nasiona marihuany

Jasne przebarwienia, żółto-czerwone plamy, żółknące dolne liście

Wyszukiwarka Forumowa:

kildyszek

Member
Rejestracja
Sty 17, 2016
Postów
6
Buchów
0
Witajcie!
Mam taki problem, mianowicie: jedna z roślinek ma jasne przebarwienia i dolna para liści żółknie (oczywiście nie mówię tu o tych malutkich ochronnych), natomiast druga do tego wszystkiego ma na listkach żółtawo-czerwone plamy. Są to moje pierwsze roślinki i wolałbym mieć pewność co do diagnozy, a gdzie ją uzyskać jak nie tu, na najlepszym forum uprawy konopi jakie przejrzałem dotychczas. Dodam tylko, że obydwie roślinki maja 20-21 dni i wydają mi się lekko za małe jak na swój wiek - Auto Fem AK47. Bardzo proszę o wszelkie uwagi i porady gdyż potraktuje je bardzo poważnie.

Roślinka pierwsza.

displayimage.php
[/URL][/IMG]
displayimage.php
[/URL][/IMG]
displayimage.php
[/URL][/IMG]

Oraz druga roślineczka:

displayimage.php
[/URL][/IMG]
displayimage.php
[/URL][/IMG]
displayimage.php
[/URL][/IMG]
displayimage.php
[/URL][/IMG]
displayimage.php
[/URL][/IMG]

Na tym ostatnim zdjęciu choć wiem, że mało widać pokazuje kolor listka na dole w stosunku do tych wyżej.
Serdecznie liczę na pomoc.
 
Ostatnia edycja:

kildyszek

Member
Rejestracja
Sty 17, 2016
Postów
6
Buchów
0
Nie wiem z jakiego powodu nikt się nie wypowiedział na temat moich roślinek ale z pierwsza jest coraz gorzej, powiem więcej, tragicznie.
Nadal mam nadzieję, że ktoś mi pomoże. Liście zaczęły się do góry i z godziny na godzinę można zauważyć postępy choroby. Zdaje mi się że rośliny jak na swój wiek około 23dni są za małe, może to być wina małej doniczki? Bardzo proszę o pomoc!

https://www.forum.haszysz.com/solarr/displayimage.php?pos=-783681

https://www.forum.haszysz.com/solarr/displayimage.php?pos=-783680

https://www.forum.haszysz.com/solarr/displayimage.php?pos=-783679

https://www.forum.haszysz.com/solarr/displayimage.php?pos=-783678

Bardzo proszę o pomoc!!
 

Cohabitat

Well-known member
Rejestracja
Lip 8, 2015
Postów
130
Buchów
0
Witam.
Sprawdź poziom ph ziemi.
Co ile podlewasz? Jaka woda?
Wiesz co to za ziemia w doniczce?
Może potrzebują papu?
Opisz co z nią zrobiłeś do tej pory. Będzie łatwiej Ci pomóc.
A po a tym śmiało mógłbyś kupić trochę keramzytu.
Po za tym dobrze by było przesadzić te biedne stworzenia.
Ale na razie wstrzymaj się z tym.
Pozdrawiam. Z fartem.
 
Ostatnia edycja:

kildyszek

Member
Rejestracja
Sty 17, 2016
Postów
6
Buchów
0
Co prawda przyznam się ze popełniłem kilka błędów nowicjusza. Na początku podlewałem bardzo male ilości wody codziennie, od 2 tygodni podlewam co 3 dni, gdy przesadzałem roślinki tej najbiedniejszej uszkodziłem lekko korzenie (był to około 10 dzień życia rośliny) wiec gdy przesadziłem ja to aktualnej doniczki dodałem Biohumusa Extra w porcji 1/2 które było na opakowaniu żeby nie daj boże nie umarła, po 2 dniach zaczęły się pierwsze objawy (suchy koniec jednego z liści), przeczytałem ze najprawdopodobniej to od przenawożenia wiec przelałem przez nią 3 litry wody (korzystam z wody z kranu która stoi jeszcze min. 24h przed podlaniem), przez kilka dni było dobrze lecz gdy w 18 dniu życia dodałem wszystkim trzem moim roślinkom 1/2 nawozu biohumus forte, jedna z nich ma opadające żółknące liście na samym dole (oczywiście nie ochronne) i jasne paskowate przebarwienia miedzy żyłkami na liściach w środkowej cześci rośliny, druga ma to co widać na zdjęciach, trzecia natomiast ma się bardzo dobrze więc można wstępnie założyć ze ph ziemi, wilgotność i i światło nie maja z tym nic wspólnego.

Konkretnie co do Twoich pytań:
* Podlewam od 2tyg co 3 dni (2dni temu pierwszy raz wszystkim 3 nawóz) oczywiście na zmiene czysta/nawóz
* Kranowa po 24h odstania
* Ziemia do palm ph 6.0 - 7.0
* Co masz konkretnie na myśli mówiąc papu :)

keramzyt do całej ziemi czy tylko na wierz i spod doniczki?
ph ziemi na razie nie jestem w stanie sprawdzić lecz jutro kupie odpowiedni sprzęt (Wiem zostanę skarcony ze nieposiadanie odpowiednich przyrządów ale niestety, moje fundusze są ograniczone)
Dodam tylko od siebie ze pierwsza na rzut oka zdrowieje i na pewno rośnie, co do zdrowej tez jakby ruszyła z kopyta po biohumusie.
Dzięki za czas poświęcony Kumoruski ;)
 

Cohabitat

Well-known member
Rejestracja
Lip 8, 2015
Postów
130
Buchów
0
Widzisz? Już sam stawiasz pytania. Odpowiedzi są tutaj, na tym forum. Poświęć trochę czasu i poczytaj o podstawach.
Ta podstawowa wiedza pozwoli ci na eksperymentowanie a w konsekwencji na uzyskanie pierwszego plonu.
A uwierz mi , kiedy już zabierasz się za ścinkę to banan na twarzy gwarantowany. A i miłe uczucie satysfakcji.
Za dużo podlewasz podejrzewam. Po za tym ziemia może być zakwaszona.
Proponuję Ci abyś zorganizował trochę dobrej ziemi i większych donic , pojemników. Trzeba koniecznie im zmienić środowisko
Twoje panie przeszły już od początku sporo stresu i ciężko będzie je podnieść.
Oczywiście na zdrowy rozwój rośliny odpowiada tysiące innych czynników ale ty skup się na podstawowych.
Ale ja uważam że wszystko co żywe ma prawo do istnienia ;) więc powalcz o te panienki.
Przy okazji czegoś się nauczysz.
Pozdro.
 
Ostatnia edycja:

kildyszek

Member
Rejestracja
Sty 17, 2016
Postów
6
Buchów
0
W sumie było to pytanie na które znam odpowiedź, oczekiwałem jedynie potwierdzenia w formie "tak", bo jako nowicjusz wole sie sto razy spytać ;) Myślałem że ziemia do palm jest wręcz idealna do konopii gdyż posiada ph 6-7 jak Ty uważasz? Dwie na trzy koleżanki zaczynają rosnąc jak na drożdżach natomiast ta malutka wygląda coraz gorzej lecz na pewno się nie poddam, to właśnie ją przenawoziłem gdy w ogolę nie powinna dostać nawozu. Mam tylko dwa bardzo ważne dla mnie pytanie, kupiłem dziś miernik ph gleby i czy mogę badać nim również ph wody? a kolejne jeśli w pierwszym odpowiedź jest twierdząca - chciałem zmierzyć czy dobrze działa i do wody dodałem sporą ilość delomitu by ph było równe 7 lecz patrząc na miernik pokazuje 6. To błąd miernika czy tak może się zdarzać? Możesz być pewien, że nie zrezygnuje gdyż lubię MJ a jaranie trawki która często może być maczana mija się z celem nie mówiąc już o konsekwencjach zdrowotynych (niestety na jakość kupowanej MJ często nie mamy wpływu). :)
 

Cohabitat

Well-known member
Rejestracja
Lip 8, 2015
Postów
130
Buchów
0
Miernik osobno do ziemi i do wody.
Warto poszukać porządnego metera do gleby.
Jaki miernik kupiłeś ? Wiele z tych urządzeń nadaje się tylko do strojenia choinki.
Ja osobiście przywiązuję dużą uwagę do warunków jakie stwarzam roślinkom od pestki do cięcia.
A więc : odpowiednia gleba, temperatura , światło, woda , nawozy. Otocznie też ma znaczenie. Przepływ powietrza , donica/spot.
Ale większość tych warunków determinuje sama roślinka.
Powinieneś poczytać o podstawowych potrzebach twoich panienek. Na bazie tej wiedzy możesz śmiało i odważnie uprawiać to co zasadzisz.
Oczywiście piszę o ogólnych sprawach.
Na pewno rozumiesz ze mamy do czynienia z wieloma gatunkami M i technikami uprawy.
Ziemia pod palmy...hm . Wolałbym osobiście skomponować coś samemu biorąc pod uwagę ilość ziemi jaką potrzebujesz.
Walcz o tą najsłabszą panienkę a pokażesz swój poziom determinacji. Informacje o poziomie ph gleby znajdziesz również na tym forum.
I odwagi w działaniach.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół