nasiona marihuany

Karpiowanie pełną gębą... Złowisz -> wypuść C&R (łódki, namioty, echosondy, lornetki, kulki, pellety, i wszystko co sobie zapragniesz)

Wyszukiwarka Forumowa:

motylanoga

Well-known member
Rejestracja
Paź 7, 2013
Postów
279
Buchów
0
Jeśli, ktoś jest zainteresowany wędkarstwem karpiowym zapraszam do rozmowy.

Karpiowanie stało się dla mnie mocno wyszczególnionym typem wędkarstwa gruntowego, od wielu lat nie uprawiam prawie wcale innych metod wędkarstwa (mimo, że wcześniej przez prawie 25 lat łowiłem na wszystko na co można było: spławik, feeder, "zwykły grunt", żywca, trupa, blachy, woblery, muchy mormyszki i całą resztę tego całego bajzlu).

Do rzeczy w związku z tym, że podobno mam w temacie jakąś wiedzę (podobno szeroką, czy napewno wyjdzie podczas rozmowy, bo nikt nie wie wszystkiego, a jeśli chodzi o karpie nie ma pewników ani schematów) z chęcią się nią podzielę z pasjonatami wędkarstwa i MJ. Z powodzeniem prowadzę relacje z zasiadek karpiowych, podpowiadam wraz z grupą znajomych osobą zainteresowanym tematem (ale to całkiem inna bajka).

Z chęcią podejmę tematy dotyczące metod połowy (zestawy, przynęty, zanęty, nęcenie, sondowanie), produkcja kulek proteinowych, wyboru miejscówki, może trochę na temat sprzętu (chociaż nie w każdym segmencie jestem w stanie się wypowiedzieć), trochę na temat bezpieczeństwa, przetrzymywania, zdjęć, techniki budowy i zasady działania łódek zanętowych, montażu oraz wyboru echosondy bezprzewodowej, nawigacji GPS używanej z echosondą bezprzewodową, łowiskach komercyjnych jak i dzikich żwirowniach, jeziorach, stawach (prawie każdej kałuży).

Łowiłem z powodzeniem w Polsce (najwięcej do chwili obecnej), Niemczech, Holandii, Hiszpanii, Czechach.

Najczęściej wędkuję wraz z moją kobietą, czasami ktoś ze znajomych karpiarzy wybiera się z nami na zasiadki.

Najdłużej na rybach 14 dni i 14 nocy, Najkrócej na rybach 6 godzin, średnio na rybach weekend licząc od piątku od godziny 14-16 do niedzieli do 16-18.

Najdalej od domu na rybach 4500km - taki przerywnik ;p

Polskie zasiadki (dziekie wody):
Najwięcej ryb na brzegu w czasie weekendu 32szt / 35brań (220kg).
Największa sumaryczna waga ryb złowionych w czasie jednej zasiadki 250kg / 7 dni / 14 ryb.
Najmniejsza woda na zasiadkę: 3ary.
Największa woda jaką odwiedziłem: powyżej 1000 hektarów.
Sumaryczny łączny czas spędzony nad wodą w trakcie poprzedniego roku: prawie 4 miesiące dzień i noc,
Największa ilość wyprodukowanych kulek proteinowych na raz: około 30kg (masakra jakaś).

Największe okazy:
Karp: prawie 21kg (20,900kg),
Amur: 16kg,
Lin:3kg,
Leszcz:4kg,
Sum: 19kg,

Kiedyś wybrałem się na spining z kolegą który spininguje 2-3 razy w roku i w czasie jednego z tych wpadów na rzece złapał szczupaka ~15kg :)

pewnie było by tego więcej, ale nie pamiętam zbyt wielu rekordów z przed karpiowania :p

Widziałem dyskusje na temat tego ile kto wydał na sprzęt, ja swój podliczam na około ~30k (więcej nie pytać ile i co takie piniondzo żerne). Tak wszystkie ryby wracają do wody - lądując wcześniej na bezpiecznej macie aby móc je odkazić, zważyć oraz zrobić sobie z nimi pamiątkowe zdjęcie.

Dobra nie wiem czy ktoś to wogóle przeczyta więc kończę i pozdrawiam :smokee:
 

mr.whitewidow

## King of the Road ##
Weteran
Rejestracja
Lis 4, 2014
Postów
3,280
Buchów
25
Masz buszka ale poka ten sprzęt za 30k bardzo jestem ciekaw.
 

motylanoga

Well-known member
Rejestracja
Paź 7, 2013
Postów
279
Buchów
0
No dobra, nie miało być o sprzęcie i kasie za niego ale chyba tak się nie da. Zrobimy tak raz jeden nakreślę jak to mniej więcej wygląda...

Niestety pokazać nie pokażę zbyt wiele na tą chwilę z początkiem sezonu zrobię jakieś sensowne zdjęcia samych gratów bez ludzi / twarzy itd.. z chęcią coś teraz opiszę :D sama łódka zanętowa wychodzi 10k Barracuda (normalnych rozmiarów nie mini wersja druga poprawiona teraz występuje wersja 3 - wyposażenie łódki dwa silniki klasy 700 (szczotkowe), sygnalizacja otwierania klap zrzutowych (każda z nich niezależna - zrzut w dół nie po skosie), domykanie klap bez udziału pilota, oświetlenie obrysowe łódki, szperacz zapalany z pilota LED 5W, podświetlana komora zanętowa, doposażona o echosondę Toslon TF640 wraz z modułem GPS umożliwiającym nawigację po zmroku i przy dużej mgle na podstawie zapamiątanego wcześniej punktu nęcenia.

Nic nie jest tutaj seryjne cała instalacja elektryczna w łódce wykonana przeze mnie plus dosprzętowienie wraz z montażem też, po drodze przeroobiłem jeszcze kilka innych sztuk echo. Aparatura sterująca Graupner MX-12 HOTT, wcześniej Sanwa Sd5g , później sd6g, jeszcze później graupner mz-12 a na samym początku HobbyKing.

To masz łódkę 10k, dodaj do tego namiot w którym będzie ci wygodnie podczas zasiadek FOX royale XXL (wysoki i duży w środku chociaż czasami ciężko się rozbić) z narzutą żeby cieplej poczatkiem i końcem roku było - koszt jakieś 2,5k, w miarę wygodne ale i rozsądne cenowo łóżko karpiowe (dwu osobowe jak wspominałem jest nas dwoje ale dla jednej osoby jeszcze bardziej fajne) ze średniej dolnej półki Kogha 600zł, śpiwór Starbaits 4 sezon jakieś 600,


Akumulatory LiPo 3x5000mAh do łódki - 500zł
akumulatory żelowe 4 komplety (komplet 2x9Ah 12v) - 300zł
wędki 4xChub Outkast 50 Plus 12ft 3Lb, jakieś - 2k
wędki 2x Chub Outkast 12ft 2,5Lb - 1k
wędki Century fatboy slim 12ft 2,75lb - 3k
wędka spod starbaits - 400
kołowrotek shimano spod - 300
kołowrotki 3x Daiwa Infinity 5500BR - 4,5k
kołowrotki 3x spro LSC 555 - 800zł
tripod (stojak na wędki) - 1k (kwasiak na zamówienie ale dawno więc podaję 1/2 wartości zakupu)
dodatkowe podpórki z kwasiaka 300zł
sygnalizatory brań z centralką 2x Askon Extreme Kit (jeden z tańszych modeli ale mam je już 4 i 6 sezon i sprawują się świetnie)obecnie jakieś 1k wraz ze swingerami i hangerami które posiadam (zakup w okolicach 2,5k),
Waga karpiowa fox - 250zł
Mata karpiowa kołyska Anaconda - 400zł
ponton mniej znanej firmy freeway 240 z miękką podłogą - 1k
haki, materiały przyponowe (korda, fox, starbaits, prologic,Kryston) nożyczki, wiertła, igły gumki, stoperki, i reszta badziewia, materiały PVA, Spomby, ochraniacze rzutowe na palce, materiały i spławiki do ZigRiga + box - 2k
Kulki, pellety, pasty, oleje, boostery, dipy, zasypki i zanęty - 1k (postawiłbym że w torbach jest 3x tyle ale nie chcę Was odstraszać)
sonda ręczna na ponton - 1,2k
kszesła 2x - (tańsza opcja ale w imarę wygodna) 400zł,
stolik duży pod parasol i parasol - 0zł dostałem kiedyś jakoś się to jeszcze trzyma,
mały stolik do namiotu na pierdy i do wiązania przyponów fox - 300zł,
walizka wykonana przeze mnie w której jest mini TV (odbiornik tV, radio, filmy oraz muzyka z pendrive'a), podłączenie do ładowania telefonu i pierdów na usb np kamerek - 1k (wraz z akumulatorem 44Ah bez liczenia pracy i czasu na skrobanie się po głowie),
oświetlenie stanowiska - 0zł zrobiłem sam z lamp wymienianych w pracy,
stojak do ważenia wraz z pływającym workiem do przetrzymywania ryb, środkami do odkarzania, oraz workami tonącymi (głównie na zawody) 500zł
dodatkowo alarm z czujnikiem ruchu 0zł wykonałem sam na bazie pierdów z szuflady,
lornetka - nie pamiętam ile liczmy 0zł,
Torba ciuchów klubowych oraz różnych innych (kurtki, bluzy, ręczniki, sztormiaki, dresy, którkie spodenki, gacie, skarpety,koszulki, apteczka, alkomat, trochę tabletek - nie liczę nic ale ta torba też sporo mnie kosztowała :p
Podbierak fox 50' - 250zł
Przyczepka Głowacz do targania tego całego majdanu - 2k
torba w której trzymam jedzenia i która zawiera sztćce, wraz z całą resztą toreb (mega torba na kulki, mała termiczna na dipy, dwie małe na boostery i inne pierdy, termiczna na jedzenie, duża torba na ubrania) tworzącą komplet toreb starbaits jakieś 2k (nie liczę)
lodówka na 12v rzadko używana, tanio kupiona nie liczę poglądowo dodaję,
kamera podwodna na zestaw waterwolf - 500
kamera sportowa (biedny naśladowca gopro) - 200zł
kamera dookólna podwodna bezprzewodowa - (w trakcie budowy) - 2k
kalosze, wodery,
butle, palniki,
czajnik, naczynia do gotowania,
pneumatyczny pistolet do wyciskania 6kg ciasta na kulki, 3x rollery ręczne (różne średnice) i reszta badziewia do produkcji kulek i pelletów - 1k
pokrowce - lufy fox 6 szt. 600zł

bongo z walizeczką - 150zł =)

Przekroczyłem na szybko jakieś 40k (większość cen delkiatnie zaniżona wliczając amortyzację, żeby ktoś nie miał bólu tyłka, że sobie coś w necie sprawdził i jest taniej... Nie da się niestety wszystkiego tak dobrze spamiętać mam nadzieję, że wystarczy rozczulania się nad kasą, zapewne gdybym wędkował sam a nie z moją kobietą tak by mnie nie poniosło (pewnie by mnie mocno stopowała).

Ale jeśli zadziwia Was np. cena łódki polecam obczaić sobie łodkę zanętową których w Polsce jest tylko kilka vdrone (vdrone bait boat - francuska produkcja) - cena zakupy z echosondą i kamerą jakieś 20-25k znam gościa, który sobie taką sprawił, więc musicie wiedzieć, że wszystko zależy od tego czego od życia oczekujemy.


Zdęcia z Polski dla zachęty w rozwijaniu tematu (niestety obcięte)







Zdjęć z czasem (jeśli wątek będzie cieszył się zainteresowaniem) będzie więcej muszę je porządniej opracować żeby nie wyglądało to jak wygląda.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

19cinek52

Well-known member
Rejestracja
Wrz 4, 2009
Postów
158
Buchów
0
Witam panów karpiarzy ja chcę w tym roku zacząć zabawę z karpiami chociaż kartę mam już 18 lat ale jak pisze w pierwszym poście przez te wszystkie lata łapalem na różne metody i teraz będę próbował techniki na karpia a co z tym się wiąże trzeba mieć odpowiedni sprzęt, macie jakieś rady co do wyboru sprzętu? Jakieś polecane firmy wedzisk, kolowrotkow, żyłek ? Dodam że mam zamiar kupić dwie karpiowki dwa kołowrotki i wiadomo cały sprzęt potrzebny do zasiadek
 

delavega

Administrator
Obsługa forum
Administrator
Weteran
Rejestracja
Kwi 17, 2015
Postów
7,230
Rozwiązań
1
Buchów
15,894
Odznaki
4
Witam panów karpiarzy ja chcę w tym roku zacząć zabawę z karpiami chociaż kartę mam już 18 lat ale jak pisze w pierwszym poście przez te wszystkie lata łapalem na różne metody i teraz będę próbował techniki na karpia a co z tym się wiąże trzeba mieć odpowiedni sprzęt, macie jakieś rady co do wyboru sprzętu? Jakieś polecane firmy wedzisk, kolowrotkow, żyłek ? Dodam że mam zamiar kupić dwie karpiowki dwa kołowrotki i wiadomo cały sprzęt potrzebny do zasiadek

Firm, wędzisk, kołowrotków jest jak psów. Ustal sobie budżet na wszystko i wtedy się zastanawiaj. Dobry młynek kupisz za 300-400zł ale nikt Ci nie zabroni kupić za 100 albo 1000zł. Kierowanie się "polecanymi" firmami to nie jest dobre rozwiązanie. Jeden lubi Dragona, drugi Daiwę a trzeci mówi, że Jaxon wy***any w kosmos.
A sprzęt wybieraj tak, żeby Ci leżał dobrze w rękach i był solidny :) Nie ma idealnej odpowiedzi na Twoje pytania ;)
 

19cinek52

Well-known member
Rejestracja
Wrz 4, 2009
Postów
158
Buchów
0
Zgodzę się z kolegą wyżej natomiast studiuje forum wedkuje.pl i budżet jaki chcę przeznaczyć to max 250 na jednego kija i kołowrotek do 200, a co z tego wynika myślę nad kupnem daiwa black widow 3,6m 3,0lb w dwu składzie bądź w trzy składzie lub daiwa black widow 390m 3,5 lb lub wędki Prologic C1 o takich samych parametrach jak DW
 

delavega

Administrator
Obsługa forum
Administrator
Weteran
Rejestracja
Kwi 17, 2015
Postów
7,230
Rozwiązań
1
Buchów
15,894
Odznaki
4
No! To już mamy więcej konkretów. Studiowanie forów wiadomo często bywa zgubne hehe ilu wędkujących, tyle opinii. Black Widow to bardzo dobry wybór na start. Osobiście nie użytkuję ale znajomi sobie chwalą, przy czym brałbym dwuskład. Więcej składów to dla mnie tylko opcja do podróży.
Jeśli miałbym kupić młynek do 200zł do takiej wędki szukałbym w ofercie Dragon lub Dam. Ewentualnie tańszy kij, fajniejszy młynek np. Ryobi Proskyer Carp ale to wydatek rzędu 300plnów.
Na start to co chcesz przeznaczyć Ci styka. Zobaczysz jak w ogóle karpiowanie Ci podejdzie. Powodzenia i daj znać co wybrałeś :)
 
M

Maniaczek

Guest
Ja kiedyś na ryby to chodziłem bardzo często, kilka razy w tygodniu, a nawet i co dziennie, i ryby do domu zabierałem bardzo rzadko. Ale od jakiegoś czasu postanowiłem że będę chodził tylko wtedy gdy będe chciał zjeść rybe, bo nie będe sie znęcał nad tymi zwierzętami dla zabawy.

Łowiłe różnymi metodami: spławik, spining, grunt-feeder, na lodzie w zime. W tym roku postanowiłem że spróbuje karpiowania, bo niechce żeby mi drobnica brała typu jazgarze czy wzdręgi, i nie chce mi sie też co chwile przeżucać zestawu, i gapić sie np. w upale na spławik czy szczytówke, tylko mam zamiar założyć kilka dużych kulek proteinowych i zarzucić i na sygnalizator niech stoji.

Karpiarstwo jest mi obce i mam kilka pytań do doświadczonych.
Będe łowił na wodzie wolno płynącej, tak wolno że można powiedzieć że stojącej. Głembokość ok 2-4 metry zależy w którym miejscu. Na tym łowisku występują okazy 15-20kg. Woda sirednnio czysta. Dno piaszczyste.

Pytania:
1. Jakiej grubości wybrać plecionke mm, i jaki kolor?
2. W zapasie będe miał żyłke, jaką grubość wybrać mm, i jaki kolor?
3. Jaka grubość plecionki przyponowej mm i jaki kolor?
4. Jakich ciężarków używać ile g? I jaki rodzaj?
5. Ile zakładać kulek o jakiej wielkości żeby drobnica nie brała?
6. Jakie smaki kulek polecacie?
7. Znalazłem na necie fotel karpiowy+podnóżek, używa ktoś z podnużkiem? Wygodne to będzie do spania?
Z góry dzięki za odpowiedź.
 

BlackMen

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Gru 14, 2014
Postów
3,600
Buchów
2,366
Odznaki
1
Ja kiedyś na ryby to chodziłem bardzo często, kilka razy w tygodniu, a nawet i co dziennie, i ryby do domu zabierałem bardzo rzadko. Ale od jakiegoś czasu postanowiłem że będę chodził tylko wtedy gdy będe chciał zjeść rybe, bo nie będe sie znęcał nad tymi zwierzętami dla zabawy.

Łowiłe różnymi metodami: spławik, spining, grunt-feeder, na lodzie w zime. W tym roku postanowiłem że spróbuje karpiowania, bo niechce żeby mi drobnica brała typu jazgarze czy wzdręgi, i nie chce mi sie też co chwile przeżucać zestawu, i gapić sie np. w upale na spławik czy szczytówke, tylko mam zamiar założyć kilka dużych kulek proteinowych i zarzucić i na sygnalizator niech stoji.

Karpiarstwo jest mi obce i mam kilka pytań do doświadczonych.
Będe łowił na wodzie wolno płynącej, tak wolno że można powiedzieć że stojącej. Głembokość ok 2-4 metry zależy w którym miejscu. Na tym łowisku występują okazy 15-20kg. Woda sirednnio czysta. Dno piaszczyste.

Pytania:
1. Jakiej grubości wybrać plecionke mm, i jaki kolor?
2. W zapasie będe miał żyłke, jaką grubość wybrać mm, i jaki kolor?
3. Jaka grubość plecionki przyponowej mm i jaki kolor?
4. Jakich ciężarków używać ile g? I jaki rodzaj?
5. Ile zakładać kulek o jakiej wielkości żeby drobnica nie brała?
6. Jakie smaki kulek polecacie?
7. Znalazłem na necie fotel karpiowy+podnóżek, używa ktoś z podnużkiem? Wygodne to będzie do spania?
Z góry dzięki za odpowiedź.

kup żyłkę 35mm, na przypon możesz użyć plecionki (wiesz że są okazy 20kg więc jakąś 20 kolor dobierz do panującego dna, muł ? piasek ? glony??) ciężarek 50-100gr zależy jak daleko będziesz rzucał czy tam wywoził zestawy, z kulkami to różnie na jednej wodzie ryby lubią słodkie kulki znowu na drugiej słodko-smierdzące musisz sam pokombinować :) kup kulki w przedziale 15-20mm na jeden zestaw załóż jedna 20 na drugi dwie 15 i 18 słodką i smierdzącą, ja kupuję raz w sezonie leżak za 80zł i mam wy***ane wygodniejsze od tych krzeseł po 300zł :x chyba że masz zamiar kimać to kup sobie łóżko karpiowe
 
S

Stefan Jarzyna

Guest
Tak jak mówi BlackMen karpiowanie zaczyna się od żyłek bo więcej wybaczają błędów początkującego, mniejsze ryzyko straty ryby i rozrywania jej mordki. Jeżeli będziesz łowił rzutowo to 1-1,5m strzałówki (plecionka lub wszelakie ledkory), jeżeli wywózka to strzałówki 5 a nawet 10m. Plecionki fajne ale trzeba najpierw opanować obycie z holem ryby często przekraczającej 10-15kg. Fotel, łóżko czy mix z podnóżkiem temat rzeka jak ze wszystkim trzeba samemu pomacać przemyśleć posiedzieć, zacznij od leżaka czy krzeseł z biedronki z opcją rozkładania a potem podczas zasiadek możesz zawsze z sąsiadem pogadać i po przymierzać się się za pozwoleniem oczywiście do innych siedzideł. Najlepiej wybierz się do sklepu z dużym asortymentem karpiowym i tam już sobie oblukasz coś pod siebie. Ja klika ładnych lat przespałem na krzesłach z Biedry i kilka szt połamałem, zawsze jedno mam na stanie bo jest mobilniejsze na krótkie wypady niż łóżko czy fotel z podnóżkiem(swoja drogą kompromis dla łóżka bo masz fotel jak chcesz a jak potrzebujesz to podpinasz podnóżek i jest łóżko) łóżko to bajka ale pod warunkiem że mamy dużo miejsca w aucie i jeździmy na dłuższe kilkudniowe zasiadki inaczej to zbędna rzecz moim zdaniem.
Co do kijków i młynków to Tak jak Delavega mówi zarówno Daiwa black Widow jak i C1 to doskonałe kije na początek zabawy i na długi czas powinny ci wystarczyć znam ludzi którzy kilka lat łowią na te kije i nie czują potrzeby ich wymieniać. to samo z młynkami kup na początek jakiś popularny młynek z wolnym biegiem a w miarę upływu czasu i doświadczenia zastanowisz się czy ci to wystarczy czy pójdziesz w QuickDragi.
 
Ostatnia edycja:
M

Maniaczek

Guest
Plecionka nie jest mi obca, łowiłem szczupaki na plecionke na spining.
Nie będe kupował foteli/leżaków w biedronce bo nie chce tak jak blackman kupować raz w sezonie. Na łóżko mnie nie stać, ale na średniej jakości fotel do 300zł to tak. (Wiem że w tej cenie kupił bym już łóżko, ale za tą cene to dobrego łóżka nie kupi).
Już byłem w sklepach żeby sie rozejrzeć za fotelami, ale nie było z podnózkami. Z podnóżkami widziałem w inernecie, no ale w necie nie ma możliwości sprawdzić czy jest wygodne, dlatego zapytałem czy ktoś siedział na takim fotelu jest wygodnie?
Co do wędek to nie musze kupować bo mam..... używałem do połowów szczupaków. Mam karpiówki teleskopowe. Słyszałem opinie że najlepsze są karpiówki nie tele tylko składane, ale mi sie dobrze łowi na te. Po za tym to nie moge mieć składanych-(chodzi o miejsce transportowe).

[Zapomniałem dodać że będe łowił nie z wywózki, tylko rzucał].

Tak jak pisałem żyłke chce mieć w zapasie, bo plecionki drogie są, i moge sobie pozwolić na zakup jednej. Będe dopiero sie dopiero uczył tej metody łowienia. Więc jedną zarzuce karpiówke a drugą wędke na spławik lub grunt-feeder.
Za waszą radą kupuje na zapas żyłke 35mm..
Powiedzcie mi jaką kupić plecionke na kołowrotek, ile mm??
 

DzikiDzikiDZIK

Well-known member
Rejestracja
Cze 22, 2017
Postów
257
Buchów
0
rozważ nad zakupem czegoś lepszego nie pierwszej lepszej żyłki/plecionki od siebie polecę trabucco,maximę i dragon.pozdro
 
M

Maniaczek

Guest
rozważ nad zakupem czegoś lepszego nie pierwszej lepszej żyłki/plecionki od siebie polecę trabucco,maximę i dragon.pozdro

Hahaha ja nie moge, co za typ.
Nie zdążyłem skopiować tej twojej wcześniejszej rady, a teraz zmieniłeś treść posta.... Pewenie potrzebowałeś czasu żeby zrozumieć jaką głupote napisałeś. Napisałeś że żyłka 18 będzie dobra,18 to ja używam na płotki. Przecież taką żyłką to ny sie nawet nie dało rzucać bo by sie zestawy zrywały. już nie mówie o holowaniu którego by nie był bo żyłke 18 to taki karp by tylko łbem szarpnął i po wszystkim.
Przeczytaj sobie mojego pierwszego posta w tym temacie, jest napisane wyraźnie że chce rad doświadczonych karpiarzy .
 
Ostatnia edycja:

DzikiDzikiDZIK

Well-known member
Rejestracja
Cze 22, 2017
Postów
257
Buchów
0
kolego nie sraj żarem,fakt edytowałem posta gdyż nie czytałem twoich wcześniejszych wpisów i niedoczytałem że w akwenie masz tak wielkie ryby.poza tym nigdzie nie wspomniałem o o.18mm żyłce głównej więc nie siej farmazonów.proponowałem coś w przedziale 0.22-0.25mm i przypon 0.20-0.22mm bo na feederze się skupiłem.na karpiowej mam o.28mm i jest w pyte(do 9.4kg chyba ma).poza tym nic się nie zrywa może u Ciebie jak nie potrafisz zarzucać.podstawa to umiejętność holu i męczenia ryby nie grubość żyłki kolego bo i na tą 0.25mm wyciągne większy okaz.a jak już zasadzasz się na takie karpie to wiedz jedno miejsce w którym łowisz musi być regularnie nęcone.Tak masz małe szanse na duży okaz.wydaje mi się że jednak mało wiesz jak planujesz zakładać 0.35 mm i myślisz że od razu monstera złapiesz,no ale połamaniA KIJA ŻYCZĘ!!!!

ps. na tej 0.28 mm wytargałem karpia 14,7kg a na 0.25mm feederze amura 9.5kg w tamtym roku


POZDRO
 
Ostatnia edycja:

BlackMen

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Gru 14, 2014
Postów
3,600
Buchów
2,366
Odznaki
1
proszę Cię odpuść plecionkę <coolpalacz> szczupak a karp to co innego karpia musisz holować z wyczuciem na co plecionka nie pozwala w dodatku że będziesz łowił z brzegu do czego żyłka nadaje się idealnie + pierwsza przelotka 40mm co pozwoli na dalekie rzuty, ciężarki kup w kształcie grota dobrze się nimi rzuca. Jak masz tam sporo wodorostów, krzaków, gałęzi to zainwestuj jeszcze w strzałówkę karpie to cwane ryby zawsze się owinie o takiego krzaka, żyłka się przedziera i poszła wpizduuuu.

Jak dla mnie te krzesła nie są wygodne
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół