nasiona marihuany

Masło z marihuany a łzy feniksa? Oraz inne pytania

Wyszukiwarka Forumowa:

Pawianero

New member
Rejestracja
Maj 21, 2014
Postów
4
Buchów
0
WITAM.

Mam kilka pytań odnośnie spraw leczniczych.

1. Czym różni sie masło wykonane z 100 gram czystych topiszczy od olejku konopnego(zwanego łzami feniksa) wykonane równie z tej samej ilości i jakości topów? Wiem że różnią sie ilością thc ,cbd itp ale czy maja te same właściwości lecznicze? czy jest ktoś na tyle inteligenty kto wie coś o tym i jest w stanie odpowiedzieć racjonalnie?

2. Następne pytanie. Wiadomo mi że prawdziwe masło posiada duża ilość tłuszczy nienasyconych co powoduje ze podczas ogrzewania tworzą sie wolne rodniki a te zaś powodują że nasze komórki zmieniaja sie w rakotwórcze poniewaz sie utleniaja. Czy nie można masła zastąpić olejem kokosowym który posiada znikome ilosci tłuszczy wielonienasyconych co ogranicza w bardzo duzej mierze tworzenie sie wolnych rodników?

3. trzecie pytanko. Rick Simpson w swoim artykule wypowiada się że najlepsze odmiany lecznicze to te które zawierają największą ilość thc i są najmocniejsze. Zaś dużo ludzi na forum pisze że to CBD ma właściwośći lecznicze a THC to nic innego jak substancja psychoaktywna ? Więc jak to jest z tym? ja naprzykład wierze że THC jak i CBD maja substancje lecznicze lecz THC dodatkowe klepie.

4. Czy znacie jakieś przypadki uleczenia bardzo ciezkich chorób , nowotworów tymi oto łzami feniksa?
Na wszelki wypadek chciałbym zabezpieczyć się i i swoją rdzoine jakby ktoś chorował na coś poważnego lub stosować to profilaktycznie. Rick Simpson twierdzi także że nasze organy dzięki olejkowi zaczynaja poprawnie funkcjonowac i ludzie którzy to zażywają czuja sie o dużo młodsi. Sam kiedyś jak zjadłem dużą ilość bardzoo mocnego masła to FAKT nie mogłem sie ruszać , tylko leżałem zaś mój mózg tak intensywnie myślał że czułem sie geniuszem. A jak sie przespałem i wstałem to czułem sie faktycznie dużo lepiej i naprzykład jakieś stany depresyjne które miewałem ustąpiały. Lecz nie mogłem jeść tego masła codziennie w celach profilaktycznych bo bym chodził ciagle naspawany. Co myślicie na ten temat?

5. Rick Simpson twierdzi też ze jego pacjenci po tym olejku nie czują fazy. Ale jak można nie czuć fazy po niemalże 100% stężonego thc. Podkreśla że po prostu chce im sie spać i nazywa to regeneracja ( tu bym sie akurat zgodził bo moja faza po maśle coś taiego właśnie przypominała) Co o tym myślicie?

CHCIAŁBYM ABY WYPOWIADAŁY SIE OSOBY KTÓRE MIAŁY DOŚWIADCZENIE Z TYMI SUBSTANCJAMI ALBO TACY KTÓRZY COŚ NAPRAWDE O TYM WIEDZĄ A NIE UDAJĄ FILOZOFÓW.
 

Dyzma

odwyk...
Weteran
Rejestracja
Lip 11, 2009
Postów
4,089
Buchów
4,292
Odznaki
2
1-100 gram produktu wsadowego to 100 gram-nie istotne w momencie przerobu jest medium docelowe.Kokos czy masło jest tylko rozcieńczalnikiem koncentratu w przypadku dawkowania oralnego.Czysty olej(np.stosowany zewnętrznie przy zwalczaniu czyraka i innych skórnych)ciężko dzielić na odpowiednie porcje i dawkować-dla tego się go stosuje w postaci rozcieńczonej.
2-przy stosowaniu rekreacyjnym możesz sobie zrobić masło czy co tam chcesz.Leczniczo albo czysty albo mix z kokosem.
3-jestem tego samego zdania co Rick.Spektrum działania jest pełniejsze.
4-google.
5-spróbuj a zobaczysz.No chyba,że stosujesz miejscowo/zewnętrznie.
ps-poczytaj.
https://www.forum.haszysz.com/showthread.php?115777-Robimy-kapsułki-żelowe-z-RSO
 

Pawianero

New member
Rejestracja
Maj 21, 2014
Postów
4
Buchów
0
Dzieki za odpowiedź ale chciałbym jeszcze sie upewnić co do niektórych odpowiedzi.
1. Czyli nieważne czy będe jadł masło czy olej konopny to działanie lecznicze powinno być takie samo. (już nie uwzgledniajac tych wolnych rodników)
2. miałeś może okazje robic masło z oleju kokosowego ? bo ja robiłem tylko z prawdziwego. Chyba rózni sie tam temperatura smażenia i boje sie żeby nie przypalić gandzi. Czy po prostu te masło kokosowe tak samo sie zachowa jak prawdziwe masło.

To chyba na tyle. Zabieram sie za czytanie twojego posta ;) Pozdrawiam
 

Dyzma

odwyk...
Weteran
Rejestracja
Lip 11, 2009
Postów
4,089
Buchów
4,292
Odznaki
2
1-pomijając kwestię wolnych rodników to samo działanie oleju w obu przypadkach jest podobne.Tak jak pisałem-masło/olej kokosowy w tym przypadku są rozcieńczalnikami.
2-nie-robię olej i przy użyciu kokosowego uzyskuję interesujące mnie stężenie procentowe.
 

lordrevan

Well-known member
Rejestracja
Cze 19, 2011
Postów
391
Buchów
1
co do 3

Wielokrotnie czytałem/słyszałem, że ważny jest profil działania konopi i sam też tak uważam np konopie z ratio z dużo większą ilością cbd bardziej sie nadają na leczenie depresji a te 1:1 dla ludzi co mają jakieś bóle przewlekłe i cały dzień jak by się chcą znieczulać.

Ja np "wyleczyłem" sobie ból kręgosłupa maścią z oleju koksowego ( użyłem do tego odmian o wiekszej zawartości cbd ) oczywiście wiadomo że to nie potwierdza nic bo testowałem to tylko na sobie więc mam tylko swoją opinie. Stosowana regularnie powoduj brak bólu w kręgosłupie na odcinku piersiowym który jest na tyle silny ze mocniejszy uciska palcem sprawia ból (obszar bólu to coś w stylu jednego kręgu )

Spotkałem się też z opinia, że rozpuszczalniki niszczą część terpenów i kanabinoli czy to prawda czy nie nie wiem.


Bardzo ciekawy temat hehehe

Ja np ekstrachuje w cocount oil i potem sobie dodaje jeszcze inne oleje np (arnica) i np olejek eteryczny np ( pomarańczowy ) i uzyskuje całkiem ciekawą maść a do tego fajna zabawa jest.
I ogólnie taka bazę można wykorzystać potem dalej, możecie sobie nawet mydło zrobić w którym będą się znajdowały cenne składniki z konopi hehehe
 

Dyzma

odwyk...
Weteran
Rejestracja
Lip 11, 2009
Postów
4,089
Buchów
4,292
Odznaki
2
Z kręgosłupem nie ma żartów.Też mam z nim problem tyle,że jest to bardziej dolegliwość z głupoty,że się tak wyrażę...bo jak się szarpie więcej niż waży bez rozgrzewki itp...częsta sprawa.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół