nasiona marihuany

Prosty maly trymer, budowa krok po kroku

Wyszukiwarka Forumowa:
G

GardenMan

Guest
Jako ze trymowanie z calej uprawy jest dla mnie czynnoscia najmniej lubiana, a ceny urzadzen do trymowania sa mega z kosmosu postanowilem zmajstrowac cos z rzeczy ktore mialem w domu. Najwazniejsze ze spelnia swoja funkcje. :)
IMG_20160124_215611.jpg



Potrzeba bedzie:
-wentylator 12cm x 12cm + raszki
-zasilacz, ja uzylem ladowarki od starego routera
-1 kostka do kabli i wlacznik
-kawalek plastyku o dlugosi 11cm
-3 zyletki
-maly karton
-tasma
-klej poxipol i super glue

IMG_20160124_192932.jpg


Krok 1

Przygotowany kawalek plastyku zaokraglamy i przyklejamy poxipolem do wentylatora (od strony "zasysania")
Oczywiscie najpierw musimy zmierzyc jak duzy jest przeswit miedzy srodkiem wentylatora a raszkami i ewentualnie zastosowac podkladke odpowiedniej grubosci. Najlepiej jak zyletki sa jak najblizej raszek ale ich nie dotykaja.
IMG_20160124_194534.jpg


Krok 2

2 Zyletki przyklejamy do plastyku super glue

IMG_20160124_195702.jpg


Krok 3

Jedna zyletke tniemy tak zeby zostaly nam same ostrza i przyklejamy jak widac na zalaczonym obrazku:)
IMG_20160124_200719.jpg


IMG_20160124_201453.jpg


Krok 4

Bierzemy karton, wycinamy dziure troche mniejsza niz obudowa wentylatora. Wciskamy wentylator, laczymy kable i zabezpieczamy tasma zeby zielenina sie nie przyklejala.
IMG_20160124_211236.jpg


IMG_20160124_213656.jpg



Trymer gotowy do uzytkowania
IMG_20160124_214904.jpg



Mam nadzieje ze niektorym pomoglem
 
Ostatnia edycja:
P

Pizdaczek

Guest
Ciekawe na ile taki wiatrak starcza zanim resztki z roślin nie powpadają w łożyska i zatrą cały sprzęt ? bo myślę że z czasem w końcu wiatrak się za***ie...
i nie dałoby się u***ać tych łopatek i zostawić samo 'śmigiełko' z żyletkami ?
Brawo za pomysł, chyba już prościej się nie da a koszta praktycznie zerowe
łap bucha
 

Drut..

Well-known member
Rejestracja
Lis 1, 2013
Postów
130
Buchów
0
Fajny pomysł, ciekawe jak będzie to wyglądało w praktyce?
 
G

GardenMan

Guest
Chcialem u***ac te lopatki ale wtedy by nie zasysalo, myslalem zeby tylko niektore ale jest ich 7 i nie da sie symetrycznie tego zrobic. Zobaczymy jak dlugo pociagnie, oczyszczam go w miare mozliwosci a w razie czego wymienie tylko wentylator. Koszty zerowe bo wszystko w chacie bylo ale jakbym mial to wzystko kupic to i tak jakies grosze. Na kilka roslin jest ok ale na komercje to juz cos wiekszego.
 
P

Pizdaczek

Guest
Na kilka roslin jest ok ale na komercje to juz cos wiekszego.
wiadomix.
zresztą nie każdemu rosną wielkie szychy więc do mniejszych topków w sam raz.
poza tym nie ma problemu zamontować większy wiatrak i po kłopocie.
 
G

GardenMan

Guest
Na kilka roslin jak znalazl, lepsze to niz sranie sie z tymi nozyczkami :)
 

Dyzma

odwyk...
Weteran
Rejestracja
Lip 11, 2009
Postów
4,089
Buchów
4,291
Odznaki
2
Dobry pomysł.Mocą na pewno nie powala ale na niewielkie krzaczki może wystarczyć.
 

Keptejn

Well-known member
Rejestracja
Wrz 22, 2013
Postów
123
Buchów
0
Fajna sprawa. Proste i prawdopodobnie działa, ale np. ja jestem zdania, że jeżeli jesteś w stanie (masz czas, masz ręce), to lepiej trymować ręcznie. Powód prosty - przy takim trymowaniu nieznacznie, ale spada jakość. Wystarczy pomacać topka na roślinie, żeby trichomy potraciły łebki.
Trymowanie na maszynce powinno być ostatecznością, jeśli nie masz czasu trymować ręcznie, masz w ch*j materiału i chcesz to jak najszybciej upchać w słoiki.
 
S

ShelbyGT

Guest
Gratuluje pomysłu.
Masz jakąś fotę topa po obróbce w tym wynalazku?
 
G

GardenMan

Guest
Niebawem postaram sie dodac jakies zdjecia z trymowania, moze nawet jakis film



Jednak trzeba bylo wylamac wszystkie smigla od wentylatora, a topy po trymowaniu tym urzadzeniem wygladaja tak:
IMG_20160126_133044.jpg
 
Ostatnia edycja:



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół