nasiona marihuany

Arduino

Wyszukiwarka Forumowa:

DrGreenThomb

Member
Rejestracja
Mar 9, 2016
Postów
21
Buchów
0
hmm a probowales leciec shield do wifi laczacy sie z kompem a z kompa udostepniane ? ja jak robilem hexapoda probowalem tez go bezposrednio przez neta sterowac i tez mialem ten problem ale jak podlaczylem przez pc wszystko bylo git sprobuj ;)
 

Grandfather

Never Stop Improving
Weteran
Rejestracja
Paź 3, 2015
Postów
1,198
Buchów
8
Wiem że to nie ten przedział cenowy itp.. ale w tym czasie co uda się opracować pewny sprzęt do zdalnego podglądu zarobiłbym na 5 takich zestawów który dodatkowo prowadzi pomiar CO2 łącznie z wykresami temp/wilgotność i coś tam jeszcze.
Kod:
http://www.ebay.co.uk/itm/Netatmo-Urban-Wireless-Weather-Station-for-Smartphones-In-Outdoor-sensors-/121888392962?hash=item1c611d4702:g:v3EAAOSwcBhWVHD8
W sumie to jest nie głupi sprzęt.
Sorry za offtop jakby co. Pozdro
 

DrGreenThomb

Member
Rejestracja
Mar 9, 2016
Postów
21
Buchów
0
ciekawy gadget warto zwrocic uwage ale jak dla mnie cena troche nad wyrost mozna to w latwy i tani sposob zmontowac samemu :) moze komus posluzy jako drobna inspiracja
 

Eustachy

Trawą Palę Stresy
Weteran
Rejestracja
Gru 9, 2015
Postów
1,951
Buchów
952
Odznaki
3
Grandfather: za tą cenę to można sobie samemu zrobić "smart boxa" z podlewaniem itp itd

DrGreenThomb: co masz na myśli "probowales leciec shield do wifi"? Żeby połączenie szło z PC? Bezsensu bo pc musiał by być ciągle online. Wk***ia to trochę bo nie wiem jak to ogarnąć, podpinam sprzęt i od razu mam blok internetu na innych urządzeniach a sam arduino nic w świat nie wysyła. Może to ten moduł od wifi jakiś wadliwy?
 

RunBoyRun

Well-known member
Rejestracja
Sie 29, 2012
Postów
172
Buchów
0
Dobra, zacznijmy od tego że podobno "pipki pisza w js , prawdziwi mężczyźni w c++". Jako osoba z największym tu doświadczeniem w kwestii ogrodowego IoT, powiem tyle: a idioci trzymają się konkretnych języków. Za taki projekt powinni brać się fullstack devs, ludzie którzy ogarniają programowanie i komunikację także niskopoziomową, a nie idiotyczne rodzielnia co na co. Zaleznie od zastosowania taki język się używa. Na Arduino będziesz pisał w czystym C, bo takie masz środowisko, a i możliwości urządzenia da sie ogarnąć w tym jezyku. Backend na serwerze zależnie od tego jakie są wymagania, może starczy tylko PHP, a może będziesz musiał się bawić w Ruby. Frontend to generalnie albo appka mobilna (Java lub ObjC, oba mnie wk***iają), albo html+css+js.

A teraz pkt 2: chcesz to tylko do mierzenia warunków w boxie? Odpuść sobie. Stacyjki meterologiczne z logowaniem danych można kupić za kilkadziesiąt złotych. Dopiero gry wykorzystasz to urządzenie do sterowania światłem, wentylatorem lub podlewania ma to sens.

PS. Growbot2 w końcu powstanie. W sumie teraz pracuje z technologią która mi się do tego mocno przyda,biblioteka Autobahn implementująca protokół WAMP do połączeń socketowych. Piękna sprawa, wszystko opisane eventami itd.

---------- Post Zaktualizowany 18:10 ---------- Data pierwszego postu 17:40 ----------

Dobra, i jeszcze dalszy ciąg:

Nie traktujcie arduino jako komputera, servera itd. To zostało zaprojektowane do prostych systemów zintegrowanych (wciskasz przycisk - zapalają ci się lampki w kolejności - zero obliczeń, tylko sterowanie wyjściami). Dodatkowo arduino jest generalnie na chujowej jakości podzespołach i jeśli chcecie robić system działający 24h/7 musicie mieć demona do tego (dozorcę), który analizuje stan podzespołów i je restartuje. Arduino z WIFI może i będzie fajnie dostępne przez net, ale zwiesi ci się max po tygodniu.
 

Grandfather

Never Stop Improving
Weteran
Rejestracja
Paź 3, 2015
Postów
1,198
Buchów
8
Dobra, zacznijmy od tego że podobno "pipki pisza w js , prawdziwi mężczyźni w c++". Jako osoba z największym tu doświadczeniem w kwestii ogrodowego IoT, powiem tyle: a idioci trzymają się konkretnych języków. Za taki projekt powinni brać się fullstack devs, ludzie którzy ogarniają programowanie i komunikację także niskopoziomową, a nie idiotyczne rodzielnia co na co. Zaleznie od zastosowania taki język się używa. Na Arduino będziesz pisał w czystym C, bo takie masz środowisko, a i możliwości urządzenia da sie ogarnąć w tym jezyku. Backend na serwerze zależnie od tego jakie są wymagania, może starczy tylko PHP, a może będziesz musiał się bawić w Ruby. Frontend to generalnie albo appka mobilna (Java lub ObjC, oba mnie wk***iają), albo html+css+js.

A teraz pkt 2: chcesz to tylko do mierzenia warunków w boxie? Odpuść sobie. Stacyjki meterologiczne z logowaniem danych można kupić za kilkadziesiąt złotych. Dopiero gry wykorzystasz to urządzenie do sterowania światłem, wentylatorem lub podlewania ma to sens.

PS. Growbot2 w końcu powstanie. W sumie teraz pracuje z technologią która mi się do tego mocno przyda,biblioteka Autobahn implementująca protokół WAMP do połączeń socketowych. Piękna sprawa, wszystko opisane eventami itd.

---------- Post Zaktualizowany 18:10 ---------- Data pierwszego postu 17:40 ----------

Dobra, i jeszcze dalszy ciąg:

Nie traktujcie arduino jako komputera, servera itd. To zostało zaprojektowane do prostych systemów zintegrowanych (wciskasz przycisk - zapalają ci się lampki w kolejności - zero obliczeń, tylko sterowanie wyjściami). Dodatkowo arduino jest generalnie na chujowej jakości podzespołach i jeśli chcecie robić system działający 24h/7 musicie mieć demona do tego (dozorcę), który analizuje stan podzespołów i je restartuje. Arduino z WIFI może i będzie fajnie dostępne przez net, ale zwiesi ci się max po tygodniu.


 

Eustachy

Trawą Palę Stresy
Weteran
Rejestracja
Gru 9, 2015
Postów
1,951
Buchów
952
Odznaki
3
Dobra, zacznijmy od tego że podobno "pipki pisza w js , prawdziwi mężczyźni w c++". Jako osoba z największym tu doświadczeniem w kwestii ogrodowego IoT, powiem tyle: a idioci trzymają się konkretnych języków. Za taki projekt powinni brać się fullstack devs, ludzie którzy ogarniają programowanie i komunikację także niskopoziomową, a nie idiotyczne rodzielnia co na co. Zaleznie od zastosowania taki język się używa. Na Arduino będziesz pisał w czystym C, bo takie masz środowisko, a i możliwości urządzenia da sie ogarnąć w tym jezyku. Backend na serwerze zależnie od tego jakie są wymagania, może starczy tylko PHP, a może będziesz musiał się bawić w Ruby. Frontend to generalnie albo appka mobilna (Java lub ObjC, oba mnie wk***iają), albo html+css+js.

A teraz pkt 2: chcesz to tylko do mierzenia warunków w boxie? Odpuść sobie. Stacyjki meterologiczne z logowaniem danych można kupić za kilkadziesiąt złotych. Dopiero gry wykorzystasz to urządzenie do sterowania światłem, wentylatorem lub podlewania ma to sens.

PS. Growbot2 w końcu powstanie. W sumie teraz pracuje z technologią która mi się do tego mocno przyda,biblioteka Autobahn implementująca protokół WAMP do połączeń socketowych. Piękna sprawa, wszystko opisane eventami itd.

---------- Post Zaktualizowany 18:10 ---------- Data pierwszego postu 17:40 ----------

Dobra, i jeszcze dalszy ciąg:

Nie traktujcie arduino jako komputera, servera itd. To zostało zaprojektowane do prostych systemów zintegrowanych (wciskasz przycisk - zapalają ci się lampki w kolejności - zero obliczeń, tylko sterowanie wyjściami). Dodatkowo arduino jest generalnie na chujowej jakości podzespołach i jeśli chcecie robić system działający 24h/7 musicie mieć demona do tego (dozorcę), który analizuje stan podzespołów i je restartuje. Arduino z WIFI może i będzie fajnie dostępne przez net, ale zwiesi ci się max po tygodniu.

Pokaż taką stacyjkę z logowaniem i dostępem online za kilkadziesiąt złotych
 
C

cabino

Guest
RunBoy nie wziął pod uwagę że tutaj chodzi też o zajawkę, stworzenie samemu czegoś ciekawego, a tym bardziej późniejsze rozwiązywanie problemów i rozbudowa ;) mi się własnie takie tematy podobaja, tylko te 24h to troche mało zeby tak doba miala z 32h :D
a kupic to każdy może - jeden prędzej drugi później.
 

Leszcz

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Kwi 17, 2010
Postów
962
Buchów
2
PS. Growbot2 w końcu powstanie. W sumie teraz pracuje z technologią która mi się do tego mocno przyda,biblioteka Autobahn implementująca protokół WAMP do połączeń socketowych. Piękna sprawa, wszystko opisane eventami itd.

Pewnie nie tylko ja czekam na dalszy rozwój growbot'a , oby v2 się udała , bo v1 (https://www.forum.haszysz.com/showthread.php?106129) to coś niesamowitego .
 

Ferdziu

Member
Rejestracja
Maj 4, 2012
Postów
14
Buchów
0
Eustachy, logowanie po HTTP i dostęp przez Wi-Fi jesteś w stanie spokojnie zrobić za nawet mniej niż 50 złotych. ESP2866 + Atmega328p + lutownica i chwila czasu ;]
a odnośnie samego arduino to jakoś mnie nie przekonuje, wole samemu na płytce atmege zlutować
 

Eustachy

Trawą Palę Stresy
Weteran
Rejestracja
Gru 9, 2015
Postów
1,951
Buchów
952
Odznaki
3
Eustachy, logowanie po HTTP i dostęp przez Wi-Fi jesteś w stanie spokojnie zrobić za nawet mniej niż 50 złotych. ESP2866 + Atmega328p + lutownica i chwila czasu ;]
a odnośnie samego arduino to jakoś mnie nie przekonuje, wole samemu na płytce atmege zlutować

ja to ogarnąłem za 20 plnów na chińskich częściach z tym że autor posta którego cytowałem napisał:

"A teraz pkt 2: chcesz to tylko do mierzenia warunków w boxie? Odpuść sobie. Stacyjki meterologiczne z logowaniem danych można kupić za kilkadziesiąt złotych. Dopiero gry wykorzystasz to urządzenie do sterowania światłem, wentylatorem lub podlewania ma to sens."
 

RunBoyRun

Well-known member
Rejestracja
Sie 29, 2012
Postów
172
Buchów
0
Pokaż taką stacyjkę z logowaniem i dostępem online za kilkadziesiąt złotych

Na przykład Stacja pogodowa HAMA TH-200. Ja wiem że możliwość sprawdzenia temperatury i wilgotności w każdym możliwym momencie jara jak ja pie***le, ale do doskonalenia boxa nie będzie ci potrzeba więcej niż godzinne uśrednienia. Ja na końcu patrzyłem już tylko na wartości graniczne i kształt wykresu.

Eustachy, logowanie po HTTP i dostęp przez Wi-Fi jesteś w stanie spokojnie zrobić za nawet mniej niż 50 złotych. ESP2866 + Atmega328p + lutownica i chwila czasu ;]

Dodaj do tego cenę jakiegokolwiek czujnika temp/hum i już ponad cenę Hamy.

ja to ogarnąłem za 20 plnów na chińskich częściach
Jak? dht22 to już 20zł, no chyba że pocisnąłeś za na 11, to 5zł, do tego ESP2866 15zł, i Arduino musiałeś mieć swoje. (edit - a no tak, zamawiane bezpośrednio z chin i w sumie 35zł, spoko)

RunBoy nie wziął pod uwagę że tutaj chodzi też o zajawkę, stworzenie samemu czegoś ciekawego, a tym bardziej późniejsze rozwiązywanie problemów i rozbudowa ;)

Przynam szczerze, że złapałem napinkę za ten tekst o wyższości języka nad językiem. Musiałem trochę pooroać, przepraszam wszystkich którzy poczuli się urażeni. Sam bez takich ambitnych eksperymentów nie mógłbym teraz nic powiedzieć.

Żeby nie było, z wielką chęcią podzielę się wiedzą, pytajcie o co tylko chcecie. Pierwszą rzecz już powiedziałem - nie udało mi się utrzymać urządzenia działającego jednostajnie dłużej, niż 1,5 tygodnia. Dlatego też teraz dozorcą i centralką będzie RaspberyPi, które używam w innych miejscach domu i działa stabilnie miesiącami.
 
Ostatnia edycja:
C

cabino

Guest
Żeby nie było, z wielką chęcią podzielę się wiedzą, pytajcie o co tylko chcecie. Pierwszą rzecz już powiedziałem - nie udało mi się utrzymać urządzenia działającego jednostajnie dłużej, niż 1,5 tygodnia.
Co trzeba po takiej zwieszce zrobić? jest w arduino cos takiego jak restart ? nie da sie tego zautomatyzowac
no na malince w razie czego mozesz ustawic nocny reboot z crona :)

Dlatego też teraz dozorcą i centralką będzie RaspberyPi, które używam w innych miejscach domu i działa stabilnie miesiącami.
no malinka daje więcej możliwość, ale w sumie lepszej stabilności bym oczekiwał od arduino.
 

misiowy7

New member
Rejestracja
Sty 18, 2016
Postów
1
Buchów
0
Tam trzeba telefon na androidzie wstawić i w tym kierunku myśleć. Kamerka by już była i można ustawić Skypea na automatyczne odbieranie a może i nawet ściąganie pulpitu. Kamerka by patrzyłe na stacje pogodową a do gniazda wtyk i można sterować.
Pomyślę nad czymś takim, Teamviewer działa na androidzie i zdalna kontrola by była.
Wifi albo starter w nju z wiecznym kontem i heja i dużo dns-ów nie idzie.
 
Ostatnia edycja:
C

cabino

Guest
Tam trzeba telefon na androidzie wstawić i w tym kierunku myśleć. Kamerka by już była i można ustawić Skypea na automatyczne odbieranie a może i nawet ściąganie pulpitu. Kamerka by patrzyłe na stacje pogodową a do gniazda wtyk i można sterować.

:D no przehuj rozwiązanie , prawie jak growbot
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół