nasiona marihuany

Detoks dla hardkorów - oczyszczanie oskrzeli i płuc

Wyszukiwarka Forumowa:
F

fazogastor

Guest
Siema,

jest to wątek dla harcorowych palaczy, jarających codziennie od lat (co najmniej 10), którzy chcieliby poznać sposoby na oczyszczanie układu oddechowego.

Kannaboidy zawarte w marihuanie mają m.in. działanie przeciwbólowe, przeciwzapalne i rozkurczowe.

Jednocześnie paląc marihuanę przytula się dość duże ilości smoły. Kiedy się dużo i długo pali, rozprężone i znieczulone oskrzela i płuca zaczynają gromadzić duże ilości substancji smolistych. Organizm jest w stanie się z tego oczyszczać samodzielnie, ale ma to swoje granice.

Po dłuższym okresie jarania, kiedy się odstawi palenie, płuca i oskrzela zaczynają sie kurczyć pozbawione czynnika rozkurczowego. Jednocześnie kurcząc się napotykają na wszystkie zanieczyszczenia (smoły) gromadzone kiedy były rozkurczone i przytulały dym.

Efektem mogą być bóle w klatce piersiowej, ciemna/czarna wydzielina z płuc etc.

Wydzielina (flegma) jest naturalnym zjawiskiem: płuca i oskrzela chcą się oczyścić. Problemem jest to, że układ oddechowy jest "rozleniwiony" działaniem kannabinoidów, pozbawiony czynnka przeciwzapalnego: razem z gwałtownym i bolesnym wydzielaniem syfu, mogą pojawić się łatwo infekcje takie zapalenie oskrzeli lub płuc, mogą się też zaindukować reakcje alergiczne/astmatyczne.

Jakie są sposoby aby wzmocnić układ oddechowy i pomóc mu w oczyszczeniu się ze smoły?

Podstawą zaraz po rozpoczęciu detoksu jest picie dużych ilości płynów: organizm będzie potrzebować 30-50% więcej wody niż normalnie aby produkować wydzielinę (flegmę) która będzie otaczać szkodliwe substancje, i którą będzie się wypluwać :)

Osobiście robiąc 1-2 miesięczy detoks raz na rok (a potem jarając codziennie 9-10 mies.) stosuję z domowych sposobów: picie dużych ilości miodu spadziowego: kilka małych łyżek dziennie + gorąca herbata. Uwaga to musi być prawdziwy miód spadziowy, najlepiej ze spadzi leśnej - to jeden z najdroższych miodów. Najwyższej jakości miody leśne kosztują po kilkaset zł na litr, na potrzeby detoksu wystarczy taki za 35-40 zł za słoik 250ml, który można kupić w markecie. Stosowanie jakichś miodów lipowych czy wielokwiatowych da efekt mizerny.

Dobrze sprawdzają się też: tran, soki z marchwii i wszelkie soki z warzyw zawierające duże ilości beta-karotenu oraz witaminy C. Przyprawy rozszerzające oskrzela: chilli, czosnek, musztarda. Kawa ma też podobne działanie. Należy unikać dużych ilości nabiału - najlepiej na ten okres go ograniczyć, wapń jest wskazany ale w innej firmie - nie w nabiale.

Z farmakologii: sterydowe leki dla astmatyków wzmacniające śluzówkę oskrzeli, rozszerzające płuca i oskrzela.

Jeszcze jednym sposobem jest coś w rodzaju "klina" marihuanowego: 24 godz. po rozpoczęciu detoksu, spalić pól do jednej małej lufki zioła. Powtarzać co 48 godz. przez około 2 tyg. Pomaga to w pozbywaniu się smoły z płuc. Ten sposób ma wady bo raz jest to jednak dość ryzykowne jak ktoś ma słabszą wolę, dwa: całego detoksu się tym nie zrobi, ostatecznie większa część powinna polegać na odpowiedniej diecie i daniu czasu organizmowi na regenerację płuc.



Pozdro
 
Ostatnia edycja:

BLVCK HEMP WIZVRD

𝕬𝖗𝖘 𝕳𝖊&#12
Weteran
Rejestracja
Paź 21, 2013
Postów
529
Buchów
4
Odznaki
1
Witaj Fazogastor.
Odkopuję ten temat.
Sprawdzałeś może wydolność swoich płuc po takiej kuracji?
Przykładowo przepływaniem basenów pod wodą...

Jestem ciekaw jaka jest różnica już po 2 miesiącach detoksu.
Sam osobiście jeszcze się na to nie potrafię zdecydować więc może skorzystam z Twoich doświadczeń.

Pozdrawiam.
Tymczasem.
 

mr.whitewidow

## King of the Road ##
Weteran
Rejestracja
Lis 4, 2014
Postów
3,280
Buchów
23
w sumie jaram ziele dlugo ponad 10lat ale zadnych problemow z plucami nie mam/nie mialem a przynajmniej tak mi sie wydaje
moim detoksem moze byc co najwyzej vapo:)
 

dnx

the jungle is massive
Rejestracja
Paź 26, 2015
Postów
2,617
Buchów
2
Odznaki
1
Dlatego polecam spozywanie mj w roznych formach. Zdrowiej, mocniej i dluzej dziala oraz jest kompletnie bez przypalowe ;) Wiadome, raz na jakis czas przywalic w pucko tez jest dobrze...bo jednak ten smak i aromat.
 

gosu

Well-known member
Rejestracja
Maj 6, 2016
Postów
46
Buchów
0
A czym się różni miód ze spadzi od zwykłego miodu? Podana jest cena kilkaset złotych, ale jak to się ma do produktu? A co z kitem pszczelim (propolis)? Przyspiesza gojenie i regenerację tkanek, a kosztuje grosze.

Palę dosyć dużo i nie tak dawno miałem robioną spirometrię, wyszła mi 113% (w sensie 13% ponad normę biorąc pod uwagę wiek/płeć/itd.). Myślicie, że moje płuca są ok, czy takie zawyżone spiro to efekt długotrwałego palenia? Bo przyznam, że mnie zaskoczył ten wynik.
 
F

fazogastor

Guest

Sprawdzałeś może wydolność swoich płuc po takiej kuracji?
Przykładowo przepływaniem basenów pod wodą...

Nie robiłem jakichś specjalnych badań, dla mnie miarą kondycji organizmu jest to na ile mam ochotę na seks i jak twardo, i długo, stoi pała :)

To niezawodne wskaźniki zdrowia. Jeżeli facet jest zdrowy, to chce mu się dupczyć co najmniej kilka razy dziennie, i nie ma problemów z erekcją.

W każdym razie po takim detoksie jest lepiej, niż w okresie kiedy palę.
 

mr.whitewidow

## King of the Road ##
Weteran
Rejestracja
Lis 4, 2014
Postów
3,280
Buchów
23
Nie robiłem jakichś specjalnych badań, dla mnie miarą kondycji organizmu jest to na ile mam ochotę na seks i jak twardo, i długo, stoi pała :)

To niezawodne wskaźniki zdrowia. Jeżeli facet jest zdrowy, to chce mu się dupczyć co najmniej kilka razy dziennie, i nie ma problemów z erekcją..

K***unia czyli jestem okazem zdrowia:]:smokee:
i nie potrzebuje detoksu!!!
 
F

fazogastor

Guest
Przez pierwsze 5-10 lat palenia nawet codziennie, organizm sobie bez problemu radzi. Dopiero później zaczyna być coraz gorzej, szczególnie jak już przekroczysz 30-sty rok życia.

Te rady co podałem mi się sprawdzają (a jaram coś koło 20 lat), bez takiej kuracji odmulanie trwa zdecydowanie dłużej.

---------- Post Zaktualizowany 14:47 ---------- Data pierwszego postu 14:36 ----------

A czym się różni miód ze spadzi od zwykłego miodu?

Są informacje w sieci na ten temat, dlaczego akurat spadziowy jest dobry na oskrzela/płuca/astmę - nie chce mi się szukać i przeklejać. Stan po zakończeniu palenia przypomina trochę astmę.

Palę dosyć dużo i nie tak dawno miałem robioną spirometrię, wyszła mi 113%

Jaranie rozdyma płuca, jak jesteś młody to taki efekt może być, ale jak pojarasz 10 lat codziennie, to w płucach będzie już tyle smoły, że wydajność raczej będzie się zmniejszać. Równie dobrze możesz mieć też po prostu za***iste płuca - jak ten wspinacz Kukuczka, który większość ludzi w górach zostawiał w tyle m.in. dzięki nieprawdopodobnej wydajności płuc, z czymś takim można się urodzić, albo wyćwiczyć.
 

gosu

Well-known member
Rejestracja
Maj 6, 2016
Postów
46
Buchów
0
Właśnie na początku myślałem, że to za***isty wynik, ale teraz przeczytałem co tam napisałeś bo ktoś podbił temat i się zacząłem zastanawiać czy to nie jest czasem "efekt uboczny" palenia. No nic, warto mieć na uwadze i dzięki za info.

Co do miodu też mi się nie chce szukać dlatego pytam :smokee: Ostatnio zacząłem zażywać propolis tak ogólnie profilaktycznie, czytałem, że pomaga na wiele rzeczy, mam nadzieję, że na negatywne skutki palenia również :)
 

dnx

the jungle is massive
Rejestracja
Paź 26, 2015
Postów
2,617
Buchów
2
Odznaki
1
Takie oczyszczenie na pewno wplynie pozytywnie na ogolna kondycje organizmu ale niestety jesli chce sie ja miec w miare dobrej formie, szczegolnie po 30stce niestety ale glownym problemem jest styl zycia. Co jemy ile pijemy,palimy czy sie cos ruszamy.. Czlowiek musi zrozumiec ze organizm sie niestety zuzywa a my nie pomagajac mu niestety to przyspieszamy. Obecnie 3/4 rzeczy spozywczych to jeden wielki modyfikowany syf zawierajace takie rzeczy w sobie ze mozg staje..
Trzeba zadbac ogolnie o swoj stan zdrowia i to bez zadnych niewiadomo jakich cudnych diet i innych pie**ol
a wydolonsc organizmu bedzie na dobrym poziomie.
Ale to tylko moje zdanie ;)
 

BLVCK HEMP WIZVRD

𝕬𝖗𝖘 𝕳𝖊&#12
Weteran
Rejestracja
Paź 21, 2013
Postów
529
Buchów
4
Odznaki
1
Seks seksem, wiadomo że zdrowy mężczyzna nie ma potrzeby hamowania swoich zapędów i naturalnych instynktów nadających bodźców mózgowi do działania, toteż i kiedy może to orze.
Ale żeby zaraz erekcja była wyznacznikiem wydolności?
(Można przecież robić kosmiczne rzeczy z partnerką nie męcząc się przy tym wiele.)
Pytałem o pływanie bo mam kumpla, który pływa regularnie na zawodach pływackich, a jara jak mała lokomotywa.
Ostatnio się założyliśmy o mamonę, który z nas przepłynie więcej basenów pod wodą.
Na basenie jeszcze nie stanęliśmy w szranki dlatego będę jeszcze mógł polecić kumplowi Twoją kurację, zanim przegra z kretesem ;)

Zahaczając o przedmówców, fakt propolis również ma pozytywne działanie na układ oddechowy, dobry bonus do kuracji detoksykacyjnej.
 

Arsenio Hall

White Pride
Weteran
Rejestracja
Cze 9, 2009
Postów
2,537
Buchów
1
Najlepiej taktować oraz używać maryche jako mały dodatek do życia codziennego, współczuje ,, codziennym '' palaczom ;)
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół