nasiona marihuany

Jak wygląda procedura namierzania przestępcy po IP

Wyszukiwarka Forumowa:

Morninsta

Banned
Rejestracja
Lip 14, 2016
Postów
1,365
Buchów
1
witam
Mam problem zauważyłem że od pewnego czasu chyba ktoś mnie monitoruje podsłuchuje na komputerze i telefonie.

widocznie tak jest. poszukaj jak sie szpera w cmd komendy typu netstat i naprawy. troche tego jest cos na pewno rozwiaze problem.

co do telefonu, możesz miec tez wiry, też poczytaj, i jak na klapce masz 2 elektrozłączki to zaklej je taśmą izolującą hehe
 

aceo

New member
Rejestracja
Kwi 27, 2017
Postów
2
Buchów
0
witam
Przepraszam poprzednio błędnie podałem adres aktualny to:

(...)

dla informacji już wszystko się dowiedziałem jak poradzić sobie z instalacją, zakupiłem taki program (...) dostępny był w wersji 1 lub 12 miesięcznej z możliwością zdalnego przedłużenia natomiast jak wcześniej pytałem to z blokadą telefonu sobie poradziłem i udało się program zainstalowałem w 2 minuty.
I co dalej? po zainstalowaniu program jest kompletnie nie widoczny zaskoczył mnie niesamowicie gdyż oprócz aktualnych rozmów sms zdjęć kontaktów czy lokalizacji pozyskał mi jeszcze zaległe sms z przed instalacji mogę powiedzieć że nie wiedziałem że teraz takie są możliwości, można w ten sposób kontrolować swoje dziecko ja miałem problem z własnym i na szczęście w porę zareagowałem i teraz jest dobrze pod kontrolą jest dzieciak.
Pozdrawiam
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

GoHan

Well-known member
Rejestracja
Lip 14, 2017
Postów
292
Buchów
0
dokładnie hahhaha

---------- Post Zaktualizowany 08:46 ---------- Data pierwszego postu 08:44 ----------

pierw mu laska czyta sms , później on sprawdza dziecko ...
 

Midnight Flower

Well-known member
Rejestracja
Lip 17, 2017
Postów
151
Buchów
0
Dla mnie ten gosc to podpucha szczegolnie ze zalozyl dopiero konto.... Nie wbijajcie w ten link h*j wie co to za cygan.
 

przepyszny

Well-known member
Rejestracja
Lis 6, 2022
Postów
129
Buchów
233
Odznaki
1
Czyli korzystając z VPN i przykładowo opcji incognito w chrome mogę się już czuć bezpiecznie?
 

Green John

Walczę z ostrym cieniem mgły
Weteran
Rejestracja
Lip 19, 2010
Postów
1,093
Buchów
1,243
Odznaki
7
Lepiej incognito zamień na tora
 

przepyszny

Well-known member
Rejestracja
Lis 6, 2022
Postów
129
Buchów
233
Odznaki
1
Lepiej incognito zamień na tora
Pozostaje jeszcze kwestia tych poziomów
1 to złoty który ogranicza Jave itd (wiem, że to najbezpieczniejszy i po stronach deepwebowych poruszam się w ten sposób).
2 to srebrny - starczy do użytkowania?

Po przyswojonych informacjach z tego tematu doszedłem do takich wniosków (które nie wiem, czy są poprawne), że przeglądanie forum i zwykłe posty mogę sobie uskuteczniać na wczesniej wymienionym setupie (gdzie #forum nie przechowuje mojego ip), a fotorelki ewentualnie udostępniać przez wykorzystanie tora i czyszczenie metadanych zdjęć.

Si?
 

WeedBaron

Emeryt
Rejestracja
Lut 13, 2020
Postów
515
Buchów
515
Czyli korzystając z VPN i przykładowo opcji incognito w chrome mogę się już czuć bezpiecznie?
To tak:
1. VPN ukrywa przed Twoim dostawcą adresy do których się łączysz (czyli nie widzi, że tu wchodzisz). Wie natomiast z jakim adresem VPN się łączyłeś i jak długo z nim gadałeś (ale nie widzą o czym, bo ruch jest szyfrowany w pełni). Dodatkowo forum ma SSL, czyli działa na szyfrowanym protokole, więc Twój dostawca VPN też nie widzi co tutaj robisz.

Jeśli służby by się tu np. włamały (tak musieliby się włamać na konto głównego admina lub podrzucić syfa do plików forum, bo tutaj nic nie jest zapisywane), to mogliby ustalić, że używałeś strzelam 182.81.22.10 dnia 2022.02.10 o godzine 16. Wtedy mogą rozesłać pismo po dostawcach w PL z pytaniem czy ktoś się wtedy łączył z tym adresem i w taki sposób do Ciebie dojść.

Napisałem to specjalnie, żeby zademonstrować nakład środków i skomplikowaność takiej operacji, czy podjęli by się tego dla paru upraw? Wątpię, gdyby śmigał tu masowy handel bronią, dragami i jakiś inny szajs rodem z deep webu, to już pewnie byśmy byli na celowniku.

Polecam też za VPN nie płacić z własnych kont bankowych, bo jak Cię zatrzymają i zaczną kopać, kolejno odkryją że opłacałeś usługi VPN to wyślą do tego dostawcy papier, żeby udostępnił całą historie Twoich połączeń jako klienta (oni to przechowują).

2. Incognito w chromie jest dobre, bo w razie jakby Cię łapnęli w realu i zajęli sprzęt, to nie będzie historii w przeglądarce albo co gorsza zapisanego hasła do konta. Ogólnie powiązanie kogoś zatrzymanego z kontem na tym forum to najbardziej niebezpieczne co się może stać. Tym bardziej, że co druga osoba kręci tu taki materiał dowodowy na siebie, że lepiej tego unikać. Oczywiście to nie jest w intencji forum, każdy musi o to zadbać indywidualnie.

Polecam szyfrować sobie dysk veracryptem i wyłączać jak nie używasz, a na telefon kupić sobie z jabłkiem i wyłączyć podczas zatrzymania. Będą bardzo wk***ieni, ale wedle prawa nie ma obowiązku podania hasła jeśli nie ma zagrożenia życia. Prawnie nie macie obowiązku im nic podawać.



Podsumowując, skup się na tym by nie mieć przy sobie nic co Cię obciąża lub innych. Nic co pokieruje ich ja to forum i finalnie powiąże Twoje konto z Tobą. A poza tym VPN wystarczy, tylko opłać go na lewo np. Paysafecardem kupionym u Wiesi w warzywniaku bez kamer. Na resztę rzeczy nie mamy wpływu, przed włamem służb i ewentualnym rządaniem wydania informacji chroni nas administracja, a oni wiedzą co robią. Tylko szansa na to zdarzenie jest 0.01%, bo jakby jakiś śledczy powiedział, że trzeba potężnych środków w celu zinfiltrowania tego forum, bo tu plantacje uprawiają, to by się zapytali "jak duże?" po czym wyśmiali go.

Jeśli już kogoś łapią, to przez jednorazowe wystawienie się np. fota z oknem za którym widać okolice. Wątpie że nawet ktoś tam siedzi i tworzy jakieś mapy myśli na temat użytkowników gromadząc informacje i licząc, że zbiorą się w logiczną całość. To kosztuje ogrom czasu i to wszystko dla boxa 60x60? Nie ma szans.

Od czasu do czasu jakiś piesek się nudzi na urlopie i założy tu konto w celu walenia podpuch np. na PW (jakaś próba zakolegowania się itd.). Myślę, że to maks co mogą robić.
 
Ostatnia edycja:

przepyszny

Well-known member
Rejestracja
Lis 6, 2022
Postów
129
Buchów
233
Odznaki
1
Mega rzeczowa odpowiedź, dałbym buszka ale jeszcze nie mogę. Co do telefonów z jabłkiem i wyłączaniem go to akurat dobra sprawa o której wiedziałem już wcześniej. Nie wiem czy nie było nawet jakiejś sytuacji z Giertychem w Polsce co mu to du*e jakoś tam uratowało 😅


Dzięki za objaśnienia!
 

WeedBaron

Emeryt
Rejestracja
Lut 13, 2020
Postów
515
Buchów
515
Mega rzeczowa odpowiedź, dałbym buszka ale jeszcze nie mogę. Co do telefonów z jabłkiem i wyłączaniem go to akurat dobra sprawa o której wiedziałem już wcześniej. Nie wiem czy nie było nawet jakiejś sytuacji z Giertychem w Polsce co mu to du*e jakoś tam uratowało 😅


Dzięki za objaśnienia!
Dodam jeszcze, że z punktu widzenia prawnego masz pełne prawo nie podać hasła. Nie napisałem wcześniej dlaczego, więc dopisze: każdy zatrzymany ma pełne prawo odmówić odpowiedzi na coś z tytułu takiego, że mogłoby to pogorszyć jego sytuacje i bardziej obciążyć pod kątem odpowiedzialności karnej.

Oczywiście mówiąc to udzielasz im informacji, że na takim telefonie znajdują się rzeczy które mogą Cię bardziej obciążyć. Jest to dla nich ważna informacja i to jest już odbierane jako forma współpracy przy przesłuchaniu. Nim to powiesz trzeba być pewnym swoich zabezpieczeń danych, że nie będą ich w stanie złamać i się do nich dostać. Po takiej frazie ich ciekawość i nakład sił na przegląd takiego sprzętu wzrośnie do tego stopnia, że nie zobaczysz go już - ewentualnie przyjdzie Ci za 10 lat w częściach i się zdziwisz, bo już dawno zapomnisz.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół