nasiona marihuany

Arduino

Wyszukiwarka Forumowa:

RunBoyRun

Well-known member
Rejestracja
Sie 29, 2012
Postów
172
Buchów
0
Co trzeba po takiej zwieszce zrobić? jest w arduino cos takiego jak restart ? nie da sie tego zautomatyzowac
no na malince w razie czego mozesz ustawic nocny reboot z crona :)

Tak, wystarczy po prostu chamski restart co 24/48/ile tam chcesz godzin. Udało mi się z takim ustawieniem z pełnym zadowoleniem używac routera D-linka, więc to coś znaczy :D Problem jest taki, że w przypadku arduino musisz miec do tego drugą jednostkę, w przpadku RPI robisz skrypt na restart.

no malinka daje więcej możliwość, ale w sumie lepszej stabilności bym oczekiwał od arduino.
Malinka daje ci przedewszystkim możlwość zwarcia bazy danych i ui na tym urządzeniu. W przypadku arduino, o ile chcesz ująć na raz wszystkie funkcje z jednego urządzenia, nie masz na to możliwości. Mega ma bodajże 256kb pamięci. Oczywiście, możesz użyć karty SD, ale do tego potrzeba oddzielnego modulu.

Co do samej stabilności, to problem jest po prostu z jakością podespołów w perspetywie długoterminowego działania. Np.pierwsze ESP po miesiącu po prostu zdechło bez podwodu. Drugie miało problemy z połączeniem. Trzeciego nawet nie próbowałem, ta wersja już będzie się opierać w komuniacji bezprzewodowej o RPI i stabilny, spradzony, linuxowy sterownik <3.

Tam trzeba telefon na androidzie wstawić i w tym kierunku myśleć. Kamerka by już była i można ustawić Skypea na automatyczne odbieranie a może i nawet ściąganie pulpitu. Kamerka by patrzyłe na stacje pogodową a do gniazda wtyk i można sterować.
Pomyślę nad czymś takim, Teamviewer działa na androidzie i zdalna kontrola by była.
Wifi albo starter w nju z wiecznym kontem i heja i dużo dns-ów nie idzie.

Masz dwa wyjścia: albo użyć RPi z jakimś kernelem androidowym i mieć do dyspozycji wyjścia, albo użyć telefon android z trybem hosta usb. Wtedy podepniesz pod niego najtańsze arduino i masz pęłną magię wyjść adruino.

Arduino jako takie jest świete z uwagi na możliwości wejścia i wyjścia. Takich możliwości nie ma nawet RPi czy płytki RPi-like Intela. Dlatego warto jednak tą starą dobrą atmegę uzywać w projekcie, ale nie do skomplikowanych zadań, bo jednak to za dużo jak na 8mhz procesor.
 

Bartolini herbu Zielona Pietruszka

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Wrz 25, 2008
Postów
677
Buchów
4
Spoko opcja, kumpel ma cały taki projekt na Rpi zrobiony , tzn logowanie , sterowanie światłem itp , logi do bazy chyba co 10sec , mnie najbardziej ciekawiła by opcja z kontrolowaniem pH. Można by też zrobić podnoszenie lampy i w ogóle full auto box.
 

lch

Well-known member
Rejestracja
Kwi 12, 2016
Postów
150
Buchów
0
Spoko sam eksperymentuje z arduino. Aktualnie mam zrobione sterowanie pilotem wentylatorami przez L298n, generatorem mgły przez przekaźnik, termometr dhd11 - lepiej zainwestować w dhd22 daje dokładniejsze pomiary. Wyświetlacz 16x2. Miałem też logowanie na kartę SD ale zrezygnowałem bo się już nie mieści w arduino - myślę nad przejściem na stm32 (arm) ma sporo więcej pamięci a chce jeszcze dołożyć wifi ESP8266. Testowałem moduły radiowe 433mhz do zdalnego wyświetlacza ale zasięg to jakaś porażka. Możliwości jest wiele. Dołożę jeszcze miernik wilgotność gleby. POZDRAWIAM ZAPALEŃCÓW
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół