nasiona marihuany

Arduino

Wyszukiwarka Forumowa:

Eustachy

Trawą Palę Stresy
Weteran
Rejestracja
Gru 9, 2015
Postów
1,951
Buchów
952
Odznaki
3
Witajcie

Udało mi się na Arduino postawić mini stację pogodową, mam dostęp on-line i na bieżąco mogę śledzić temp i wilg w boxie, dodatkowo wszystko jest zapisywane (aktualizacja z serwerem co około 1 min). Czekam jeszcze na kamerkę do tego tak aby mieć jeszcze podgląd w czasie rzeczywistym.

Byłby ktoś zainteresowaniem opisem jak takie coś zrobić? Koszt zamawiania z aliexpress to jakieś max 35 PLN. A mogę widzieć to tak:



Kombinował ktoś jeszcze z czymś dodatkowym? Typu zdalny włącznik/wyłącznik do np. świateł czy czegokolwiek działającego pod 230V :)
 

Miertek

guerilla planta
Weteran
Rejestracja
Wrz 20, 2013
Postów
1,367
Buchów
6
Pewka ze tak.. Im więcej dobrych tekstów tym forum bogatsze!
 

Eustachy

Trawą Palę Stresy
Weteran
Rejestracja
Gru 9, 2015
Postów
1,951
Buchów
952
Odznaki
3
Pewka ze tak.. Im więcej dobrych tekstów tym forum bogatsze!

ok jeszcze zagłębiam się w temat tak aby na maxa wycisnąć jak najwięcej statystyk on line i biorę się za pisanie poradnika :)

z racji tego że jestem głodny wiedzy to pewnie będę uzupełniał temat o np. instalacje kamerki plus zapisywanie zdjęć np. co 15 minut czy programator np. do nawilżacza dostępny online :) pomysłów dużo w głowie także projekt byłby rozwojowy
 

motylanoga

Well-known member
Rejestracja
Paź 7, 2013
Postów
279
Buchów
0
hehe... ja właśnie zaczynam powoli walkę z raspberry pi - mam nadzieję, że do czwerwca zmotam nowe zdalnie sterowane grow 1-1,5m2 i z (harmonogram, alarmami plus zdalne odczyty / włączenia / wyłączenia / podlewanie / kontrola wilgotności temperatury na tej podstawie nawilżacz i wentylatory reszta później jakoś pójdzie) w sumie niezbyt trudna sprawa, gorzej z czasem. Trzymać kiuki żebym nie ***nął tym za wcześnie, bo w zamyśle chciałbym udostępnić metodę wykonania poprzez podłączenie kilku kabli i wgranie badziewia na kartę pamięci naszego forumowego sterownika do automatycznej uprawy dla "ubogich" (koszt z założenia około 300-400pln z możliwością nieograniczonej rozbudowy). Na dniach jeśli wszystko pójdzie dobrze zaprezentuję inne zdalne sterowanie (gsm) do box'a. Mam nadzieję, że się uda. Piona i buch na zachętę rozwijania projektu - aby się chciało pracować i publikować :smokee:
 
C

cabino

Guest
a tutaj moze i Tobie się przyda:
http://www.wiki.haszysz.com/index.php/Growbot

Sam mam raspberry pi jak kolega wyzej, które zamierzam pospinac właśnie z różnego rodzaju czujnikami do boxa (najwiekszy problem to chyba pomiar ph gleby ;)), z mozliwoscią załaczenia zdalnego pompek do podlewania w razie nieobecnosci i tak dalej, niestety czas mi na to nie pozwala w tej chwili.

Btw. do czego podpiąłeś arduino rzeby miec dostęp danych online ?
 

Eustachy

Trawą Palę Stresy
Weteran
Rejestracja
Gru 9, 2015
Postów
1,951
Buchów
952
Odznaki
3
Dane ładuje na:

Kod:
https://thingspeak.com
 

armando

Well-known member
Rejestracja
Maj 29, 2010
Postów
90
Buchów
10
A przez co ladujesz te dane z ardu?

---------- Post Zaktualizowany 01:08 ---------- Data pierwszego postu 01:02 ----------

Na marginesoe wyczailem ostatnio czujnik do pomiaru wilgotnosci gleby vh 400 . Kosztuje 40$ ale nie sniedzieje
 

Seria

Well-known member
Rejestracja
Mar 6, 2013
Postów
60
Buchów
0
Choć o sprawach elektroniki, informatyki i tym podobniej nie mam bladego pojęcia a chętnie bym przyswoił taką wiedze
powoli zaczynam się w to zagłębiać więc czekam Eustachy na twój poradnik super sprawa życze powodzenia w dalszym rozwijaniu pomysły !
 
P

pozitiv

Guest
dobry stuff. tez mam plan zbudowac na arduino/raspberrypi centrum dowodzenia/monitoringu. Czujniki i widzisz wszystko na kompie, kamerka i masz obraz do tego mozna udostepnic i logować się gdziekolwiek z internetu albo z smartkomcia.
jak to jest z oprogramowaniem ? widze, ze ty cos tam masz juz gotowego , myslalem, ze nie ma i chciałem sam w c/c++ pisać drivery do czujników
good shit ogólnie
 

Eustachy

Trawą Palę Stresy
Weteran
Rejestracja
Gru 9, 2015
Postów
1,951
Buchów
952
Odznaki
3
Aktualnie czekam na nowe części bo stare poszły dosłownie z dymem. Podłączyłem pod zły zasilacz cały układ przez przypadek
 
C

cabino

Guest
jak to jest z oprogramowaniem ? widze, ze ty cos tam masz juz gotowego , myslalem, ze nie ma i chciałem sam w c/c++ pisać drivery do czujników
good shit ogólnie

na malinke masz gotowe projekty, przykład pomiaru temp i rh chyba najprostszy temat
http://malinowepi.pl/post/80178679087/dht11-czujnik-temperatury-i-wilgotności-układ
tak narawde te podstawowe rzeczy to nic skomplikowanego, pozniej zaczyna sie zabawa jak zaczynasz projekt rozwijać o dodatkowe komponenty, są tez projekty z gotowym UI w postaci apki web, czyli dostęp zewsząd masz do wykresów, a i mozesz sie bawic w jakies autonotyfikacje w razie problemów itp wogóle dużo fajnych rzeczy
 
P

pozitiv

Guest
na malinke masz gotowe projekty, przykład pomiaru temp i rh chyba najprostszy temat
http://malinowepi.pl/post/80178679087/dht11-czujnik-temperatury-i-wilgotno%C5%9Bci-uk%C5%82ad
tak narawde te podstawowe rzeczy to nic skomplikowanego, pozniej zaczyna sie zabawa jak zaczynasz projekt rozwijać o dodatkowe komponenty, są tez projekty z gotowym UI w postaci apki web, czyli dostęp zewsząd masz do wykresów, a i mozesz sie bawic w jakies autonotyfikacje w razie problemów itp wogóle dużo fajnych rzeczy

thnx dobry czlowieku. z tym, ze to jest pisane na web prawdopodobnie w javascript. pipki pisza w js , prawdziwi mężczyźni w c++ :D
btw to py
 
C

cabino

Guest
thnx dobry czlowieku. z tym, ze to jest pisane na web prawdopodobnie w javascript. pipki pisza w js , prawdziwi mężczyźni w c++ :D
btw to py
pozi, ciekawe podejscie, akurat JS rośnie w potęgę a te pipki które są masterami z paroletnim stażem w JS zarabiają po > 10tys/m-c u nas w PL, wiec stwierdzenie trochę z dupy :) nie jeden admin/mod tutaj pewnie wymiata w JS to go obraziłeś :D ze tak powiem pod wzgledem ofert pracy JS, JAVA, C# bije C++ na łeb na szyje, no ale nie koniecznie stabilności :) generalnie co tu porównywać JS i C++

jakbyś się wczytał w projekt który podesłałem to zauważysz tam ze driver do DHT jest w C, a skrypt w python jest tylko użyty do zaczytania parametrów z czujnika i wrzucenia ich do Google Sheeta a to mozesz napisać w jakimkolwiek języku a c++ byłby ostatnim którego bym do tego uzyl :)

tak wiec jeszcze raz, nie ma sensu robić czegoś co już ktoś za ciebie zrobił, a na pewno pisać swoich driverów do czujników
 

DrGreenThomb

Member
Rejestracja
Mar 9, 2016
Postów
21
Buchów
0
Poleciales z tematem az sie zastanawialem czy ktos probowal laczyc arduino i pomidorki :D sam mam w planie zrobic taka stacje pogodowa plus sterowanie wentylacja :D zastanawialem sie tez czy moze zrobic na servach dozowniki z nawozami :p
 

Eustachy

Trawą Palę Stresy
Weteran
Rejestracja
Gru 9, 2015
Postów
1,951
Buchów
952
Odznaki
3
Poleciales z tematem az sie zastanawialem czy ktos probowal laczyc arduino i pomidorki :D sam mam w planie zrobic taka stacje pogodowa plus sterowanie wentylacja :D zastanawialem sie tez czy moze zrobic na servach dozowniki z nawozami :p

teraz mi przyszedł taki zestaw że jak go podepnę do zasilania to router odcina wszystko i się zacina. Ani przez WiFi ani przez kabel nie idzie się z nim połączyć po localu gdy Arduino jest włączony (a i tak nic nie wysyła w świat). Chyba popie****e chińskie gówna i zainwestuje w oryginalny zestaw.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół