nasiona marihuany

[CANNABUTTER] Nieduana dekarboksylacja metodą Tamar Wise - czyli czego nie robić !!!

Wyszukiwarka Forumowa:

rabbik

Active member
Rejestracja
Paź 21, 2015
Postów
39
Buchów
0
Panowie czy te temperatury ktore podajecie czyli 140C nawet 120C to tycza sie tak samo klasycznego pieczenia ciastek w piekarniku? bo z pierwszego posta wnioskuje ze to jest jakis inny sposob "obrabiania" thc. Bo jesli zwykle ciastka z maslem konopnym ma sie piec w 120C to moze tutaj u mnie byl blad (pieklem w okolo 170C) ze ciacha wyszly slabe i trzeba zjesc dwie sztuki zeby cos zadzialalo....
 

rochas

Well-known member
Rejestracja
Gru 4, 2017
Postów
160
Buchów
0

A ja odnosnie trymowania.
Czyli zaraz po trymowaniu robiłeś dekarboksylacje czy wcześniej suszyłeś odpad?


Musi być powietrznie sucha masa surowca.

Choć z drugiej strony jak robisz nalewkę i chcesz mieć zasobna w chlorofil (ktory jest przeciwzapalny silnie) to podobno robi się ze świeżej masy, ale wtedy smak jest tak hu@# że chce się bełtać... Tylko wtedy nie maceracja jak w przypadku nalewki tylko intrakt na gorocym alkoholu podobno lepeij stabilzuje?


Dekarboksylacja 240 F = 115 C przez 30 minut trzymam się zawsze tej zasady!

http://marijuanagrowershq.com/decarboxylating-cannabis-turning-thca-into-thc/

Zaś jeśli rozchodzi się o piecznie ciastek to nie przekraczam 130 stopni celcjusza to optymalna temperatura potem zachodzi rozkłąd niektórych kanabinoidów. Moje spostzeżenia powyżej 150 celcjusza wypieki tracą na mocy...

Jakie macie spostrzeżenia na ten temat bo w komentach na tej stronie piszą, że pięką nawet dp 180 stopni celcjusza?

np. Terpen

β-Caryophyllene
Boiling point: 119°C / 246.2° Fahrenheit
Properties: Anti Inflammatory, Cytoprotective (gastric mucosa), Antimalarial

Wiec stad wynika, że graniczna byłaby około 119 stopni celcjusza?


Jest jakiś master kuchenny na forum, który rozwieje wątpliwości odnośnie temperatur? :)
 
Ostatnia edycja:



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół