nasiona marihuany

Pierwsza szklarnia

Wyszukiwarka Forumowa:

Rush

Active member
Rejestracja
Sie 8, 2015
Postów
26
Buchów
0
Siema, na tegoroczny outdoor chciałbym spróbować swoich sił w tunelu foliowym. Myślałem by wrzucić tam kilkadziesiąt automatów w 11l donicach. Czy podlewanie raz w tygodniu starczy(większa ilość odwiedzin niestety odpada)? Czy bardzo mocno czuć zapach sensi w pobliżu tunelu, sąsiedzi oddaleni ok 80-100m mogą coś wyczuć?
Pytania kieruję bardziej dla tych co mieli, mają doświadczenie uprawy w szklarniach,tunelach.
 

MetalFan

Lubię żelazo
Weteran
Rejestracja
Lip 24, 2009
Postów
1,127
Buchów
2
Tunel/szklarnię latem i tak będziesz musiał mieć otwartą, przynajmniej jakieś okienka na górze. Przy dobrym wietrze jak już będą dojrzewać na pewno będzie czuć w okolicy, tylko nikt nie będzie wiedział gdzie jest źródło. :) Po co w donicach? Nie lepiej do gleby?
 

Śmieszek420

World Wide Weed
Obsługa forum
Moderator
Weteran
Rejestracja
Paź 29, 2013
Postów
7,112
Buchów
7,838
Odznaki
5
Donice to ch***wy pomysł. No i w szklarni/foli przy upałach podlewanie codziennie to podstawa.
 

XlucyferX

Only #
Weteran
Rejestracja
Maj 16, 2010
Postów
855
Buchów
2,554
Odznaki
4
Siema jak ja zaczynalem z MJ swoja przygode to od***alem numer na hu*a,sadzilem w foliaku w centrum miasta:) zreszta mozna zobaczyc na 1 fotorelkach,smrod nieziemski:) ale to nic pestki mialem sezonowki(szklarnia dosyc wysoka) krzaki wielkie jak ku**s czarnucha,a co najwazniejse w foliaku ,jak Wojmir napisal wietrzenie bo plesn siada jak sk***ysyn.ja wietrzylem a palaze 50 m od domu na prakingu sobie warowli! stare czasy ale wtedy bylem amatorem a teraz jestem polamatorem.automaty jak najbardziej mialem bialego ruska ,pala szczytowa byla za***sita! takze automaty smialo!

PZDR
 
R

rolnikdolpasz

Guest
Dobry plan na out

Tak kumpel miał za domem we foliaku i temat wyszedł tak dobry,że był w szoku.:szczena:
Tyle,że podlewał i opryskiwał bardzo obficie i często szlaufem zakończonym lancą - pociągniętym z domu,bo miał tam też pomidory.

ABSOLUTNIE 11litrowe donice odpadają,bo jak bedą upały,to rosliny nie wytrzymają bez wodyTylko wykopać duże doły na każda roślinę po 40-50litrów dół(licząc,że raz na tydzień chcesz podlewać) i dać trochę kupnej gleby uniwersalnej zmieszanej z tą co tam jest wzbogaconej dolomitem-pół szklanki dolomitu na 30litrów gleby i dobrze wymieszać.

Co do wietrzenia,to nie tylko w letnie upały,ale i jakąkowliek pogodę a nawet we wrześniu czy pazdzierniku te górne wywietrzniki powinny być uchylone.Jak nie bedzie świeżego powietzra przez tydzień,to rośliny mogą paść.

Woda,to Byś musiał zalewać na cotygodniowej wizycie CO NAJMNIEJ 5litrów wody na jedna roślinę a w upały nawet 10litrów-przywożąc wodę autem w5litrowych bańkach po mineralce,albo mieć tam czynną studnie.

Lepiej jak Byś takie wizyty w ciepłe słoneczne dni dwie w tygodniu zrobił i zalał po 5litrów na każdą roślinę(możesz taki jeden baniak 5l po mineralce postawić bokiem odkręcony na każdą rosline osobny,żeby Ci sie nie pomieszało które podlałeś a które nie),oraz jakimś dużym opryskiwaczem zrobił ,,czystą odstaną w odkręconym opryskiwaczu-48h lub dłużej kranówką``-oprysk.

Do podlewania lej wodę kranową z ``zimnego kurka``.
Przynajmniej u mnie ciepła woda z kranu osad w czajniku zostawia a zimna mniej.

Sąsiedzi nie wyczują ,bo ciepłe powietrze wyleci wywietrznikami u góry i pójdzie w górę a jak byś miał obawy że ktoś wyluka:crazy:,bo rośliny były by duże,to możesz dół boków foliaka pomalować od środka na biało.

A i najlepiej zamykaj ten foliak jakąś kłódką,oraz trzymaj zasadę OGRANICZONEGO ZAUFANIA-Kliknij
 

Śmieszek420

World Wide Weed
Obsługa forum
Moderator
Weteran
Rejestracja
Paź 29, 2013
Postów
7,112
Buchów
7,838
Odznaki
5
Uważam... że nie ma szans żeby przez tydzień porządnych upałów( np. takich jak w lato 2015) coś przetrwało w tej szklarni/tunelu foliowym bez podlewania codziennie ewentualnie co 2 dni. Nie ma takiej możliwości.
.
A tak btw. Czemu nie masz możliwości podlewania codziennie ? Jak mniemam masz ten tunel na swojej posesji więc w czym problem ?
 

xx.BajzeL.xx

Hard stuff...
Rejestracja
Gru 29, 2013
Postów
245
Buchów
1
Czujesz że twoj foliak jest zagrożony? Obawiasz się o niego? ZAPIE**** tam kludke a twoje problemy znikną i planty bd bezpieczne. :)
Sorki za off ale musiałem. Bez urazy pzdr.
 

Rush

Active member
Rejestracja
Sie 8, 2015
Postów
26
Buchów
0
Dzięki za liczne odpowiedzi :)
Foliak planowałem o wymiarach 6x3x2m chcę go dać na działce oddalonej odemnie dość daleko i dlatego możilwość transportu wody tylko w wekendy. Wywietrzniki oczywiście byłyby uchylone non stop(myślę ,że przez najbliższe lata temp. taka jak w 2015 będzie się powtarzać) plus opryski przeciw pleśni. Ziemię planuje wsadzić tam czarnoziem, chciałem wsadzić to w doniczki ale też tak myślałem ,że pousychają. Tunel oczywiście pod klucz, może skuszę się jeszcze na jakąś fotopułpakę co by monitorowała działkę ale najabardziej obawiam się jakiś "typów" co wyczują coś ,przeskoczą ogrodzenie, przetną folie i KONIEC.
 
N

Nitrofit

Guest
Jeżeli masz zamiar podlewać raz w tygodniu, to lepiej w ogóle nie bierz się za ten projekt. Szukaj lepiej spota pod chmurką, wtedy przynajmniej masz szansę że jakaś burza czy front niżowy pomoże Ci w podlewaniu. No chyba że byś zmontował jakiś system nawadniania, co w sumie nie jest jakimś wielkim wyzwaniem.

Np takie cuś:



Oczywiście beczka musiałaby się znajdować powyżej gruntu żeby ciśnienie było. Na końcu każdego wężyka musiałbyś zamontować jakieś zaworki żeby móc regulować ilość wody dozowanej do każdej rośliny. Wpadłbyś tylko raz na tydzień uzupełnić wodę w beczce i po kłopocie.
 
Ostatnia edycja:

motylanoga

Well-known member
Rejestracja
Paź 7, 2013
Postów
279
Buchów
0
Ze swoich doświadczeń szklarniowych powiem ci, że opcja petarda miałem jedną sezonówkę w donicy (teraz wybrałbym glebę) pieniek jak mała jabłonka :) Podlewanie w lecie - często, ja miałem drzwi praktycznie cały czas uchylone plus daszek podniesiony i w okolicy z zapachem nie było tak źle. W sumie najbardziej było ją czuć wieczorem ale odległość nie była jakaś straszliwa. Z pleśnią nie było łatwo. Pobiałkuj foliaka ładnie i pilnuj żeby nie za***ali (ja miałem na działce i wyszło OK, a wąchaczy w koło pełno - fakt, że przy większej ilośći zapach może kusić)
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół