nasiona marihuany

Stosowanie BioBizz

Wyszukiwarka Forumowa:

Marcelinho

Well-known member
Rejestracja
Mar 21, 2014
Postów
171
Buchów
85
Odznaki
2
Po jakimś czasie powinien się pojawić osad na dole to wystarczy że wstrząśniesz i według mnie będzie dobre do użycia, uważaj tylko by nie trzymać tego na skrajnie niskich temperaturach bo składniki odżywcze znikną, pozdro

//edit: Dlatego napisałem według mnie, nie chciałem nikogo wprowadzać w błąd.
 
Ostatnia edycja:

Śmieszek420

World Wide Weed
Obsługa forum
Moderator
Weteran
Rejestracja
Paź 29, 2013
Postów
7,112
Buchów
7,838
Odznaki
5
Po jakimś czasie powinien się pojawić osad na dole to wystarczy że wstrząśniesz i według mnie będzie dobre do użycia, uważaj tylko by nie trzymać tego na skrajnie niskich temperaturach bo składniki odżywcze znikną, pozdro

Jak się nie znasz to się nie odzywaj.

Rozcieńczyłem bio grow w wodzie do spryskania roślin i sporo tego roztworu mi zostało, Jak długo moge przechowywać taki roztwór?, czy on będzie nadal dobry po mięsiącu?

Max 24h, potem roztwór znacznie gnić i śmierdzieć. Wtedy już się nie nadaje do użycia ze względu na obecność bakterii beztlenowych. Mineralne nawozy mogą stać rozcieńczone z wodą, ale organiczne i boostery się do tego nie nadają.

Druga sprawa to że BioGrow średnio nadaje się do oprysków, żeby wykorzystać cały jego potencjał musi zostać podany doglebowo gdzie mikroorganizmy w glebie rozłożą go na pierwiastki dostępne dla rośliny. Podając go w oprysku roślina może pobrać jego niewielką część, po za tym melasa która w nim jest może pozatykać aparaty szparkowe, to też raczej nie pomaga roślinie. Więc ogólnie nie ma sensu. Z BioBizzu do podawania w opryskach dobrze sprawdzają się Fish Mix, Acti Vera i Alg-A-Mic.
 

przyplyw

Well-known member
Rejestracja
Gru 23, 2016
Postów
48
Buchów
0
Hej załoganci zielonej barki ;)

Przekonuje się co do organiki i mam takie pytanko co do stosowania. Rozumiem że leje na Veg Bio Grow, na FLO Bio Bloom i Top Max a jak to jest z tym okresem ( około 10 dni, to zależy ile roślinie zajmuje załaczenie na kwitnienie ) co wtedy dawkuje maleństwu ? Już zaczynam lać nawozy na Flo ? , mieszajac z nawozami na veg ? czy lać tylko na veg jeszcze aż pokażą się pierwsze włoski ? ( nie mylić z określeniem płci ;) ) Ziemia Canna Profesjonal ( niestety nie mam ziemi Bio Bizz ) Dzieki za pomoc
 

Śmieszek420

World Wide Weed
Obsługa forum
Moderator
Weteran
Rejestracja
Paź 29, 2013
Postów
7,112
Buchów
7,838
Odznaki
5
W czasie indukcji możesz, a nawet powinieneś podawać Bio-Grow ponieważ roślina wtedy intensywnie rośnie i azot jest jej niezbędny. Inaczej szybko pojawią się niedobory tego pierwiastka.
 

meduuza87

Well-known member
Rejestracja
Sty 3, 2017
Postów
478
Buchów
0
W czasie indukcji polecam tez dodac top max. Stosuje wszystkie 3 - bio grow, bloom, top maxa od przelaczenia do konca.

No i co z tego ze sa bakterie beztlenowe? Jak gnojowke robisz z pokrzyw? Tlenowe sa tylko na powierzchni a nizej beztlenowe co innego jakbys napowietrzal ale i tak beda bo niektorym pasuje srodowisko z tlenem choc sa beztlenowcami.
Co nie zmienia faktu ze bio grow ma melase i dlatego odradzam ten preparat na pryskanie
 

Śmieszek420

World Wide Weed
Obsługa forum
Moderator
Weteran
Rejestracja
Paź 29, 2013
Postów
7,112
Buchów
7,838
Odznaki
5
No i co z tego ze sa bakterie beztlenowe?

Jajco, bakterie beztlenowe negatywnie wpływają na roślinę i środowisko glebowe. To są bakterie które pojawiają się jak coś gnije, nie chcesz ich mieć w swojej doniczce.
 

meduuza87

Well-known member
Rejestracja
Sty 3, 2017
Postów
478
Buchów
0
Jajco, bakterie beztlenowe negatywnie wpływają na roślinę i środowisko glebowe. To są bakterie które pojawiają się jak coś gnije, nie chcesz ich mieć w swojej doniczce.

Haha ale je masz czy chcesz czy nie. Wiekszej glupoty nie slyszalem ku**a. Patrz i placz:

Rozpad gnilny (łac. putrefactio) – zachodzący w warunkach beztlenowych proces rozkładu związków białkowych odbywający się pod wpływem enzymów proteolitycznych wydzielanych głównie przez saprofityczne bakterie gnilne (obecne w dużych ilościach m.in. w przewodzie pokarmowym) oraz niektóre grzyby. Zmiany rozkładowe nakładają się na autolizę pośmiertną organizmów. Jest ważnym ogniwem krążenia pierwiastków w przyrodzie.

Wysoka wilgotność i temperatura przyspieszają gnicie, natomiast brak wilgotności i niska temperatura opóźniają, a w niektórych przypadkach nawet całkowicie wstrzymują ten proces.

W wyniku gnicia powstają związki o uciążliwym zapachu, takie jak siarkowodór, skatol, indol, ptomainy, a ostatecznymi produktami mineralizacji białek są: amoniak, wodór, azot, dwutlenek węgla, woda, siarkowodór i prostsze substancje przyswajalne przez rośliny.

Zrodlo: Wikipedia

Wyklocasz sie smieszek juz w drugim watku ze mna a pozniej milczysz, glupoty jakies wypisujesz a pozniej znikasz, brawo!
 
Ostatnia edycja:

przyplyw

Well-known member
Rejestracja
Gru 23, 2016
Postów
48
Buchów
0
Troche błedów dla potomnych...
Dawno dawno temu działałem tylko na nawozach mineralnych. Szło fajnie nawet bardzo. Ziemia canna tera pro do tego powder feeding i szło jak z płatka ;) Teraz postanowiłem spróbować na zestawie BioBizz czyli organika no a ziemia została ta sama canna ( chyba to pierwszy błąd ) Do tego dostałem ta tabelke dawkowania ale coś wymyśliłem że będzie lepiej jak bede dawkował według własnnych odczuć( drugi bład ) Dawkowałem nawozy co drugie podlanie ( nie regulowałem PH bo czytałem że nie trzeba ) Oczywiście w ziemi odpowiednia dawka mikoryzy no i 4,5,6 tydzień był kwitnienia a tu żołte liście, łodyżki fioletowe wszystko sie zatrzymało i wyglądało jak porażka. Rośliny wielkie ale coz tego jak plon był mizerny... Warunki klimatyczne w szafie ksiązkowe a i tak poszło w pi*d.....Miałem scpectrolight lampe nie miałem za to CAL/Mag a doczytałem sie zę jest niezbedny pod ledami. Dostawały witaminki doglebowo co trzecie podlanie kropla na 5 l. Czy doświadczeni w organice moze dołożą gdzie jeszcze błedy popełniłem bo dawkowałem bio grow aż do pojawienia sie białych włosków, później dołożyłem bio bloom i top max. Wszystko dawkowałem co drugie podlanie np jak bylo 3 ml bio grow to dawałem 6 ml ( co drugie podlanie itd ) Powinienem co każde podlanie dawać nawóz według tabelki ? Czy regulować PH ? a może ta ziemia canny nie jest odpowiednia i zakupić n przyszłość ziemie od Biobizz ? Jak Wy to widzicie ? Takiej porażki w swoim ogórdku jeszcze nie miałem i aż musiałem sie pożalić i wysłuchać mądrzejszych ( fajnie jest słuchać mądrzejszych i się uczyć ). Chyba się ździadziałem opór bo nie chce już wrócić do nawozów mineralnych tylko czysta organika... Lepszy smak itd wiecie o co chodzi haha  Dzieki za wszystkie porady. Z***ki też na klate przyjme ! trzymajcie sie !
 
O

OdcieńZieleni

Guest
specjalistą nie jestem od organiki ,Śmieszek jak najbardziej, ale tak jak napisałeś, podstawowym błędem było użycie ziemi od canny, która ma w sobie mnóstwo mineralnych nawozów. Dawanie do niej biobizza mija sie z celem, pewnie przez nieuregulowane ph pożywki zablokowałeś roślinę, tymbardziej przy mineralnych nawozach w ziemi, niektórzy mówią ze nie trzeba mierzyć, inni ze i owszem, nie wiem, ja osobiście nawoże biobizzem i za kazdym razem używam phmetra, no i ziemia sam natural, co do ilości podawanych nawozów to śmiało mogłeś dawać wiecej, sam daje o wiele wiecej bioblooma i topmaxa a i tak sądze, że jeszcze ciut wiecej mgółbym zapodawać, troche nieopłacalne nawoziki, taką butelke 0.5 bioblooma mam na raz, na ponad 30 panien, a inne w sumie mam odczucia co do biogrow, bo dawałem minimalną dawke 2ml/l a rośliny az czarne od azotu ale to tez może kwestia dobrej gleby która miałem, po za tym daje oprócz tych 2 na kwitnienie alg-a-mix, fish-mix i acti vera, ale w minimalnej dawce, nastepnym razem kup all-mixa i problemów byc nie powinno, dużo Ci nie podopowiedziałem, tylko tyle z mojego tegorocznego doświadczenia z organiką, niech jakiś szef sie wypowie, pozdrówki :)
 

meduuza87

Well-known member
Rejestracja
Sty 3, 2017
Postów
478
Buchów
0
Te biobizzy to cienki nawoz, lalem i po 25ml na 1,5l wody i dalej niedobory ale mysle dzordz ze to kwestia ziemi.
 

Pikar

Well-known member
Rejestracja
Sie 24, 2017
Postów
110
Buchów
0
Produkty Biobizz są bardzo dobre, używam ich i jestem mega zadowolony.
Używam ziemi All-Mix, ta ziemia jest za***ista rośliny w niej czują sie na prawde dobrze.
Nie reguluje żadnego ph bo jest to nie potrzebne.
Co do nawozów to na wegetacje używam Bio-Grow, przez pierwsze 14 dni leje samą wode, po tym czasie dodaje nawozu, pierwszą dawke daje mniejszą; 1ml na 1l wody (kranówki, odstanej min. 48h), później zwiększam dawke do 2ml/1l i podlewam raz woda a raz woda+nawóz,
Przez okres wegetacji użyje Bio-Grow tak ze 2-3 razy.
Podczas indukcji podlewam samą wodą.
Gdy rośliny już zakwitną to używam Bio-Bloom, pierwszą dawke daje 2,5ml na 1l wody a póżniej zwiększam od 5ml do 10ml w późniejszym okresie kwitnienia. Podlewam różnie... (Trzeba obserwować rośliny i podawać im odżywki tak jak tego potrzebują, a nie według jakiś tabelek)
3 tygodnie przed ścinką podlewam rośliny samą wodą.

Nie mam żadnych problemów z tymi produktami, są bardzo dobre! Palenie jest po nich bardzo dobre w smaku.
 
Ostatnia edycja:

przyplyw

Well-known member
Rejestracja
Gru 23, 2016
Postów
48
Buchów
0
Panowie wielkie dzieki za pomoc ! Bardzo mi pomogliście !  Jeszcze mam pytanie co do CAL/Mag które wszyscy dodaja uprawiajac pod ledami. Czytałem że bardzo czesto wychodzi niedobór obu składników. Czy ,mozę ktoś sie zmagał z tym problemem ? Jakiej firmy nawóz Cal/Mag polecacie żeby dodać do nawozów organicznych ? czy tylko wystarczy oprysk raz w tyg na wega ? Macie może wiedzę na ten temat ?
 

Śmieszek420

World Wide Weed
Obsługa forum
Moderator
Weteran
Rejestracja
Paź 29, 2013
Postów
7,112
Buchów
7,838
Odznaki
5
Wyklocasz sie smieszek juz w drugim watku ze mna a pozniej milczysz, glupoty jakies wypisujesz a pozniej znikasz, brawo!

Masz i już wypie****aj, chu*a wiesz a szczekasz.

IMG_4363.JPG


żródło: Ed Rosenthal's Marijuana Growers Handbook.
 

jaksydragsy

Well-known member
Rejestracja
Lip 17, 2016
Postów
545
Buchów
2
Czytałem gdzieś ,że nie wolno mieszać nawozów organicznych z mineralnymi.

Ja mieszam BioBloom z Plagron PK 13/14 i te roślinki, których nie dotknęły plagi na moim zdziczałym, pechowym spocie, mają się dobrze. Dodam, że stosuję dawkii końskie (na forum wyczytałem, że BioBizzy so słabe i trzeba dać 3 razy więcej) 40 ml na 2,5 litra wody :freak:i do tego, razem z BioBloomem, Plagron PK - i tu już zgodnie z zaleceniami - nie więcej jak 2 ml PK 13/14 na litr wody. I to wlewam roślinom raz na tydzień mniej więcej.

Na TOPMAXA zabrakło mi dzięgów.

Melasy przy BioGrow bym nie lał bo BioGrow z tego co pamiętam zawiera ją w sobie.

Co Wy z tą melasą? To jest to, co się normalnie żre, tak? Nigdzie nie mogę znaleźć informacji o jej działaniu. Napisze ktoś, jak działa, za co odpowiada, co poprawia melasa albo poratuje jakimś treściwym linkiem? :)
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół