nasiona marihuany

Obornik, azofoska, dolomit, wapno

Wyszukiwarka Forumowa:

letnik

Well-known member
Rejestracja
Maj 1, 2015
Postów
96
Buchów
0
1. Czy warto mieszać azofoskę z obornikiem? Czytam, że lepiej nie mieszać, więc może pod kilka roślin wrzucić po łopacie gnoju, a pod inne dwie garści azofoski i zobaczyć które lepiej rosną?

2. Jak odkwasić ziemię? W związku z tym, ze ponoć nie należy mieszać wapna z gnojem - jak odkwasić? Czy dolomitu też z gnojem nie należy mieszać?

3. A co gdyby zrobić - u dołu ziemia miejscowa z wapnem (naturalnie jest kwasowa), u góry przyniesiony torf (o dobrym Ph) z gnojem - mieszanie byłoby utrudnione.

4. Ma ktoś doświadczenie ze skurupkami jaj i skórkami babana? Zbieram to w torebkę i suszę - ile tego pod roślinę rzucić?
 

420000000

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Maj 19, 2008
Postów
2,151
Buchów
2
1. Czy warto mieszać azofoskę z obornikiem? Czytam, że lepiej nie mieszać, więc może pod kilka roślin wrzucić po łopacie gnoju, a pod inne dwie garści azofoski i zobaczyć które lepiej rosną?

2. Jak odkwasić ziemię? W związku z tym, ze ponoć nie należy mieszać wapna z gnojem - jak odkwasić? Czy dolomitu też z gnojem nie należy mieszać?

3. A co gdyby zrobić - u dołu ziemia miejscowa z wapnem (naturalnie jest kwasowa), u góry przyniesiony torf (o dobrym Ph) z gnojem - mieszanie byłoby utrudnione.

4. Ma ktoś doświadczenie ze skurupkami jaj i skórkami babana? Zbieram to w torebkę i suszę - ile tego pod roślinę rzucić?
Obornik odpowiednio przegryziony z glebą daje roślin tyle dobrego że nie ma żadnej potrzeby dawać azofoske, co za dużo to nie zdrowo.
2-Obornik powinieneś dać przed Zimą do gleby, wtedy uzyskuje się najlepszy efekt, ale dając go dwa,trzy miesiące przed wsadzeniem roslin też da dobry rezultat, gdy odleży swoje możesz dać dolomit, dwa tygodnie przed wsadzeniem roślin, ewentualnie tydzień wczesniej.
3-Lepsze jest dodanie dolomitu niż wapna.
 

MetalFan

Lubię żelazo
Weteran
Rejestracja
Lip 24, 2009
Postów
1,127
Buchów
2
uppkaftig azofoska przydaje się nawet jak dajesz obornik. Miałem okazję porównać efekty na samym oborniku i z obornikiem i azo. Problemów nie miałem przez to. A mówienie, że dolomit jest lepszy od wapna to dość subiektywna opinia, wszystko zależy od gleby.

Letnik:
1. Po prostu daj obornik teraz, a raczej jak będą temperatury dodatnie, a azofoske sypnij parę tygodni przed sezonem.
2. Dolomit podobnie jak azofoske. Sypnij po jakimś czasie (miesiąc lub więcej) od przekopania ziemi z obornikiem.
3. Kombinujesz bez potrzeby. Po prostu zrób to wszystko na przestrzeni kilku miesięcy. :)
 

Samotnik

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Lut 4, 2012
Postów
552
Buchów
112
aaa co do obornika to moge dac kurzy. krowi i kroliczy po troche kazdego?? czy bez sensu?
 

letnik

Well-known member
Rejestracja
Maj 1, 2015
Postów
96
Buchów
0
Wolałbym zbyt często nie odwiedzać spotów, poza tym wiosną pewnie będzie tam trochę wody, która rozmyłaby wszystko co bym tam dorzucił. Obornik czeka w foliowych workach. Przygotowałem go mniej więcej po łopacie pod krzaka. A tam gdzie chcę zasadzić 10 krzaków połowa będzie musiała zadowolić się azofoską. Chyba, że napiszecie mi, że obornik to takie dobrodziejstwo to postaram się skombinować jeszcze. Plan jest taki, żeby miejsce przygotować na tydzień - dwa przed wysadzeniem (wcześniej będzie mokro). No i albo obornik mieszać z dolomitem lub wapnem albo obornik dać wyżej a wapno/dolomit mieszać z ziemią miejscową.

Poprzednio na podłożu torfowym wysypałem wiadro ziemi leśnej (mocno kwaśniej) z dużą dawką wapna - waliło amoniakiem jak mieszałem. Garść azofoski. Wyrosła na tym bardzo ładna i zdrowa CBD.
 

Adrian15

Well-known member
Rejestracja
Gru 27, 2019
Postów
60
Buchów
2
A można w tym samym czasie pomieszać azofoske obornik króliczy i czarnoziem z lasu i w to posadzić krzaczki
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół