje są znikome ;)
na ok 2 litry napoju
1 i 1/2 szkl miodu
0,6 litra wody
otarta skórka z 1 cytryny i 1 pomarańczy
1 Ł cynamonu
1/2ł imbiru
10 goździków
10 zieka angielskiego
1ł gałki muszkatołowej
1 laska lub 1 torebka wanilii
2Ł kwiatu lipy
2Ł kwiatu bzu czarnego(niekoniecznie)
1ł kwasku cytrynowego
1L spirytusu

W rondelku zagotować 10minut wodę z korzeniami i ziołami, dodać miód kwasek i skórki, gotować 5 minut zbierając szumowiny. Uzupełnić przegotowaną wodą do obiętości 1 litra zagotować i przecedzić przez pieluchę z następnie przez bibułę. Do cieplego wlać spirytus, rozlać w butelki i odstawić na 3-4dni. Na ciepło można pić a le na własną odpowiedzialność ;))

ot- Kiedyś na Mazurach podczas spływu siedzieliśmy wieczorem przy ognisku z gitarą. Znikąd zjawił się ORMO-wiec i z mordą " co tu robicie"
Akurat uważył się rondelek ;0). ORMO-wiec usiadł na chwilę w kręgu, i jak doszła jegi kolej to wypił tak ze szklankę duszkiem ;)). Leżał przy ognisku do rana ;o)
 

Kostek

Przećpana Morda :D
Weteran
Rejestracja
Sty 7, 2006
Postów
3,486
Buchów
17
To i ja coś wrzucę:

Krupnik korzenny

1 l spirytusu
1.2 l wody
1.2 l miodu
szczypta galki muszkatolowej
kawalek cynamonu
5 goździków
5 ziarek pieprzu
2 ziarnka ziela angielskiego
1/2 laski wanilii
troche skórki pomarańczowej

Miód przyrumienić w rondlu razem z korzeniami/ oprócz skórki pomarańczowej/ wlać do miodu wodę , zagotowac i odstawić z ognia. wlac do miodu spirytus, nie gotować. Wlac do dużego sloja, wlożyć skórkę pomarańczową, zamknąc szczelnie. Nastepnego dnia zlać do butelek/ czasami potrzeba przefiltrować/ i gotowe.

KRUPNIK ŻMUDZKI

2 l wódki czystej 45%
1 szkl wody
20 dag miodu
20 dag cukru
łyżeczka cynamonu
kilka listków ruty
szczypta imbiru
kawałek gałki muszkatołowej
płatki z 1 róży ogrodowej
kilka jagód jałowca
2 goździki

Miód, cukier, przyprawy zalać 1 szkl wody i gotować 10 min. Zdjąć z ognia, wlać wódkę, naczynie przykryć i podgrzać, ale nie gotować. Odstawić na 8 godzin w chłodne miejsce. Następnie przecedzić i rozlać do butelek. Przechowywać w chłodnym miejscu przez 2-3 m-ce.

Dzisiaj będę robił, bo wpadło mi 0,7 wódki za free (nie lubię wódki). Nie wiem, na który z przepisów się zdecydować, ale prawdopodobnie wybiorę korzenny.
 
P

Palisanto

Guest
Korzenny wydaje dość zacny, ale jakbym robił to na próbę dałbym połowę mniej przypraw, szczególnie jeżeli chodzi o goździki. Nie raz się przejechałem na przyprawach korzennych które tak zdominowały smak, ze pić się tego nie dało.Raz zrobiłem nalewkę korzenna, zgodnie z przepisem i szczerze to smakowało jak krople żołądkowe, dopiero z sokiem jabłkowym było jako tako pijalne.
 

brat Marian

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 4, 2012
Postów
889
Buchów
64
podziele się ciekawostką wygrzebaną gdzieś w sieci, do sprawdzenia, ale mnie przekonuje. Pierwotnie krupnik nie był tym co znamy- był mocnym alkoholem z czasów przed destylacją, czyli miodem pitnym wymrażanym.
Tą samą technologię stosuje się przy eisbockach, najmocniejszych piwach świata (rekord przekroczył 56% alkoholu)
polega to na wystawieniu mocnego produktu fermentacji na spory mróz w beczce i wybieraniu sitem krupinek lodu (stąd nazwa krupnik) co będzie powodowało redukcję objętości i zagęszczenie wszystkich składników z wyjątkiem wody, a więc alkoholu i cukrów głównie)
 

Kostek

Przećpana Morda :D
Weteran
Rejestracja
Sty 7, 2006
Postów
3,486
Buchów
17
Słyszałem już dawno temu o tej technice, ale nie wiedziałem, że tak mogła powstać pierwotna wersja krupniku.
Niektórzy używają jej do produkcji specyficznych win. Muszę kiedyś spróbować z miodem pitnym.
 

padree

Sruuuuuuuuuuuu....
Weteran
Rejestracja
Paź 10, 2010
Postów
1,185
Buchów
2
Do dawajcie panowie przepis na miod pitny!
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół