nasiona marihuany

Dwa pytania o IP i zamawianie przez internet

Wyszukiwarka Forumowa:

Sparrowname

Well-known member
Rejestracja
Paź 2, 2015
Postów
45
Buchów
0
1. Jeśli mam internet mobilny ( np LTE z limitem danych ) to czy trudniej jest mnie namierzyć gdzie dokładnie jestem, czy łatwiej? Czasem jak wpisuje myip w google to różnie mi pokazuje :p
2. Jeśli zamawiałem np. książkę przez internet podając swoje dane adresowe to czy policja jest w stanie to wyciągnąć? Zdalnie, nie mając dostępu do mojego komputera.

Wybaczcie jeśli są to głupie pytania, ale planuję co nieco i chcę być dokładny, a nie znam się na tego typu rzeczach :p
 

Izak

Beta
Weteran
Rejestracja
Lip 4, 2011
Postów
4,932
Buchów
3,381
Odznaki
1
1. Trudniej ale to po prostu zajmie trochę dłużej czasu. Masz po prostu zmienne IP. Tak na prawdę żadna przeszkoda dla władz. Jeśli o to się boisz to ogarnij sobię sąsiadnet:)
2. Oczywiście tak.

Jak chcesz zamawiać bezpiecznie to po pierwszę używaj tor + vpn i jak Ci się chce szyfrowanie dysków. Do tego mail jednorazowego użytku. Po drugie ogarnij sobie dobrego słupa albo na upartego paczkomaty.
 

Sparrowname

Well-known member
Rejestracja
Paź 2, 2015
Postów
45
Buchów
0
A jak ogarnąć dobrego słupa? Zaczepić jakiegoś beja i za stówkę spisać dane z dowodu czy jak?
I jeszcze jedno - Pisane czasami głupot na temat mj na fb to oczywiście głupia sprawa, ale czy polskie służby mają dostęp, do danych fb? Na pewno łatwo jest zrobić algorytm do filtrowania wiadomości, wyszukiwania odpowiednich fraz itd, tylko czy to dochodzi do polskie policji? Jak to naprawdę wygląda
 

Eustachy

Trawą Palę Stresy
Weteran
Rejestracja
Gru 9, 2015
Postów
1,953
Buchów
956
Odznaki
3
1) Psiarnia wysyła zapytanie do dostawcy np. kto o 10:00 korzystał z IP 192.168.0.0 i dostawca bez problemu zidentyfikuje taką osobę
2) Jeżeli jesteś np. pod obserwacją, toczy się przeciwko tobie śledztwo to jak najbardziej psiarnia może mieć na oku co robisz i co zamawiasz


Co do fb to psiarnia nie ma dostępu do wiadomości chyba że poprosi fb o dostęp do nich, ale fb podobno rzadko daje cokolwiek naszej milicji
 

MetalFan

Lubię żelazo
Weteran
Rejestracja
Lip 24, 2009
Postów
1,127
Buchów
2
1. Policja w razie potrzeby może od dostawcy mobilnego internetu uzyskać informację do jakiego nadajnika w okolicy logowałeś się w celu połączenia z netem. A to już zawęża promień do kilku kilometrów, powiedzmy, że obrębu gminy. Whois ip to zabawka dla zwykłych internautów, policja dostaje dokładniejsze dane.

Co do FB, dobry znajomy ze względu na swój charakter pracy ma styczność z ludźmi z ABW, z tego co dowiedział się, to obecnie serwisy społecznościowe są inwigilowane na szeroką skalę, więc lepiej uważać na to co się pisze i do kogo, a tym bardziej co się pisze publicznie.
W teorii służby nie mogą podsłuchiwać bez zezwolenia, w praktyce jak już nieraz okazało się różnie bywa, więc w clearnecie lepiej być ostrożnym.

Nie ma też co wpadać w paranoje, bo raczej nikt nie zainteresuje się tym, że będziesz sobie z kumplami pisał o tym jak się spizgałeś na ostatniej imprezie, ale też bez przesady.

Jeśli chcesz coś kombinować w necie na nielegalu, to na początku zainstaluj sobie TORa i poczytaj trochę stronek onionowych o zachowaniu anonimowości w necie.
 

StrachU

Zalegizować Marihunaen !
Weteran
Rejestracja
Paź 11, 2015
Postów
682
Buchów
4
Od lat Kupuję różne sprzęty z różnych aukcji i sklepów. Nigdy nie było przypału. Niektóre rzeczy warto jednak wysłać na bezpieczny adres lub paczkomat. A jak masz jazdę, że Ci IP sprawdzą to zamawiasz z innego kompa, kafejki czy szukasz wolnego wifi i śpij spokojnie.
 

zielonamasa

jungle guerilla trooper
Weteran
Rejestracja
Wrz 16, 2008
Postów
3,870
Buchów
3,409
Odznaki
1
Jest ogrom sposobów aby bezpiecznie pływać po internecie, jak bezpiecznie zamawiać i odbierać paczki też. Najprostszym z nich to zamówienie na nieistniejący adres za pobraniem - jednak telefon który podasz, musi być włączony w dzień dostawy bo przez niego umówisz się z kurierem który na pewno zadzwoni jak zorientuje się, że adres jest niewłaściwy.
 

420000000

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Maj 19, 2008
Postów
2,151
Buchów
2
najlepiej isc do kafejki, wcześniej tylko trzeba wiedzieć co sie chce kupic aby długo nie siedziec na stronach z nasionami.
Kafejka+Za pobraniem kuriera pod ch***wy adres, tak jak zielony pisze;)
Ale raczej przy duzych zakupach trzeba miec sie na baczności, jak ktos kupuje po kilka nasionek to szkoda zachodu.
 

Rizzo

cannabis growing outdoor
Weteran
Rejestracja
Sty 3, 2014
Postów
1,027
Buchów
5,235
Odznaki
1
Smiesza mnie takie tematy. Kto będzie sie bawił w namierzanie jakiegoś janka co se paczkę nasion zamówił? Sracie po majtach bez potrzeby. apel do wszystkichparanoikow: weźcie się za uprawę cebuli - wszystko co trzeba kupita w ogrodniczym a i nie trzeba się obawiać że helikoptery wojskowe po was przyleca nad ranem :freak2:
 

Sparrowname

Well-known member
Rejestracja
Paź 2, 2015
Postów
45
Buchów
0
Rizzo wole się upewnić niż potem się zastanawiać, przez drobiazgi ludzie wpadają :p
Generalnie dzięki za odpowiedzi
 

Śmieszek420

World Wide Weed
Obsługa forum
Moderator
Weteran
Rejestracja
Paź 29, 2013
Postów
7,112
Buchów
7,838
Odznaki
5
Ja przez ostatnie 5 lat kupuję wszystko jak by był legal. 0 Torów i innych wynalazków. Zero lewych adresów, wszystko z dostawą do domu na własne dane albo kupowane osobiście w sklepach stacjonarnych. I puki co chodzę wolny i szczęśliwy.
 

MetalFan

Lubię żelazo
Weteran
Rejestracja
Lip 24, 2009
Postów
1,127
Buchów
2
Smiesza mnie takie tematy. Kto będzie sie bawił w namierzanie jakiegoś janka co se paczkę nasion zamówił? Sracie po majtach bez potrzeby. apel do wszystkichparanoikow: weźcie się za uprawę cebuli - wszystko co trzeba kupita w ogrodniczym a i nie trzeba się obawiać że helikoptery wojskowe po was przyleca nad ranem :freak2:

I spota można robić na hektarach ;)
 

mr.whitewidow

## King of the Road ##
Weteran
Rejestracja
Lis 4, 2014
Postów
3,280
Buchów
25
Pitu pitu a pewno i tak co drugi ma TORa i ch*j wie co tam jeszcze...
z moderatorami na czele.
 

Doctor Susz

Duży out to jest to :)
Weteran
Rejestracja
Mar 3, 2015
Postów
2,074
Buchów
1
O ku**a to ja zamawiam od reki 100 sion to chyba cała kompania po mnie wbije XD Razem z GROM-em,ale mam okna jak z tej reklamy i nie wejdą XD
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół