nasiona marihuany

Nawozy do coco

Wyszukiwarka Forumowa:

Quza

New member
Rejestracja
Sty 11, 2016
Postów
1
Buchów
0
Witam, planuje kolejny indoor zrobić w kokosie, będzie to pierwsza uprawa na tym medium, sporo poczytałem ale nadal nurtuje mnie temat nawozów - mianowicie 'czując lekki strach przed kokosem' nie chce wydawać od razu na cały zestaw canny, dlatego zwracam się do Was z zapytaniem co proponujecie niedrogiego do kokosa ?

Ktoś polecał a+b od canny + pk 13/14 - jak oceniacie tę opcje ? I co wtedy z dawkowaniem ? A+b wg. tabeli, a pk od początku flo zaczynając od małych dawek (20%) ? Może całkowicie coś innego ? Ktoś też pisał, że lepszy jest a+b od plagrona.

Kokosa brałbym od canny/plagrona.

Z góry dziękuję za pomoc, pozdrawiam.
 

typowy

Full Flower
Weteran
Rejestracja
Sty 28, 2012
Postów
630
Buchów
1
Tez wlanie startuje z kolejnym growem i bardzo intensywnie mysle o coco. Tutaj gdzie mieszkam w UK mega chwalone sa suple Shogun Samurai przeznaczone do kokosu. Ale generalnie wciaz nie wiem czy nie posadzic moze normalnie w jakiejs dobrej ziemi canny na przyklad. Niby kokos daje lepsze plony itp, ale z drugiej z strony podlewanie od samego poczatku nawozami moze sie okazac nieco klopotliwe a przy dobrej ziemi lecimy calego wega sama woda z odpowiednim ph i z bani. Wkrecilem sie w to coco solidnie a teraz sam juz nie wiem, bo sie okaze, ze posadze sobie 12 plantow i mi zdechna z braku obycia sie z tym medium
 

Izak

Beta
Weteran
Rejestracja
Lip 4, 2011
Postów
4,932
Buchów
3,381
Odznaki
1
Kokos jest bardzo prosty i daję znakomite rezultaty. Łatwo buforuje, łatwo się płucze w razie kłopotów czy błędów. W porównaniu do ziemi to easy-peasy.
Nawożenie od początku to żaden kłopot. Dajesz po prostu bardzo małe stężenia i zwiększasz wraz ze wzrostem roślin.
Z suplami Shogun miał do czynienia user Ice King. Z tego co pamiętam chwalił je sobie. Ja polecam, jak zwykle zresztą, prostotę, czyli GHE w systemie Łukasza:)
https://www.forum.haszysz.com/showthread.php?104929-Lucas-Formula-szybko-łatwo-i-skutecznie
 

typowy

Full Flower
Weteran
Rejestracja
Sty 28, 2012
Postów
630
Buchów
1
Dziekowka. Sorry, ze smiece w nie swoim temacie ale jeszcze jedno pytanie Izak. Czy donice 11l wystarcza do coco jak chce zrobic wega ze 3 tyg? Mialem w planach 15l, ale coraz wiecej czytam i ludzie pisza, ze 6,5l to juz takie optimum. Jak myslisz?
 

Izak

Beta
Weteran
Rejestracja
Lip 4, 2011
Postów
4,932
Buchów
3,381
Odznaki
1
Powiem Ci tak... Robiłem w kokosie 2l, 6,5l i 10-11l i zawsze było spoko. Jak masz możliwość i miejsce to wal 11l. Musisz się jednak liczyć z tym że pójdzie Ci więcej supli na cykl bo podłoże musisz utrzymywać stale wilgotne.
 

typowy

Full Flower
Weteran
Rejestracja
Sty 28, 2012
Postów
630
Buchów
1
Powiem Ci tak... Robiłem w kokosie 2l, 6,5l i 10-11l i zawsze było spoko. Jak masz możliwość i miejsce to wal 11l. Musisz się jednak liczyć z tym że pójdzie Ci więcej supli na cykl bo podłoże musisz utrzymywać stale wilgotne.

Z suplami to akurat nie problem, ale czy wieksza donica przy wegu 3tyg bedziec miala jakiekolwiek znaczenie jesli chodzi o plon?
 

Izak

Beta
Weteran
Rejestracja
Lip 4, 2011
Postów
4,932
Buchów
3,381
Odznaki
1
Z plonem to trudno stwierdzić... wpływ na to ma tyle czynników że ciężko dać gwarancję że większy litraż da więcej suszu.
W teorii kokos to hydro, tyle że pasywne więc ilość podłoża nie ma tu decydującego znaczenia. Szczególnie przy tak krótkim vegu (3 tygodnie). W praktyce, mi osobiście, łatwiej jest działać w większym litrażu, szczególnie w hempy, ponieważ mam po prostu większą rezerwę czasu pomiędzy zalewaniem kokosu. Wiem że idealnie było by lać co dzień a nawet częściej ale sam wiesz że nie zawszę można.
 

typowy

Full Flower
Weteran
Rejestracja
Sty 28, 2012
Postów
630
Buchów
1
A smart poty czy air poty 11l do coco sprawdza sie lepiej niz zwykle donice czy bedzie za bardzo wysychac?
 

Izak

Beta
Weteran
Rejestracja
Lip 4, 2011
Postów
4,932
Buchów
3,381
Odznaki
1
Wysychać na pewno będzie szybciej ale jak masz czas zalewać co dzień i Ci się chce to próbuj. Ja osobiście w to bym nie szedł.
 
Ostatnia edycja:

skifsmoker

Active member
Rejestracja
Mar 11, 2014
Postów
44
Buchów
0
kokos swietna sprawa, nie wiem czy wroce jeszcze do ziemi, ja uzywam canny a +b , cannazym rhizotonic i stymulator kwitnienia i efekty sa niezle. kososu mozesz uzyc ponownie zalewajac go cannazymem
 
Rejestracja
Wrz 2, 2016
Postów
11
Buchów
0
kokos jak najbardziej polecam , bardzo dobre medium uprawowe wielokrotnego użytku . żeby nie mieć zmartwień ec i ph metr obowiązkowo na stanie , zanim kupiłem ec metr lałem suple według tabeli zalecanej przez producenta i kończyło się przenawożeniem
odnośnie supli to co nie wybierzesz i tak będzie dobrze .ja lecę na podstawach AN sensi coco ,senzizym, power roots, silicon, superthrive, cal mag, biocrop, b52,big bud, bloombastic, melasa + bakterie EmFarma Plus , do psikania tytanit oraz mikoryza pod korzonki przy przesadzaniu do docelowych doniczek .
 

matilo

Member
Rejestracja
Wrz 16, 2019
Postów
19
Buchów
0
Żeby nie zakładać nowego tematu to zapytam tutaj. Ktoś stosował kokos z nawozami od Biotabs? Chodzi mi o ewentualne plusy/minusy, na co zwracać uwagę itd.
 
R

RedMist

Guest
Żeby nie zakładać nowego tematu to zapytam tutaj. Ktoś stosował kokos z nawozami od Biotabs? Chodzi mi o ewentualne plusy/minusy, na co zwracać uwagę itd.

do biotabs jest dobrze zrobić mieszankę ziemi z kokosem mniejsze prawdopodobieństwo ze niedobory wyskoczą.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół