nasiona marihuany

[CANNABUTTER] Nieduana dekarboksylacja metodą Tamar Wise - czyli czego nie robić !!!

Wyszukiwarka Forumowa:
C

cabino

Guest
No wiec panowie, uważajcie !!!
W przepisie metody Pani Tamar Wise, robienie masła rozpoczynamy od dekarboksylacji, w tym wypadku metoda ogranicza sie do wrzucenia na 240st na 1h do piekarnika, ale nie ku**a CELSJUSZA!!!

No przeciez nie pomyślałem o tym.

Zona mnie woła ze w piekarniku sie pali, no jasne, jak otworzyłem piekarnik poszła taka chmura, że sie kuchnia wietrzy do tej pory zeby siwo nie było. ale to nie problem, nie przewidziałem tego ze te 30g wrzucone do piekarnika i przypalone zrobi mi z kuchni haszkomore, no i jestem z lekka upalony i moja żona też, która nigdy nie pali.
Nieświadomie się smieje z tego jak opowiadam ze sie upaliła i stwierdziła ze sie jej lekko w głowie kreci.

Najs..

btw.
wg testów przeprowadzonych przez high Times, ta metoda powoduje najlepszy rozkład THCA -> THC, dzięki czemu w samym maśle mamy maksymalnie duzo THC.

zastanawiam sie co teraz z tym ziołem, z lekka przyjaranym, w sumie to całe brązowe jest! nadaje sie to jeszcze na masło ?


a tutaj link do metody: https://www.youtube.com/watch?v=b1QIAD--b38
 

Kosiorxxx

Active member
Rejestracja
Sty 18, 2015
Postów
40
Buchów
0
Miałem dokładnie taką samą sytuację jak czekoladki robiłem :smokee: mieszkam w bloku i na całą klatke ***ało kilka godzin na chacie waliło stafem jak z coffika....ja to przypalone zioło użyłem do tej nieszczęsnej czekolady było lekko brązowe jakby wypalone z wapka i ni chuchu nie klepało.
 
C

cabino

Guest
Leże i kwiczę ;D pokaż zdjęcia kuchni ;D haha
niestety z tego wszystkiego nie zrobiłem fotek :) nie pomyślałem


Miałem dokładnie taką samą sytuację jak czekoladki robiłem :smokee: mieszkam w bloku i na całą klatke ***ało kilka godzin na chacie waliło stafem jak z coffika....ja to przypalone zioło użyłem do tej nieszczęsnej czekolady było lekko brązowe jakby wypalone z wapka i ni chuchu nie klepało.

no ja na szczescie w bloku nie mieszkam :)
no włąsnie to przyjarane zioło dochodzi teraz w kąpieli maślanej ;) tak już na odwal sie, niech strace te 4zł i sam sie przekonam, i tak prawie 30g zielska poszło sie je**c i tak :)
 

MetalFan

Lubię żelazo
Weteran
Rejestracja
Lip 24, 2009
Postów
1,127
Buchów
2

Zawiodłeś mnie Cabino, miałem Cię za bardziej rozważnego forumowicza :) W chyba każdym temacie tutaj o dekarboksylacji i nie tylko można przeczytać, że THC paruje powyżej 160st. C. albo, że podczas prażenia topów w piekarniku nie należy przekraczać temperatury ok. 140st. :)
Jak już otwierałeś ten piekarnik to mogłeś przynajmniej głęboko oddychać, aby nieco zmniejszyć straty :p

Co do zapachu - śmierdziałoby w całej kuchni nawet gdybyś przeprowadził dekarboksylację we właściwej temperaturze. Przyrządź sobie teraz jakiegoś kalafiora czy inną potrawę o intensywnym zapachu, to zapach zioła zabijesz :)

---------- Post Zaktualizowany 15:41 ---------- Data pierwszego postu 15:27 ----------

btw.
wg testów przeprowadzonych przez high Times, ta metoda powoduje najlepszy rozkład THCA -> THC, dzięki czemu w samym maśle mamy maksymalnie duzo THC.

Najciekawsza 5 cześć tego filmiku z wykresami rezultatów. Tylko trzeba sobie zadać pytanie do czego użyjesz masła, czy do ciastek i wtedy dekarboksylacja to coś zbędnego czy do robienia kanapek do pracy :D
 
C

cabino

Guest

Zawiodłeś mnie Cabino, miałem Cię za bardziej rozważnego forumowicza :) W chyba każdym temacie tutaj o dekarboksylacji i nie tylko można przeczytać, że THC paruje powyżej 160st. C. albo, że podczas prażenia topów w piekarniku nie należy przekraczać temperatury ok. 140st. :)
Jak już otwierałeś ten piekarnik to mogłeś przynajmniej głęboko oddychać, aby nieco zmniejszyć straty :p

Co do zapachu - śmierdziałoby w całej kuchni nawet gdybyś przeprowadził dekarboksylację we właściwej temperaturze. Przyrządź sobie teraz jakiegoś kalafiora czy inną potrawę o intensywnym zapachu, to zapach zioła zabijesz :)
Tak wiem, rozwaliłem system :)
zazwyczaj zanim coś zrobie bardziej zagłębiam się w temat a to była szybka, nie do końca przemyślana akcja i to jeszcze w godzinach pracy :)




Najciekawsza 5 cześć tego filmiku z wykresami rezultatów. Tylko trzeba sobie zadać pytanie do czego użyjesz masła, czy do ciastek i wtedy dekarboksylacja to coś zbędnego czy do robienia kanapek do pracy :D
tak, dopiero po tych wynikach widac, która metoda daje najlpesze efekty.
No właśnie, plan był głownie na gorącą czekolade w piątkowe wieczory:) a i moze by sie jakieś kanapki też zrobiło.
 

gifeyexepiri

Well-known member
Rejestracja
Paź 15, 2015
Postów
213
Buchów
3
W książce Marihuana i Medycyna jest przepis gdzie pisze, że trzeba podgrzać do 160*C, nie zastanowiłe się i jazda na tą temperaturę. :pl:
Wszystko czarne i dupa z maści.:pl:
 
C

cabino

Guest
160F to za mało, koło 140st C powinno byc ok, ale patrząc w różne miejsca, różne temp podają, ta mi sie wydaje bezpieczna:
240° F. / 115° C.
 

MetalFan

Lubię żelazo
Weteran
Rejestracja
Lip 24, 2009
Postów
1,127
Buchów
2
Dalej te temperatury...
Z tematu o nalewce green dragon:


Takie tam czasy w piekarniku, może rozjaśnią co nieco niektórym. Mnie się przydało. :sunny:

I jeszcze informacja zaczerpnięta z tematu o vapowaniu:
Δ-9-tetrahydrokanabinolu (THC)
Temperatura wrzenia: 157 * C / 314.6 stopni Fahrenheita
 

MetalFan

Lubię żelazo
Weteran
Rejestracja
Lip 24, 2009
Postów
1,127
Buchów
2
Wyglada na to ze 7 min w temp 145C wystarczy.

Niby tak, ale mi przy nalewce coś chyba poszło nie tak, w sensie wyszła słaba, dlatego jeśli ma ktoś możliwość ustawienia piekarnika na mniej niż 140, np. 120st. C to lepiej dać taką temperaturę i grzać trochę dłużej, ok. 27-30minut.

A słaba, bo wyszło 1,6L, dla bardzo mocnej fazy trzeba 20-25ml, czyli wyszło ok. 60-80 shotów, wcześniej z tego samego materiału, z o połowę mniejszej ilości zrobiłem 90 ciastek. 1 ciastko dawało taką samą fazę jak 1 shot. Ale nad "stratą" nie płaczę, bo to wszystko był odpad po trymowaniu :D
 

gifeyexepiri

Well-known member
Rejestracja
Paź 15, 2015
Postów
213
Buchów
3
Raczej 160 farenhajtow...

Ciekawe jak jest napisane w oryginale. Może ma ktoś wersje anglojęzyczną. Może zwykły błąd w przeliczeniu.

Spróbowałem raz jeszcze, tempertora 110*C przez 30 minut. Wygląda o wiele lepiej.
 
Ostatnia edycja:

hudy80

Active member
Rejestracja
Lip 26, 2017
Postów
27
Buchów
0
Niby tak, ale mi przy nalewce coś chyba poszło nie tak, w sensie wyszła słaba, dlatego jeśli ma ktoś możliwość ustawienia piekarnika na mniej niż 140, np. 120st. C to lepiej dać taką temperaturę i grzać trochę dłużej, ok. 27-30minut.

A słaba, bo wyszło 1,6L, dla bardzo mocnej fazy trzeba 20-25ml, czyli wyszło ok. 60-80 shotów, wcześniej z tego samego materiału, z o połowę mniejszej ilości zrobiłem 90 ciastek. 1 ciastko dawało taką samą fazę jak 1 shot. Ale nad "stratą" nie płaczę, bo to wszystko był odpad po trymowaniu :D

A ja odnosnie trymowania.
Czyli zaraz po trymowaniu robiłeś dekarboksylacje czy wcześniej suszyłeś odpad?
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół