nasiona marihuany

Bezpieczna "skórka" na forum

Wyszukiwarka Forumowa:

wutekaRR

Well-known member
Rejestracja
Mar 22, 2014
Postów
263
Buchów
0
Może to nie na temat ale użwacie może przeglądarki TOR tak na wszelki wypadek ?
 

Eustachy

Trawą Palę Stresy
Weteran
Rejestracja
Gru 9, 2015
Postów
1,953
Buchów
956
Odznaki
3
Nie chce mi się kłócić z paranoikiem, rób co uważasz za słuszne, tylko nie opowiadaj bzdur o przeszukaniu na podstawie tego, że łączysz się z TORem, bo jeszcze tym bardziej strachliwym forumowiczom Twoja paranoja udzieli się. Policja musi mieć podstawę, aby dostać nakaz przeszukania. Łączenie się z jakimś serwerem podstawą nie jest.

Zresztą wczoraj jeden forumowicz pokazał o ile zdążyłeś zobaczyć, że wszelkie zabezpieczanie się i nas przez administrację forum może być gówno warte, jeśli nie uważa się na to co się pisze i jakie dane podajesz.

O nakaz nie jest trudno jak ma już się osobę na widelcu. Może i jestem paranoikiem może i nie ale lepiej dmuchać na zimne. Przez TORa nikt się nie łączy aby poczytać pudelka czy onet.

Myślisz że społeczniaków tylko w oknach w blokowiskach spotkasz? Mylisz się, są osoby na niektórych stanowiskach które węszą aby tylko sprzedać cokolwiek psiarni - taką mają zrytą banie i nic z tym nie zrobisz

Łapali bombera który łączył się przez TORa z rządowymi stronami w poszukiwaniu adresów email aby wysyłać informacje o bombie. I myślisz że jak go wyłapali? Dzięki dostawcą internetu którzy wiedzą kto i gdzie łączy się przez TORa, to że gościu robił to o 4 w nocy to ilość prawdopodobnych sprawców spadła.

---------- Post Zaktualizowany 19:46 ---------- Data pierwszego postu 18:42 ----------

MetalFan: i jeszcze jedno (odnośnie wczorajszego tematu) to niekoniecznie gościu wpadł przez link z allegro - historia mocno naciągana mimo że sam na to wpadłem. Ale nawet jeśli przez to wpadł (czyli podał nicka do gościa który sprzedał mu bubel i jednocześnie prowadził fotorelację) to co za problem dla psiarzy sprawdzić że ktoś wrzucił np. o 21:34 zdjęcie z mega fotorelacji a w innym temacie pisał że korzysta z tora? Śledczy to nie jest banda debili po zawodówce, czasy się zmieniły i trzeba w porę dostrzegać zagrożenie.
 

Zacier

Administrator
Obsługa forum
Administrator
Weteran
Rejestracja
Sie 1, 2010
Postów
5,546
Rozwiązań
2
Buchów
15,667
Dzięki dostawcą internetu którzy wiedzą kto i gdzie łączy się przez TORa, to że gościu robił to o 4 w nocy to ilość prawdopodobnych sprawców spadła.

Co? dostawca neta wie z jakimi stronami się łączysz przez tora? Chyba Cię trochę poniosło..
 

Eustachy

Trawą Palę Stresy
Weteran
Rejestracja
Gru 9, 2015
Postów
1,953
Buchów
956
Odznaki
3
Co? dostawca neta wie z jakimi stronami się łączysz przez tora? Chyba Cię trochę poniosło..

nie, dostawca widzi że korzystasz z tora. Gościa szybko namierzyli bo o 4 w nocy to raczej mało kto korzysta u nas z kraju z internetu o tej godzinie więc sprawę mieli ułatwioną
 

Zacier

Administrator
Obsługa forum
Administrator
Weteran
Rejestracja
Sie 1, 2010
Postów
5,546
Rozwiązań
2
Buchów
15,667
To to wiem akurat, że dostawca wie, ale napisałeś, że dostawca wie z jakimi stronami przez tora się łączysz ;) Poczytaj trochę na niebezpieczniku to się dowiesz co i jak.
 

Eustachy

Trawą Palę Stresy
Weteran
Rejestracja
Gru 9, 2015
Postów
1,953
Buchów
956
Odznaki
3
To to wiem akurat, że dostawca wie, ale napisałeś, że dostawca wie z jakimi stronami przez tora się łączysz ;) Poczytaj trochę na niebezpieczniku to się dowiesz co i jak.

napisałem tylko "kto i gdzie", mając na myśli "kto" czyli właściciel łącza oraz "gdzie" czyli tam gdzie ma internet.

Niebiezpiecznika czytam od wielu lat (choć przez wielu w branży nie jest uważany za całkiem poważną i wiarygodną stronę), tutaj masz np, artykuł który sugeruje że:

Kod:
Jak można się zdemaskować?
...
Korelacja logów ISP. Jeśli e-maile wysyłano o 4.20 nad ranem korzystając z TOR-a, można pokusić się o stwierdzenie, że o tej godzinie w Polsce tylko kilka osób łączyło się z siecią TOR (listę tzw. entry node’ów można pobrać z sieci i monitorować połączenia na te adresy). Gdyby służby miały możliwość przeszukiwania logów polskich ISP (np. TPSA, Netii, T-Mobile, etc.) mogłyby zaobserwować, że tuż przed 4.20 pewien komputer u jednego z ISP nagle nawiązał połączenie z siecią TOR. Oczywiście entry node != exit node, więc na tej podstawie nie można niczego dowieść, ale jest to bardzo cenna informacja “poszlakowa” ;-)
...
https://niebezpiecznik.pl/post/cbs-ujelo-cyberterroryste-pomimo-korzystania-przez-niego-z-tor-a/?similarpostY9527x2

To było rok temu, jeszcze przed ustawą inwigilacyjną gdzie teraz podobno psiaki moją większe możliwości w monitorowaniu sieci
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół