nasiona marihuany

Odzyskanie odmiany z crossa

Wyszukiwarka Forumowa:

Cerber

AK47xC'99 my love
Weteran
Rejestracja
Lis 19, 2009
Postów
2,101
Buchów
3
Cześć. Miałem pewną odmianę automatyczną (C'99 Automatic), której niestety pestki przepadły. Zostały mi tylko takie regularne, w crossie z innym automatem (BlueMystic Automatic) i z normalną sezonówką (z sezonową C'99). Myślałem o odtworzeniu jej poprzez albo zrobienie jej od początku (wiem co z czym było krzyżowane) albo wyłuskać z tych crossów te najbardziej zbliżone do tej którą chce. Tą pierwszą metode pare osób mi wybiło z głowy pisząc, że uzyskać takich samych plantów jak tamte się nie da. W sumie racja :/

Myśle więc, że łatwiej będzie szukać w crossach. Rozumiem, żeby wybrać cross ten z drugim automatem, bo będzie łatwiej. Choć z drugiej strony ta moja C'99 Automatic to już chyba z F5 było, a sezonowa C'99 też dość ustabilizowana jest, więc może jednak to ?

W F1 to raczej jest taki mix z 2 odmian (w sensie, że ani bardzo w jedną ani bardzo w drugą odmiane), ja ? Więc w sumie poszukiwania od tzw. F2 by można zacząć ? Czy się myle ? Mógłby ktoś dać jakieś rady ? Sam też biore się za nadrabianie zaległości hodowlanych. Pozdro
 
Ostatnia edycja:
C

chrabonszcz

Guest
o ku**a to już przechodzi moje kompetencje, przydałby się F/SuB, ale :

napewno będzie trzeba długo backcrossować.
ze swojego doświadczenia ci powiem, że to co opisuje jako HaleBopp miało taki dziwny "szaro-krystaliczny" aromat.
nito piwnica nito nie. od paru pokoleń wsobnej co w sumie bardziej pod robienie ibl podchodzi próbuję wygrzebać ten gen bezskutecznie, wyskoczył mi jedynie landrensa z którym to robiłem.

Zostały mi tylko takie regularne, w crossie z innym automatem (BlueMystic Automatic) i z normalną sezonówką (z sezonową C'99)

o ile dobrze wnioskuje wyszukac chcesz c99auto ktore krosowałeś z bm i tez je krosowales z normalna c99 tak, czy może na zasadzie (c99.a x bm.a) x c99 ?

jak masz 2 linie znaczy sie c99.a x bm.a i c99.a x c99 to osobiście zaczołbym od szukania
w krzyżówce dwóch c99 - auto i zwykłej. kwestia sprowadzenia tego do automatu będzie prostrza niż
wygrzebanie z krosa fenotypu c99 na którym ci zależy + ustabilizowaniem go.

równolegle jak masz miejsce oczywiście w miksie z bm.a możesz też szukać może przypadkowo szybko się ujawni..

zajżyj do działu hodowla*, nazwę usera, który to wszystko tłumaczył znasz

i powodzenia


*e: tak jest jak się patrzy na nazwy tematów, a działówm w których są już nie :sunny:
 
Ostatnia edycja:

Cerber

AK47xC'99 my love
Weteran
Rejestracja
Lis 19, 2009
Postów
2,101
Buchów
3
o ku**a to już przechodzi moje kompetencje, przydałby się F/SuB, ale :

napewno będzie trzeba długo backcrossować.


Backcrossing to to nie będzie, bo backcross to krzyżowanie crossa z jednym z rodziców, ja rodzica nie mam, a wręcz chce go właśnie otrzymać :/

Mam:
C'99 Automatic x C'99 sezonówka reg
C'99 Automatic x BlueMystic Automatic reg


Natomiast ta moja C'99 Automatic którą chce powstała poprzez skrzyżowanie C'99 sezonowej z Diesel Ryderem AF (ofkors poprzez zjazd do minimum F3 aby uzyskać autozakwitanie).


Mimo wszystko dzięki ;)
 
C

chrabonszcz

Guest
Backcrossing to to nie będzie, bo backcross to krzyżowanie crossa z jednym z rodziców, ja rodzica nie mam, a wręcz chce go właśnie otrzymać :/

Mimo wszystko dzięki ;)


ojjoj, chyba też muszę trochę nadrobić w takim razie, zatarta pamięć heh.

gdyby to była jakaś hazardowa gra - stawiałbym, że prościej będzie z c99.a x c99.

joł.
 

#

Obsługa forum
Administrator
Weteran
Rejestracja
Maj 30, 2009
Postów
15,224
Rozwiązań
1
Buchów
16,363
Odznaki
1
Juz ci Ceber mowie - wysiej se te nasiona, jak znajdziesz czego szukasz, to se natnij klonow i zatrzymaj :) Nic innego nie wymyslisz coby mialo sens, chyba ze masz ze 2 lata i ze 2 namioty po 1,5m2 do przeznaczenia tylko na ten cel.
 

BigDog

Pies na gambe
Weteran
Rejestracja
Gru 22, 2012
Postów
772
Buchów
1
Samozapylenie poprzez STS krzyżówki C'99 af x C'99 sez--> wysianie wszystkich otrzymanych nasion--> znalezienie odpowiedniego dla Ciebie genotypu i otrzymanie z niego klonów--> dalsze zabawy STS'em i klonowaniem w celu poszukiwania świętego gralla. Tak jak kot napisał w ch*j zachodu :)
 

Cerber

AK47xC'99 my love
Weteran
Rejestracja
Lis 19, 2009
Postów
2,101
Buchów
3
Kiciul, o wysianiu którego crossa mówisz ? Bo jak tych automatów to o klony później ciężko raczej.

Czas mam, namiotów nie. Ale jest outdoor w razie czego. I tak nie paliłem później nic lepszego od tej odmiany, a przetestowałem troche od tamtego czasu, więc myśle, że lepiej skupić się na tym niż kupować kolejne odmiany i testować czy mi podejdzie.


BigDog zaskoczyłeś mnie. Czemu mam zrobić z tego femki ? Nie lepiej na regach szukać w dalszych pokoleniach ?
 

#

Obsługa forum
Administrator
Weteran
Rejestracja
Maj 30, 2009
Postów
15,224
Rozwiązań
1
Buchów
16,363
Odznaki
1
Outdoor to 5 lat. Szukaj lepszego zioła, chciałem ci wysłać, to nie chciałeś, tylko sadzisz w kółko te szajsy od FS :)
 

Cerber

AK47xC'99 my love
Weteran
Rejestracja
Lis 19, 2009
Postów
2,101
Buchów
3
Ja ***e, zaczęło się pitolenie o FS :sunny: C'99 od FS szanuje tylko ze względu na to, że była przodkiem tej C'99 Automatic. Z FS to tylko Purple Maroca polecam, na outa. Ale my nie o tym tutaj.


Szukaj lepszego zioła... wiesz, że o gustach się nie dyskutuje, co jednemu pasuje innemu niekoniecznie.
 

#

Obsługa forum
Administrator
Weteran
Rejestracja
Maj 30, 2009
Postów
15,224
Rozwiązań
1
Buchów
16,363
Odznaki
1
I to jeszcze AF taki super duper niby? To twoje C99 af fem to ja kolo chalupy w 2014 wysialem - nic specjalnego :)
 
G

Guest

Guest
Tak jak ci mówiłem tylko klony , zresztą napalm też ci to samo napisał , innej opcji też nie widzę na krótki dystans .
 

Bebook

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Lip 2, 2008
Postów
796
Buchów
2
ja bym sie pobawił tym polauto c99af x c99 sez, to masz crosa zachowującego sie jak f1 z cechą samozakwitania, czyli zapyl je ze sobą, pojawi sie te 25% osobników z pełnym af. To itak będzie o niebo lepsze i z wigorem, i takie krzaki nie karlą juz od malej ilosci ziemi jak te starej generacji afy. Sam uwielbiam grapka, czyli selekcje c99, i taki cross jak najbardziej ma sens :) Grapek od fs naprawde im sie udal, i nie hermi na inie jak te wszystkie crosy z nazwą outdoor w przedrostku... Jak masz tego crosa w kulkach reg to super, jak w fem to jak jednego osobnika przejedziesz drugim, nadal wyskoczy te 25%z af, tyle ze pozniej zas je hermic nastepne pokolenie zeby juz wszystkie mialy af, to jednak troche wiecej krzywusów porosnie. Napewno jednak warto :)
 
C

chrabonszcz

Guest
BigDog zaskoczyłeś mnie. Czemu mam zrobić z tego femki ? Nie lepiej na regach szukać w dalszych pokoleniach ?


pewnie się rozchodzi o to, że szybciej

wysianie wszystkich otrzymanych nasion--> znalezienie odpowiedniego dla Ciebie genotypu

później zapylenie jednego odpowiedniego drugim odpowiednim, a z męszczakami to nie wiadomo jaki gen zbytnio,
i reg. by gmatwały całe przedsięwzięcie
 

Cerber

AK47xC'99 my love
Weteran
Rejestracja
Lis 19, 2009
Postów
2,101
Buchów
3
To twoje C99 af fem to ja kolo chalupy w 2014 wysialem - nic specjalnego :)

Kicia, a od kogo go miałeś ? Bo ja np. sobie kupiłem rok temu C'99 Automatic na f2seeds i to nihuja nie było to samo co ja miałem 6 lat temu, choć opis odmiany ten sam. Próbowałem, rosło inaczej, inny zapach, inny haj, to zupełnie coś innego było.
 

#

Obsługa forum
Administrator
Weteran
Rejestracja
Maj 30, 2009
Postów
15,224
Rozwiązań
1
Buchów
16,363
Odznaki
1
Od Ciebie miałem, a od kogo niby?

Wywal to w piz*u, AFow sie nie pali, to tylko gimbaza sadzi zeby bylo szybko. Posadz coś jak normalny czlowiek, ciapnij od razu po kloniku i jak cos fajnego sie trafi, to bedziesz mial.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół