nasiona marihuany

Stosowanie BioBizz

Wyszukiwarka Forumowa:

nazielono

Well-known member
Rejestracja
Cze 2, 2016
Postów
59
Buchów
0
Cześć wszystkim. Przeszukałem forum ale nigdzie nie było jednoznacznej odpowiedzi wiec podpinam się pod ten wątek ,żeby nie zakładać niepotrzebnie nowego ;)

Wczoraj zamówiłem sobie Try-Pack INDOOR do mojego AK 47 AF. Roślinka ma 31 dni (9 dzień flo) i do kwitnienia dostała tylko raz lekką dawkę biohumusa a tak to sama woda. Niestety złożyło się tak ,że akurat zaczęła kwitnąć gdy ja wybrałem się z rodziną nad morze na 4 dni wiec po powrocie poleciałem do kwiaciarni i kupiłem Florovit dla roślin kwitnących NPK 5-6-8 (nie było Planton K) bo było widać ,że zatrzymała się w rozwoju. Trzy dni temu dostała Florovit i widać ,że się jej poprawiło jednak topy puchną bardzo powoli. Czytałem gdzieś ,że nie wolno mieszać nawozów organicznych z mineralnymi. Co o tym myślicie by dorzucić jej jeszcze Topmax i Bio-Bloom ? czy raczej sam Florovit do końca albo odstawić Florovit i dać same od Bio ?

https://www.forum.haszysz.com/showthread.php?122016-AF-70W-HPS-0-09M-2-30x30x60-MICRO-1x-AUTO-AK-47-Pierwsza-uprawa-%29/page3
 

kysztamysza

Well-known member
Rejestracja
Cze 6, 2009
Postów
487
Buchów
1
Nie wiem czy mozna mieszac rozne odzywki ale napisze cos co zaobserwowalem na swoich roslinkach uzywajac topmax , bio bloom i bio grow
Wczesniejsze roslinki podlewalem wedle tabeli producenta czyli mieszalem wszystkie 3 ( na flo , vega tylko grow ) i mialem tak ze przy scince byla znikoma ilosc lisci , popalone , wyblakle itp , teraz jade tak ze jeden tydzien leje tylko bio bloom drugi top max i tak jakby widac poprawe no i topy puchna i lisci tez pod dostatkiem ladnych i duzych i zielonych :) to tak co moje amatorskie oko zaobserwowalo ;)
Z fartem .
 
Ostatnia edycja:

nazielono

Well-known member
Rejestracja
Cze 2, 2016
Postów
59
Buchów
0
fajnie ,że odpisałeś bo tego czy lepiej mieszać produkty BioBizz czy lać osobno też byłem ciekaw i myślę ,że zrobie podobnie jak Ty ;) a co do mojego wcześniejszego pytania na temat mieszania nawozów to stwierdziłem ,że odstawię Florovit(dostała tylko raz 400ml wody z zalecaną dawką) przepłuczę ją wodą i później ewentualnie coś z BioBizz
 

slow burn

HPS 250
Weteran
Rejestracja
Lip 15, 2013
Postów
1,531
Buchów
1,322
Odznaki
1
Cześć wszystkim. Przeszukałem forum ale nigdzie nie było jednoznacznej odpowiedzi wiec podpinam się pod ten wątek ,żeby nie zakładać niepotrzebnie nowego ;)

Wczoraj zamówiłem sobie Try-Pack INDOOR do mojego AK 47 AF. Roślinka ma 31 dni (9 dzień flo) i do kwitnienia dostała tylko raz lekką dawkę biohumusa a tak to sama woda. Niestety złożyło się tak ,że akurat zaczęła kwitnąć gdy ja wybrałem się z rodziną nad morze na 4 dni wiec po powrocie poleciałem do kwiaciarni i kupiłem Florovit dla roślin kwitnących NPK 5-6-8 (nie było Planton K) bo było widać ,że zatrzymała się w rozwoju. Trzy dni temu dostała Florovit i widać ,że się jej poprawiło jednak topy puchną bardzo powoli. Czytałem gdzieś ,że nie wolno mieszać nawozów organicznych z mineralnymi. Co o tym myślicie by dorzucić jej jeszcze Topmax i Bio-Bloom ? czy raczej sam Florovit do końca albo odstawić Florovit i dać same od Bio ?

https://www.forum.haszysz.com/showt...0-MICRO-1x-AUTO-AK-47-Pierwsza-uprawa-)/page3

Moje zdanie jest takie ze można mieszać organiczne z mineralnymi bo sam je mieszam i nie widzę żeby były z tego tytułu jakieś problemy. Oczywiście wszystko z głową trzeba robić;) pozdrawiam
 

Dutch Joint

Well-known member
Rejestracja
Lis 3, 2015
Postów
598
Buchów
2
To działa inaczej. Można normalnie mieszać nawozy organiczne i mineralne razem ale rzecz tkwi w tym, że jeżeli jedziesz na organicznej uprawie to po co je**ć sobie wszystko jakimś nawozem mineralnym skoro 100% organic .
A jeżeli ty lecisz bez reguły , mineral czy organic no to możesz sobie łączyć. Ja na twoim miejscu dałbym jej teraz bio bloom i top max
 

nazielono

Well-known member
Rejestracja
Cze 2, 2016
Postów
59
Buchów
0
To działa inaczej. Można normalnie mieszać nawozy organiczne i mineralne razem ale rzecz tkwi w tym, że jeżeli jedziesz na organicznej uprawie to po co je**ć sobie wszystko jakimś nawozem mineralnym skoro 100% organic .
A jeżeli ty lecisz bez reguły , mineral czy organic no to możesz sobie łączyć. Ja na twoim miejscu dałbym jej teraz bio bloom i top max

niedługo odbieram paczkę z nawozami i poleci bio bloom i top max bo mam wrażenie ,że ustała w miejscu ;/

---------- Post Zaktualizowany 09:43 ---------- Data pierwszego postu 09:42 ----------

niedługo odbieram paczkę z nawozami i poleci bio bloom i top max bo mam wrażenie ,że ustała w miejscu ;/

następna będzie w 100% organic ;) pozdrawiam
 

m.sandman

Well-known member
Rejestracja
Cze 8, 2016
Postów
131
Buchów
0
Serwus
Nie chce zakładać nowego wątku więc pozwolicie, że podpytam tutaj, ale do rzeczy:

Chciałbym poznać opinię doświadczonych kolegów growerów w temacie mieszania nawozów organicznych w fazie KWITNIENIA:

Opcja 1:
__________N P K
Bio-Bloom 2 7 4
Astvit 3 9 2
melasa 1 0 5
Top-Max (booster)
mix===== 6 16 11

Opcja 2:
__________N P K
Bio-Grow 4 3 6
Bio-Bloom 2 7 4
Astvit 3 9 2
melasa 1 0 5
Top-Max (booster)
mix=====10 19 17

- Bio-Bloom i Top-Max dawkował bym według tabeli Biobizza
- Astvit zaczął bym od 50% dawki zwiększając do 100%
- melasa - łyżeczka na 1 litr wody
- Biobizz w tabeli podaje aby stosować Bio-Grow do końcowej fazy kwitnienia. Patrząc na NPK mikstury z opcji 2 jest sens go mieszać?

Która opcja Waszym zdaniem jest OK?
Tak jak pisałem chodzi o fazę kwitnienia, jakiekolwiek uwagi mile widziane :)
pozdro
 

szalony_baklazan

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Mar 14, 2012
Postów
671
Buchów
529
Odznaki
2
Używam tylko BioBizz i na flo leję BioBloom i TopMax i czasem co któreśpodlanie, profilaktycznie daję połowę dawki BioGrow. Melasy przy BioGrow bym nie lał bo BioGrow z tego co pamiętam zawiera ją w sobie.
 

m.sandman

Well-known member
Rejestracja
Cze 8, 2016
Postów
131
Buchów
0
Używam tylko BioBizz i na flo leję BioBloom i TopMax i czasem co któreśpodlanie, profilaktycznie daję połowę dawki BioGrow. Melasy przy BioGrow bym nie lał bo BioGrow z tego co pamiętam zawiera ją w sobie.

Dzięki za info

Wydaje mi się więc, że chyba najlepiej będzie nawozić na zmianę, tzn:

Tak jak podałeś, czyli:
Bio-Bloom + Top-Max (+ profilaktycznie połowa dawki Bio-Grow)
później woda,
a później: Astvit 100% + melasa
później znowu woda itd...

W między czasie oprysk dolistny Astvitem i powinno być git.
 

THCKRYSZTAL

Well-known member
Rejestracja
Mar 1, 2016
Postów
47
Buchów
0
Tylko z tym pryskaniem na flo przypadkiem nie działaj ;] Do biobizza dokupujcie cal maga i mikoryzę/trichodermę. Rośliny bardzo lubią natlenianie pożywki przed zapodaniem, więc nawóz rozrobiony dobrze jest chociaż godzinkę ponatleniać. Oczywiście temperatura pożywki w granicach 23 + stopni. Przy okazji trochę bakterii się rozmnoży.
Co do melasy to biogrow ją zawiera, ale bez mikroorganizmów będzie zakwaszała ziemię. Diamond Black można zastąpić odchodami dżdżownic lub zwyczajnym biohumusem, bo to głównie kwasy huminowe i fulwowe działające jak chelaty. Zieloności
 

zozula

Banned
Rejestracja
Sie 2, 2016
Postów
47
Buchów
0
Mam takie pytanie czy przy używaniu nawozów Biobizz: [bio grow, bio bloom, top max] (zmieniają smak palenia?) Trzeba robić flush przed ścinką???
 

Śmieszek420

World Wide Weed
Obsługa forum
Moderator
Weteran
Rejestracja
Paź 29, 2013
Postów
7,112
Buchów
7,838
Odznaki
5
Po wszystkich nawozach powinno się robić flusha, organicznych to też dotyczy.
 

BlackSalami

Well-known member
Rejestracja
Gru 15, 2016
Postów
83
Buchów
0
Witam was growerzy :) mam pytanko. Posiadam trypak indoor i jak juz tutaj sie dowiedzialem w fazie flo bio grow lejemy profilaktycznie co ktores podlanie. Dzisiaj dokupilem bioheaven i alg a mic czy moge mieszac w jednej butelce wszystkie wyzej wymienione ? I czy faktycznie alg-a-mic lac co kazde podlanie jak zaleca producent ? Pozdrawiam :)
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół