nasiona marihuany

pc box zasilanie kilka pytań

Wyszukiwarka Forumowa:

P-leaver

Active member
Rejestracja
Gru 26, 2015
Postów
44
Buchów
0
Wiem że jest pełno tematów, przestudiowałem kilka ale nigdy nie bawiłem się z eletryką a nie chce niczego wysadzić w powietrze. na wiki haszysz jest schemat podłączania wentylatorów do zasilacza ac/dc i idą one z tego co widzę bezpośrednio, po prostu łączy się czerwone i czarne kabelki, z kolei tutaj https://www.forum.haszysz.com/showthread.php?47627-Zasilanie-wentylatorów-PC-w-GrowBoxie napisane jest że potrzebny jest mostek prostowniczy. Myślałem nad bezpośrednim połączeniem albo przez kostkę. drugie pytanie, jak kupuję wtyczkę do lamp to kupić 2 czy 3 żyłową ? moze byc prosta?
 

Marty Mcfly

Jam jest prawda
Rejestracja
Cze 6, 2012
Postów
353
Buchów
1
Odpowiem systemem "Wielkiej Gry":
Jeżeli chodzi o pytanie pierwsze, to potrzebujesz zasilacz prądu stałego 12V. Zależy jakie masz wiatraczki, bo niektóre śmigają nawet na 13V (np Noctua). Najlepiej jak zaopatrzysz się w porządny zasilacz z regulacją napięcia w przedziale 3V-12V. Kosztuje ok 20zł. Nie potrzebujesz wtedy żadnych mostków ani innych bajerów. A regulując podawane napięcie sterujesz prędkością obrotu wiatraków i po części ich hałasem.

Jeżeli chodzi o pytanie 2, to do PC będziesz pewnie pakował kilka świetlówek, co da moc mniejszą niż 100W. Nie musisz tego uziemiać. Wystarczy Ci kabel dwużyłowy i prosta wtyczka.
 

P-leaver

Active member
Rejestracja
Gru 26, 2015
Postów
44
Buchów
0
dzięki! wszystko zrozumiałem, co do przewodów, czym się kierować?
 

Marty Mcfly

Jam jest prawda
Rejestracja
Cze 6, 2012
Postów
353
Buchów
1
Jeśli chodzi o przewody to w przypadku PCboxa pewnie niczym. Gdybyś odpalał uprawę wielowatową grubość żył miałaby znaczenie. Jeszcze co do zasilacza podpowiem Tobie, żebyś zwracał uwagę na jego wydajność prądową oraz uwzględnił pobór mocy wiatraków. Te lepsze zasilacze mają zabezpieczenia i nie grzeją się.
 

P-leaver

Active member
Rejestracja
Gru 26, 2015
Postów
44
Buchów
0
dzięki jeszcze raz. Tych kabli jest tyle że sam nie wiem, wystarczy jak kupię po prostu 2 kable lgy 400-750V 2.5?
 

Marty Mcfly

Jam jest prawda
Rejestracja
Cze 6, 2012
Postów
353
Buchów
1
Zawsze możesz powiedzieć w sklepie, że chcesz dorobić kabel do odkurzacza. Powinien dać Ci właściwy. Zwykły najtańszy dwużyłowy. Wpisz sobie "przewód dwużyłowy 2x1.5mm". Taki wystarczy.
Przewód kupuje się na metry. Sam sobie dotniesz ilość sztuk jaką będziesz potrzebować i o odpowiednich długościach.
 

P-leaver

Active member
Rejestracja
Gru 26, 2015
Postów
44
Buchów
0
okej, ostatnie dwa pytanka i już Cię nie zamęczam. dzięki wielkie raz jeszcze! może być 0.75mm? czy mogę podłączyć np. 0.75 do 1.5? do podłączenia lamp i wiatraków mogę wykorzystać ten sam kabel?
 

Marty Mcfly

Jam jest prawda
Rejestracja
Cze 6, 2012
Postów
353
Buchów
1
Spoko kolego, nie męczysz. Do cfl-ek może być taki przewód (0.75mm).
Nie rozumiem tego pytania: czy mogę podłączyć np. 0.75 do 1.5?
Do połączenia wiatraków lepiej użyć czegoś bardziej elastycznego i z dużo cieńszymi żyłami. Moze masz starą myszkę z której mógłyś wziąć kabelki... Nie wiem skąd będziesz brał wiatraki, ale jeśli kupujesz je do tego celu, to zazwyczaj mają one wystarczająco długie przewody by spokojnie połączyć je z zasilaczem.
 

P-leaver

Active member
Rejestracja
Gru 26, 2015
Postów
44
Buchów
0
chodziło mi o to, że jeżeli kupię wtyczkę z kablem który będzie miał żyły np. 1.5 to czy można go połączyć np. z kablem 0.75 który mam do oprawek?
 

Eustachy

Trawą Palę Stresy
Weteran
Rejestracja
Gru 9, 2015
Postów
1,963
Buchów
969
Odznaki
3
wiatraki polecam łączyć kablem głośnikowym
 

P-leaver

Active member
Rejestracja
Gru 26, 2015
Postów
44
Buchów
0
Teraz dowiedziałem się o istnieniu namiocików które można kupić w internecie. Korzystał ktoś z nich? Wydaje mi się że jeśli mogę coś szybko złożyć to będzie to lepsze niż obudowa. Najbardziej pasowałyby mi wymiary 0.6x0.3x0.3 (dł,szer,gł) ale jakoś nie wyobrażam sobie jak roślina może rosnąć tylko na powiedzmy 20 pare centymetrów. Znalazłem też 0.3x0.3x0.6. Jak to jest z wentylacją w takich namiocikach. Przeczytałem że montuje się w nich jeden wiatrak 120mm(wywiew do góry). Wystarczy coś takiego?
 

Eustachy

Trawą Palę Stresy
Weteran
Rejestracja
Gru 9, 2015
Postów
1,963
Buchów
969
Odznaki
3
Teraz dowiedziałem się o istnieniu namiocików które można kupić w internecie. Korzystał ktoś z nich? Wydaje mi się że jeśli mogę coś szybko złożyć to będzie to lepsze niż obudowa. Najbardziej pasowałyby mi wymiary 0.6x0.3x0.3 (dł,szer,gł) ale jakoś nie wyobrażam sobie jak roślina może rosnąć tylko na powiedzmy 20 pare centymetrów. Znalazłem też 0.3x0.3x0.6. Jak to jest z wentylacją w takich namiocikach. Przeczytałem że montuje się w nich jeden wiatrak 120mm(wywiew do góry). Wystarczy coś takiego?
namiot to najlepsza opcja, mam taki 30x30x60 dupy nie urywa trochę za niski ale jak się dobrze pokmini to nie jest źle. Drugi mam 60x60x150 to już bomba :D Namiot to za***ista sprawa, w razie przypału w kilka minut złożysz. Tylko patrz za jakimiś sprawdzonymi firmami bo podobno trafiają się firmy które robią kicz :)
 

P-leaver

Active member
Rejestracja
Gru 26, 2015
Postów
44
Buchów
0
to super, namiot oszczędzi mi wiele trudu. A co z tą wentylacją? jak ty masz w tym mniejszym?
 

Eustachy

Trawą Palę Stresy
Weteran
Rejestracja
Gru 9, 2015
Postów
1,963
Buchów
969
Odznaki
3
to super, namiot oszczędzi mi wiele trudu. A co z tą wentylacją? jak ty masz w tym mniejszym?

w mniejszym mam akurat od pyty wlotów/wylotów, w większym po 1 plus wlot taki większy pomocniczy z siatką.

W mniejszym spokojnie komputerowy wystarczy na wyciąg, wlot miałem swego czasu i pasywny i wspomagany wiatraczkiem.

Wpisz sobie w wyszukiwarkę 0,09m to wyskoczą Ci growlogi z podobnymi boxami


Mały mam HORTILINEBox Hortilab 30, duży Secret Jardin DS 60x60x150 cm - polecam te firmy w 100% porządne wykonanie i są w 99% światłoszczelne :)
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół