nasiona marihuany

Czym jest metoda "ważenia donicy"?

Wyszukiwarka Forumowa:

joe reaktywacja

Well-known member
Rejestracja
Maj 4, 2008
Postów
315
Buchów
13
Org. http://www.drugs-forum.com/growfaq/863.htm

Mam nadzieję, że się przyda ;) Najwyżej wywalcie..

Co to?


Metoda “ważenia donicy”(org. lifting metod, jednak lepiej brzmi metoda ważenia niż podnoszenia) jest szeroko stosowaną i bardzo dokładną metodą sprawdzania kiedy podlać pojemnik z rośliną.
Najlepszą, według mnie, metodą sprawdzenia kiedy roślina doniczkowa, rosnąca w glebie, potrzebuje podlewania jest sprawdzenie jak ciężka jest donica. Ta metoda jest bardzo prosta do nauczenia, gdy tylko wyczujesz jak lekka jest donica z glebą gotowa do podlewania.

Jak?

Weź donicę tego samego rozmiaru i napełnij ją ziemią. Podłoże powinno być tak wilgotne, jak nowe opakowanie ziemi doniczkowej. Użyj tego, jako narzędzia do nauki prostego wyobrażenia ile powinna ważyć donica przed ponownym podlaniem. Podnieś jedną z roślin. Jeśli jest zauważalnie ciężka, nie podlewaj jej, dopóki nie będzie „lekka”. Następnym razem, gdy będziesz podlewał roślinę, podnieś ją i sprawdź o ile cięższa wydaje się w stosunku do donicy z samą ziemią.
Potrzeba zaledwie kilku prób podniesień, aż ta umiejętność wejdzie ci w krew. Nie będziesz nawet potrzebował wzornika po przyzwyczajeniu się do metody ważenia.
Oczywiste, że rośliny zawsze przybierają na wadze w miarę rośnięcia, ale, gdy wprawisz się w wyważanie donic, nauczysz się również rekompensować zmianę wagi z łatwością.

Przepraszam, że żyję:

Nie wiem jak lepiej wytłumaczyć tę metodę, ale uwierzcie – ktokolwiek nauczy się tej metody, zawsze będzie wiedział, kiedy czas na podlewanie.



joe
 
D

delete

Guest
Chciałbym dodać pare słów .
Podczas ważenia donic PAMIĘTAJCIE !!!
Wazcie donice zawsze w ten sam sposób nachylania sie , kucania , itp.
Stosuje mieszankę ziemi z perlitem w stosunku 1:1 a donice okolo 17L i jak to czasami bywa , mamy trudny dostęp do każdej z naszych pociech:spalony:
Podczas codziennych kontroli zauważyłem ,ze jak sięgam po donice w dalszej części "strychoszafy" , to mam wrażenie ze jest ciezsza!!
NO TAK TY IDIOTO myśle sobie , zwykle prawa fizyki - bardziej wychylilem całe ciało to i donice daje wrażenie cięższej ,zaraz wziąłem ja bliżej siebie i sprawdzam z koleżanka obok ! Jest gitara :jaraczz: cieszę sie .
No niestety to nie wszystko . Przez przypadek podnioslem jedna donice , która stała mi pod nogami , w sposób taki ze sie nachylilem nad nią , a do drugiej przykucnalem .
Różnica była kolosalna!!! Od tej pory każda donice waże w dokładnie ten sam sposób !!!
Czy komuś coś pomoglem ? Niewiem
Zawsze możecie to usunąć :zjarany:
 

Ofy

Well-known member
Rejestracja
Lut 1, 2011
Postów
882
Buchów
0
Według mnie bez sensu jest ta metoda, przecież doniczka waży coraz więcej wraz z wzrostem rośliny a poza tym niezbyt dokładną wagą są nasze ręce... I mamy czekać aż doniczka zrobi się lekka, czyli do całkowitego wyschnięcia ziemi? Bez sensu... A co jak ktoś ma małe doniczki i jedno podlewanie to powiedzmy 100ml? Nie sądzę, by w takim wypadku ta metoda się sprawdziła. A co jak ktoś ma kilkadziesiąt różnych doniczek? Według mnie to jest po prostu utrudnianie sobie życia bo przecież wystarczy dotknąć ziemi żeby sprawdzić czy jest sucha czy wilgotna :sunny:
 

750

Well-known member
Rejestracja
Wrz 14, 2012
Postów
73
Buchów
0
Dlatego trzeba używać dwóch metod sprawdzania. Ważenie donicy doskonale się sprawdza gdy rośliny są większe i podlewam je większą ilością wody.
W pierwszych 2tyg nie ważę donic.
Zresztą po roślinkach też można zauważyć kiedy potrzebują pić.
 
T

TachyonOne

Guest
Ofy napisał:
Według mnie bez sensu jest ta metoda, przecież doniczka waży coraz więcej wraz z wzrostem rośliny a poza tym niezbyt dokładną wagą są nasze ręce... I mamy czekać aż doniczka zrobi się lekka, czyli do całkowitego wyschnięcia ziemi? Bez sensu... A co jak ktoś ma małe doniczki i jedno podlewanie to powiedzmy 100ml? Nie sądzę, by w takim wypadku ta metoda się sprawdziła. A co jak ktoś ma kilkadziesiąt różnych doniczek? Według mnie to jest po prostu utrudnianie sobie życia bo przecież wystarczy dotknąć ziemi żeby sprawdzić czy jest sucha czy wilgotna :sunny:
Ofy ja zawsze w boksie mam doniczki różnych rozmiarów, a już w szczególności na pierwsze tygodnie. Myślę że wydaje ci się ta metoda bez sensu bo nie potrafisz sobie wyobrazić tego że można tą wagę wyczuć. Porównywać wagę doniczek można na początku a potem nie musisz, wystarczy że po prostu podnosisz i już wiesz jest za lekka jak na swoją objętość. Powtarzając jakąś czynność kreujesz nową sieć neuronową, która uczy się zasad tej czynności. Napakuj ją danymi czyli podnoś często doniczki aż w końcu zaczniesz od niej dostawać wyniki "może być"/"za sucho".
 

Ofy

Well-known member
Rejestracja
Lut 1, 2011
Postów
882
Buchów
0
Ok ale co w sytuacji gdy jesteś na ostrej piź**ie i nie jesteś w stanie obiektywnie ocenić wagi doniczki? :D
 

L.a.m.a.

KEBABA BYM ZJADŁ
Rejestracja
Mar 24, 2019
Postów
919
Buchów
925
Odznaki
3
A jak ma to się do stosowania hydrożelu? Tak samo podlewać na"wagę"?
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół