nasiona marihuany

Karpiowanie pełną gębą... Złowisz -> wypuść C&R (łódki, namioty, echosondy, lornetki, kulki, pellety, i wszystko co sobie zapragniesz)

Wyszukiwarka Forumowa:

zlapmniejeslipot

Nigdy nie mam czasu !
Rejestracja
Sie 21, 2017
Postów
198
Buchów
1
Ciekawe łowienie wydałem na to juz sporo kasy ale rok temu zrezygnowałem z łapania karpi i zasiadek kilku dniowych z braku czasu teraz łapie jedynie na spławik lekka białą rybkę, zakupiłem nowe wędki match i śmigam sobie lekkim zestawem, a sprzed karpiowy czeka na emeryturę .

Drogie hobby karpiowe tym bardziej jak chce się holować takie sztuki po 20 kg to tylko stawy komercyjne w sumie fajne hobby ale dla cierpliwych :) .

ps; dzik ja wytargałem na 0,22 karpia 18 kg nic nie normalnego na 0,16 ciągnę po 3,5 kg po prostu trzeba mieć cierpliwośc a nie tarmosić jak prosiaka na linie holowniczej .
 
S

Stefan Jarzyna

Guest
Black dobrze radzi, Karp to nie szczupak czy sandacz z kościstym ryjem, karp to prosiaczek z mięsistymi wargami które łatwo rozerwać przy nieumiejętnym holu dużej ryby na plecionce ale to już twój wybór.
Żyłka 0,35mm + ledcorowate cudy 1-1,5m i rzucasz jak ta lala, ja rzutowo na odległości 30-80m preferuje ciężarki centryczne 80-100gr, rzuty ekstremalne to można się pobawić w helikoptery i inne cudy. Ogólnie plecionki są lepsze do dużych dystansów i wywózki z racji na lepsza sygnalizację ale zawsze mam ok.10m fluorokarbonu 0.5mm-0,6mm, plecionka zawsze zielona mi się sprawdza Daiwa j-braid 8 0,22m, kiedyś latałem na shimano 8 splotowych skoro coś tańszego się sprawdziło to po co przepłacać. Zacząłem łowić na plecionki ponieważ łowię głównie na naturalnych zbiornikach a tam zawsze coś w wodzie się znajdzie typu drzewa czy zatopione produkty naszej cywilizacji.
co do kijków to na początku też używałem teleskopów ale jak zaczęły się łamać to nie było wyjścia i trzeba było zainwestować. Co do długości to powiem ci że 12-13" poszły w kąt jak po wielu rozważaniach zakupiłem kije 10" i uwierz tym też idzie dobrze machnąć wiadomo że to nie luksus jeżeli chodzi o rzuty ale rozważamy tu kwestię ekonomi, kompatybilności i mobilności a moim zdaniem to fajna opcja, troszkę irytująca podczas gdy łowimy w głębokich trzcinowiskach ale coś za coś, za to na łódce lub czystym brzegu manewrowanie 10" to poezja i mówię tu o rybach 15+ ( mój max to 22kg z dzikiej wody). Fotel z podnóżkiem mam elektrostatyka Fk2 czy coś takiego w miarę wygodny i jak trzeba to się przestąpi ale mimo wielu pozytywnych opinii ma wadę konstrukcyjną a mianowicie belka pod siedzeniem podczas spania lubi dawać o sobie znać i trzeba odpowiednio się na nim położyć aby ci w nocy nić w plecy nie wchodziło ale to ogarnąłem i daję radę. nie wiem jak z nowszymi modelami bo się nie zagłębiałem ja na ryby jeżdżę odpocząć i połowić a luksus do tego mi potrzebny nie jest, żona moja niestety już na tym łóżko krześle śpi za karę :). To nie prawda ze karpiowanie to kupa kasy, wystarczy zacząć do przemyślanych zakupów i w miarę ew. rozwijania pasji dokonywać przemyślanych zakupów. Wiadomo to hobby i tu koszty liczy się raczej z przymrożeniem oka. można wydać kupę kasy na sprzęt i zaniechać łowienia po kilku nieudanych wypadach, można też sprzęt kompletować latami w zależności od portfela i potrzeb.
 

zlapmniejeslipot

Nigdy nie mam czasu !
Rejestracja
Sie 21, 2017
Postów
198
Buchów
1
Są różne metody łowienia dorodnych karpi od gruntu po spławik akurat ta druga jest najbardziej podniecająca :), wiele osób nie wyobraża nawet tak łowić a to takie fajne, przede wszystkim wedka musi być mocna jak bysmy czasem złapali lokomotywe ;), długośś od 3 do 4.20 moim zdanie sa tacy co łowią do 5 m, kołowrot najlepiej o stałej szpuli i zyłce do 0,25 są tacy co preferyją do 30 albo pleciony jak już to z otuliną, ja nie lubię, lubie jak się rozciąga żyłka z 300 m do 500 m hahah, haki najlepiej kute zagięte do środka, ze statystyk i mojego doświadczenia, wynika, że ziemniaki są jedną z najtańszych i najskuteczniejszych przynęt. Drugą w kolejności przynętą jest powszechna kukurydza. Może być świeża lub konserwowa, swieżą kukurydzę należy odpowiednio przygotować, surowe, suche ziarna należy moczyć przed gotowaniem nawet 24h, dopiero po tym gotować. Zarówno ziemniaki jak i kukurydza powinny być niedogotowane. Ma to na celu sprawić by przynęta dobrze trzymała się na haczyku lub włosie :) włochu haha, nęcenie powinno być obfite ponieważ żerujące karpie działają jak odkurzacz przemysłowy po prostu zra jak swinie, najlepiej łowić jak jest ciepło normalnie w miesiące letnie lub na ciepłych kanałach zbiornikach itp, na karpia polecam z zestawów gruntowych to zestaw helikopterowy takie najczęsciej używałem do tego zwykły spławikowy można stosować lecz z odpowiednim ustawieniem haka i żyłki, albo zestaw pływajacy też fajnie działa , metod tyle ile wyszukiwarek w sumie ;) . powodzenia i takich 20 kg na hak .
 
S

Stefan Jarzyna

Guest
Są różne metody łowienia dorodnych karpi .... po spławik akurat ta druga jest najbardziej podniecająca :), .
Wiadomo spławik i karpie to poezja, sztuka sama w sobie. Niezłe doznania daje też łowienie miśków z pod lodu :) tak spod lodu :) to nie prawda że karpie nie żerują w zimie tylko strasznie ciężko je namierzyć i są bardzo fimeryczne ale biorą.
 

dyrdus

Banned
Rejestracja
Kwi 12, 2018
Postów
70
Buchów
0
Duże kulki na metode

Jestem początkującym karpiarzem i nie wiele wiem w tym temacie.
Dużo słyszałem/czytałem o tym że kulki proteinowe są dobrą przynętą do metody, tylko słyszałem o tym że do metody nadają sie wyłącznie małe kulki. No i już kilka razy to praktykowałem, łowiłem na kulki 8-10mm. efekty: małe karpiki, liny, leszcze, płotki.
Nie chce żeby mi drobnica brała, w związku z tym mam pytanie: Czy duże kulki o wielkości 18-20mm nadają sie do metody? bo nic w tym temacie nie słyszałem, a i w internecie też nie znalazłem o tym informacji.
?
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół