nasiona marihuany

DIY Kolejny filtr z maty węglowej

Wyszukiwarka Forumowa:

gifeyexepiri

Well-known member
Rejestracja
Paź 15, 2015
Postów
213
Buchów
3
Witam,


Nadszedł ten moment kiedy trzeba było zniwelować zapach, choć mnie on w ogóle nie przeszkadza.
Postanowiłem zrobić filtr z maty węglowej do okapów.
No to od początki co potrzebowałem:
- mata węglowa
- trytki
- siatka
- dwa wiaderka po ogórkach
- rura elastyczna wentylacyjna
- pistolet na klej na gorąco


Wiaderka uciąłem jakie 2 cm poniżej szerszej krawędzi.




Dalej zwinąłem siatkę i zabezpieczyłem trytkami. Średnica taka aby dało się nasunąć ciasno na obcięte pojemniki. Po wsunięciu wiaderka chronią przed ostrymi krawędziami siatki.




Całość została sklejona klejem na gorąco. Po założeniu maty węglowej ściskamy ją trytkami w miejscu wcześniej nałożonego kleju, dzięki czemu połączenie jest szczelne. Mata sklejona jest również klejem na gorąco. Dodatkowo na matę nałożyłem cienką siatkę dla ochrony.




W jednym z dekielków wyciąłem otwór i wkleiłem rurę elastyczną.






Filtr gotowy i podłączony do boksa. Na chwilę obecną chodzi on trzeci dzień i jak na razie się sprawdza. W razie czego mogę zawsze dołożyć kolejną warstwę maty.


Koszt filtra w moim przypadku to jedynie koszt maty, pozostałe elementy z odzysku.
 

Izak

Beta
Weteran
Rejestracja
Lip 4, 2011
Postów
4,932
Buchów
3,381
Odznaki
1
Zrób teraz taki sam filtr ale o większej średnicy, zmontuj razem, pomiędzy wsyp węgiel, uszczelnij i będziesz miał profesjonalny filtr który poradzi sobie z największymi smrodami.
 

gifeyexepiri

Well-known member
Rejestracja
Paź 15, 2015
Postów
213
Buchów
3
Kupie tylko większe wiadro po kapuście i działam jak mówisz.
 

Aspargin

Suplement diety
Rejestracja
Kwi 8, 2015
Postów
378
Buchów
2
Dołączam się do pytania powyżej oraz inne pytanko - jaką matę zastosowałeś (z jakiego sklepu ew.) i na jak długo starcza taki filtr? Ja swoją matę kupuję w RTVeuroAGD, bo polecił Cerber i racje miał, że dobrze filtruje. Ale mimo wszystko cały czas czuję, że traci ten filtr na szczelności...
 

gifeyexepiri

Well-known member
Rejestracja
Paź 15, 2015
Postów
213
Buchów
3
Siatka którą miałem to tzw siatka tuningowa alu, dostaniecie ją w sklepie motoryzacyjnym.

@Aspargin
Mate też mamz tego sklepu. Starczyła na 4m-ce, po czym dołożyłem kolejną na nią i kolejne 4 m-ce się sprawdzała.
 
O

old_school

Guest
bardzo fajny filtr DIY o prostej konstrukcji i niskim koszcie
zrobiłem podobny w mniejszej skali ale na identycznym patencie
bardzo prawdopodobne że właśnie na twoim sie wzorowałem, bo coś mi się te kubełki kojarzą
buszek leci za kawałek porządnej roboty :thumright:
 

gifeyexepiri

Well-known member
Rejestracja
Paź 15, 2015
Postów
213
Buchów
3
Dzięki old_school

U mnie ten filtr wytrzymał do połowy drugiego flow, po czym musiałem dołozyć kolejną matę. A że koszty znikome to sobie go chwalę.
 

pablopablo

Well-known member
Rejestracja
Lip 31, 2016
Postów
214
Buchów
0
Mata z rtveuroagd faktycznie dobra, ale mi wystarcza na 2 tygodnie a potem śmierdzi, nawet na niskich obrotach wentyla. Średnio opłacalna inwestycja skoro kosztuje ponad 30zł. Gdyby nie hałas wentylatora kanałowego to już dawno bym miał profesjonalny filtr a nie półśrodki.
 

elimac26

420 girl ;)
Rejestracja
Lis 1, 2016
Postów
507
Buchów
1
A jak poradzi sobie wentylator komputerowy z węglem w środku? Da radę?
 
O

old_school

Guest
A jak poradzi sobie wentylator komputerowy z węglem w środku? Da radę?

dobry daje rade ale w wentylacji BOXa a z filtrem w postaci zasypu wynglem aktywowanym, grubofrakcyjnym nawet z dwóch dobrych to spory wyczyn, choć jego przepuszczalność niby jest większa od maty okapowej, to moim zdaniem nasówa się jednak inna kwestia...
filtr ma filtrować zapach, ma być skuteczny i maksymalnie wydajny, a jednak z technicznego punktu widzenia mocno obciąża wydajność ukł. wentylacyjnego i tu pojawia się moje pytanie na które musiałem sobie odpowiedzieć:
czy opłaca mi się oszczędzać te 30-40 zyla na kupnie najprostszego wyntylatora kanałowego fi100 skoro, jego znacznie większa wydajność umożliwi mi sayp znacznie większą ilością węgla a przez co podniesienie jego sprawności i żywotności zachowując względnie zbierzną wcześniejszą wydajność wentylacji BOXa?

Post Scriptum
dobry wentylator pod filtr DIY to taki, który ma maksymalnie dużą gramaturę "śmigła" ponieważ przy oporze stawianym przez filtr, dłużej wytraca prędkość a jego waga określa "siłę" z jaką "tłoczy" powietrze
pozdro
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół