nasiona marihuany

Hodowla - Plany długoterminowe - Rozważania

Wyszukiwarka Forumowa:
O

Octagram

Guest
Witam,
Planuje zacząć krzyżować odmiany, i ustabilizować jedną? Lub kilka w przyszłości.
Najbardziej interesują mnie sativy, i odmiany auto, najlepiej z przeważającą ilością genów sativy.
Napisałem "plany długoterminowe" bo jak wiadomo stabilizacja pewnej krzyżówki nie jest wcale szybka,
Ponad to obecnie straciłem możliwość na uprawę indoor, na pewien okrez z pewnych względów - mniejsza o to.
Za Hodowlę wezmę się konkretniej gdy będę miał do tego przystosowaną pracownie indoor.
Tymczasem szykuje się do outdooru.
Chciałbym zapytać po pierwsze, czy to ma sens w warunkach outdoor?
Głównym zamiarem na obecny Out, było skrzyżowanie potomstwa z think different X Auto assasin (którego nasiona już mam)
I skunk#1 auto od sensiseeds X Duckfoot auto Warra lub ewentualnie Mexican sativa od sensi X Durban Poison od Dp
Celem pierwszej krzyżówki byłoby wytworzenie stabilnej automatycznej odmiany posiadającej jak najwięcej cech sativy.
(Oczywiście by osiągnąć ten cel czyli stabilnośc będę potrzebował kolejnego sezonu i resztę skończe indoor)
Celem drugiej propozycji jaką podałem jest polepszenie duckfoota( tu nie jest ważne ze skunk to nie sativa tylko hybryda )
Lub ew. stworzenie własnej dobrej sativy na Out, mam tu na myśli MX x Dp .
Zastanawiam się czy jest sens zacząć to teraz na Outdoor"ze czy wstrzymać się, uprawiać bez konkretnego planu hodowli, a dopiero gdy będę miał warunki na indoor zająć się tym projektem.
Myślałem też nad tym czy tworzenie takich krzyżówek biorąc odmiany od różnyh breederów nie jest zwykłym pod***aniem genów.
Choć prawdę mówiąc robią teraz to wszyscy.
Więc co za różnica jak ja robię to dla siebie, czy tej idei ustabilizowania czegoś nowego,
Ewentualnie w przyszłości jakieś OS-y jeśli się cokolwiek uda...
Myślę że wszystko będę dokumentował na forum ale nie obiecuje - nigdy nie wiadomo co się stanie.
Ah się rozpisałem,
Z góry przepraszam jak napisałem jakieś bzdury, ( proszę o ewentualne sprostowanie herezji )
Miałem chwile natchnienie by to napisać,
Tak poza tym,
Polecacie jakiś breederów ze stabilnymi odimanami?
Zapraszamy do dyskusji w temacie Hodowli i czekam na odpowiedź,
Czy jest sens?
Pozdrawiam.
Piona. <peace>
#5
 

Guadix

Well-known member
Rejestracja
Lis 26, 2014
Postów
147
Buchów
0
No ale jak na oucie jak na oucie to Ci cokolwiek zaleje damy, w sensie niech sąsiad hoduje samosieje jakieś i ma męską i cześć. Tak mi sie wydaje przynajmniej.
 

Cerber

AK47xC'99 my love
Weteran
Rejestracja
Lis 19, 2009
Postów
2,101
Buchów
3
Nie ma sensu :freak: imo

Bierzesz think different (czyli ak47 af) i krzyżujesz z auto assasin (czyli ak47 af) :sunny: i z ak47 af chcesz mieć maksymalnie sativowego automata ? lol

Jakby mi się nudziło i chciałbym robić maksymalnie sativowego automata to wziąłbym jakiegoś juz teraz maksymalnie sativowego automata i skrzyżował z jakąś prawdziwą pełnosezonową sativą. Miałbym pestki F1 bez af. Wysiałbym je i skrzyżował męskiego z żeńską, zebrał pestki F2. Wysiał je znowu i poszukał plantów z autozakwitaniem. I znowu bym je scrossował z tą pełnosezonową sativą. Itd. aż pełny cykl z 4 razy obleci. Jak zrobisz takiego automata, to sobie od ciebie go kupie. Za 10zł dzięki ~3 latom twojej pracy :sunny: Aż takim pasjonatem to nawet ja nie jestem :D

A outdoor to świetna okazja, żeby w połowie maja wyj***ć kilkaset pestek F2 na pole i przy cyklu 16/8 (jaki panuje w połowie maja, wzrastający do prawie 17/7 w czerwcu) sprawdzić które mają autozakwitanie.


Ja miałem sporo takich pomysłów, ale mi się nie chce. Fajnym pomysłem wg mnie było by np. skrzyżowanie Frisian Duck z Duckfoot AF żeby przyspieszyć Frisian Ducka nie tracąc cechy kaczych liści.
 
Ostatnia edycja:

#

Obsługa forum
Administrator
Weteran
Rejestracja
Maj 30, 2009
Postów
15,224
Rozwiązań
1
Buchów
16,363
Odznaki
1
Co ty ziom konkretnie rozumiesz pod pojeciem "stabilizacja"?
 
O

Octagram

Guest
No ale jak na oucie jak na oucie to Ci cokolwiek zaleje damy, w sensie niech sąsiad hoduje samosieje jakieś i ma męską i cześć. Tak mi sie wydaje przynajmniej.

Fakt, program Hodowli odpuszczam w warunkach outdoor.
Nie ma to sensu jak nie robie tego w kontrolowanym srodowisku.

Nie ma sensu :freak: imo

Bierzesz think different (czyli ak47 af) i krzyżujesz z auto assasin (czyli ak47 af) :sunny: i z ak47 af chcesz mieć maksymalnie sativowego automata ? lol

Jakby mi się nudziło i chciałbym robić maksymalnie sativowego automata to wziąłbym jakiegoś juz teraz maksymalnie sativowego automata i skrzyżował z jakąś prawdziwą pełnosezonową sativą. Miałbym pestki F1 bez af. Wysiałbym je i skrzyżował męskiego z żeńską, zebrał pestki F2. Wysiał je znowu i poszukał plantów z autozakwitaniem. I znowu bym je scrossował z tą pełnosezonową sativą. Itd. aż pełny cykl z 4 razy obleci. Jak zrobisz takiego automata, to sobie od ciebie go kupie. Za 10zł dzięki ~3 latom twojej pracy :sunny: Aż takim pasjonatem to nawet ja nie jestem :D

A outdoor to świetna okazja, żeby w połowie maja wyj***ć kilkaset pestek F2 na pole i przy cyklu 16/8 (jaki panuje w połowie maja, wzrastający do prawie 17/7 w czerwcu) sprawdzić które mają autozakwitanie.


Ja miałem sporo takich pomysłów, ale mi się nie chce. Fajnym pomysłem wg mnie było by np. skrzyżowanie Frisian Duck z Duckfoot AF żeby przyspieszyć Frisian Ducka nie tracąc cechy kaczych liści.

To że TD i AA nie są maksymalnie sativowymi automatami to wiem.
Bardziej miałem na myśli że z tamtych odmian wyciągnąć jak najwięcej genów sativy ile się da, choć po dłuższym zastanowieniu prościej będzie gdybym zrobił tak jak napisałeś :D.
Efekt byłby zdecydowanie lepszy.

Frisian Duck X Duckfoot auto - hmm ciekawa koncepcja.
Zastanowię się nad tym,
Byłby to ciekawszy projekt niż Skunk X Duckfoot.

Co ty ziom konkretnie rozumiesz pod pojeciem "stabilizacja"?

Mam na myśli utrwalenie pewnej porządanej cechy tak aby występowała jak najczęsciej,
np. u 90% *populacji

Pewnie to że myśli że uda mu się zrobić takie sionka które wrzuci do boxa i będą rosły równo, ah te szalone marzenia userów z 2016 roku.

Fakt, troche mnie po***ało że chcę realizować coś takiego.
Ale to nie znaczy ze chcę by mi wszystkie krzaki rosły tak samo, to byłoby niewykonalne.


Dziękuje za odpowiedzi :)
Projekt chciałbym realizować z czystej pasji.
Wiem już teraz po głębszym namyśleniu ze będzie to w troche innej formie.

Przedewszystkim będe to zaczynał w warunkach Indoor - więc na pewno nie teraz.
Będę miał czas by dokładniej ustalić cel.
Wiem na pewno ze będe pracował z Duckfoot z powodu ciekawych liści.
Możliwe ze będe nawet realizował pomysł Cerbera który jest bardzo interesujący.
Na pewno będe się zastanawiał w przyszłości nad kwestią Mexican sativy i Durbana.

Ten out będzie tylko uprawą - oczywiście jak się uda

Kończe gdybać bo liczą się czyny a nie tylko słowa. <peace>

#5! :D
 
Ostatnia edycja:

#

Obsługa forum
Administrator
Weteran
Rejestracja
Maj 30, 2009
Postów
15,224
Rozwiązań
1
Buchów
16,363
Odznaki
1
I jak te "stabilizacje" zamierzasz osiagnac?
 
O

Octagram

Guest
I jak te "stabilizacje" zamierzasz osiagnac?
Jak w przypadku* kaczych liści po skrzyżowaniu jednej odmiany która ma tą mutacje z drugą która tej mutacji nie ma dostanę pokolenie które nie wykazuje tej cechy , dopiero w kolejnym pokoleniu szukałbym krzaków które posiadaja tą ceche. Wtedy bym je skrzyżował. I tak następne 3-4 pokolenia. W trakcie realizacji korzystałbym z wiedzy która jest zamieszczona na forum z tej dziedziniy. Poza tym to akurat już raczej nie będe realizował, bo kwestia Fristian duck X duck foot auto jest o wiele ciekawsza, nie stracę wtedy tej mutacji, a kwestie dziedziczenia cechy "auto" są na forum i jestem w trakcie ich czytania. :D Coś czuje że pewnie mi zaraz udowodnisz ze po tych paru pokoleniach miałbym gówno nie stabilizacje. Wcale mnie to nie zdziwi, bo dopiero się dokształcam w tym temacie.
 
Ostatnia edycja:

#

Obsługa forum
Administrator
Weteran
Rejestracja
Maj 30, 2009
Postów
15,224
Rozwiązań
1
Buchów
16,363
Odznaki
1
Masz dzial Hodowla na forum, to moze zacznij od tego. To o czym mowisz pozwoli ci zatrzymac jakas ceche, ale oprocz tego rosliny nie beda w zaden sposob stabilne, rozstrzal fenotypow bedzie duzy, tyle ze z kaczymi lisciami.
 
O

Octagram

Guest
Poczytam :)
Tak jak pisałem, mój post to były plany długoterminowe - więc mam czas na zagłębianie wiedzy.
Teraz jestem jeszcze bardziej przekonany że muszę się jeszcze wiele nauczyć, ponad to Cerber podrzucił mi dobry pomysł.
Dzięki za odpowiedzi.
Pozdrawam :D
#5
 
Ostatnia edycja:



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół