nasiona marihuany

Malware Example: COFFSHOP.COM - wirus z DOS-a :)

  • Autor wątku Usunięty 58869
  • Data rozpoczęcia
Wyszukiwarka Forumowa:
U

Usunięty 58869

Guest
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Kai Greene

小賈姬 十面埋&
Weteran
Rejestracja
Wrz 16, 2008
Postów
1,031
Buchów
7
Co tam jest? Bo boje sie zajrzeć jak w jednym zdaniu jest "oprogramowanie, wirus" itp
 
U

Usunięty 58869

Guest
napiszę tak - "zdechłe wirusy co kiedyś cały świat był posrany ;)" Te wirusy z dos-a uruchamiane są przez przeglądarkę w maszynie wirtualnej i bardzo dużo szkód robiły nie jak teraz, ostatnio koleżance czyściłem kompa z trojana i wirusów, trafił się jej pech ponieważ zaszyfrował wszystkie ważne zdjęcia z przeszłości! Przez tor-a chcą 500 dolców wtedy może (jest szerokie i głebokie) otrzyma klucz deszyfrujący... dlatego uważam kopia bezpieczństwa zdjęć i dokumentów daje 99% gwarancji 1% daje na wadę nośnika ;)
 

motylanoga

Well-known member
Rejestracja
Paź 7, 2013
Postów
279
Buchów
0
Wystarczyło kupić porzadnego AV ;) ps. U mnie w domu nosnikami serwera kopii zapasowych są dyski w raid 6 i mam spokój, chociaz wczesniej miałem samo lustro 1:1 i tez wszystko było ok, jest w sumie jeszcze chmura (zalezy co sie backupuje).
A co do kolezanki klucza raczej nigdy nie dostanie ;/
To wszystko co się dzieje z naszymi systemami i danymi na nośnikach toraczej kwestia dobrych nawyków i świadomości a z tym u wielu osób ciężko jeszcze... Piona!
 
D

Dundersztyc

Guest
Cryptolocker zaszyfruje wszystkie dane na macierzy i podpiętych do komputera pamięciach zewnętrznych. Tylko zrobienie kopii np na pendrive i odłączenie do od komputera gwarantuje obronę przed cryptolockerem.
 

motylanoga

Well-known member
Rejestracja
Paź 7, 2013
Postów
279
Buchów
0
Jestem nieco odmiennego zdania mimo, że co jakiś czas ważniejsze dane nagrywam dla pewności na taśmę :) Wszystko zależy od stopnia świadomości użyszkodników to raz. Do macieży dostęp uzyskuje tylko w momencie backupowania danych nie jest to zamapowany na stałe zasób, komputery klienckie (3)z MS aktualizowane, z NOD32 AV, sprzęt z macieżą nie stoi na systemie MS, zainstalowany AV (nie darmowe rozwiązanie), w sieci działa firewall sprzętowy, stacja z macieżą odłączona od internetu, tylko lan w wydzielonej podsieci, wszystko za Natem.
 
D

Dundersztyc

Guest
Jestem nieco odmiennego zdania mimo, że co jakiś czas ważniejsze dane nagrywam dla pewności na taśmę :) Wszystko zależy od stopnia świadomości użyszkodników to raz. Do macieży dostęp uzyskuje tylko w momencie backupowania danych nie jest to zamapowany na stałe zasób, komputery klienckie (3)z MS aktualizowane, z NOD32 AV, sprzęt z macieżą nie stoi na systemie MS, zainstalowany AV (nie darmowe rozwiązanie), w sieci działa firewall sprzętowy, stacja z macieżą odłączona od internetu, tylko lan w wydzielonej podsieci, wszystko za Natem.

No to taki pendrive odłączony od komputera ;)
 

motylanoga

Well-known member
Rejestracja
Paź 7, 2013
Postów
279
Buchów
0
No to taki pendrive odłączony od komputera ;)

Bezpieczny system backupowy, którego nie muszę szukać, zastanawiać się gdzie jest i czy się nie wysypie, i na który mogę wyrzygać prawie każdą ilość wyprodukowanych danych w dość szybkim czasie :)
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół