nasiona marihuany

Trompetol XQ - konopie siewne 2-4% CBD

  • Autor wątku mrsweetpotato
  • Data rozpoczęcia
Wyszukiwarka Forumowa:
M

mrsweetpotato

Guest
Witajcie, jako że niewiele jest informacji na temat przetworów CBD i innych postanowiłem zrobić na forum serię tematów związanych z szeroko pojętym CBD i odmianami (będą pojawiać się w odstępach 2-3 miesięcznych).

Wiem że wielu z Was szuka odmian które nie ryją dekla a jednak dają tak pożądane przez pacjentów efekty lecznicze.

Trompetol XQ to susz kwiatów konopi o zawartości CBD między 2 a 4% oraz poniżej 0,2% THC - produkowany jest w sąsiedniej Republice Czeskiej w standardach EKO.

Susz pachnie typową samosieją, żywiczny lekko, ziemisty aromat, topy bardzo suche z dużą ilością nasion.

Zacznę od tego jaką mam tolerancję: nie paliłem około 9 miesięcy więc jeden buch amnezji potrafi mnie powalić totalnie.

Smak suszu: w smaku na surowo jak szpinak, troche pikantny niezbyt przyjemny.
Palenie jointa: po pozbyciu się nasion niczym kopciuszek smak jest znośny lecz gryzący, ewidentnie rośliny przenawożone - iskrzy przy paleniu a popiół jest czarny - po wypaleniu jointa można poczuć lekkie wyciszenie i apetyt, nic poza tym.

Palenie bongo: totalna porażka, dym ostry, gryzący i nieprzyjemny coś jak palenie skoszonej trawy, nie da się wypalić nawet jednej michy więc efekty zerowe.

Picie makumby: przed przygotowaniem prażyłem konopie w piekarniku 50 minut w 110 stopniach, następnie do wrzącego mleka z dwoma kostkami czekolady dodałem dwie czubate łyżeczki suszu i gotowałem jakiś czas, odcedziłem i wypiłem. W smaku ewidentnie czuć konopie i to jest jedyna forma która w tym wypadku mi przypasowała.
W związku z tym że dziś miałem lekką rwę kulszową wypiłem cały kubek tego typu makumby, według instrukcji wypiłem między 100 a 200mg CBD. Pierwsze efekty odczułem po 2 godzinach bo ból zniknął (to nie mogło być placebo bo ten ból sam sobie nie mija), umysł się oczyszcza z lęków jest dużo "lżejszy".

Czy Trompetol XQ jest wart swoich pieniędzy? (85zł za 40 gram)
Zdecydowanie nie. Według mnie 30-40% wagi to same nasiona które owszem, są smaczne jednak w tej cenie to strata kasy. W związku z niskim jak dla mnie stężeniem CBD (między 2 a 4%) trzeba by spożyć około 5-7 gram suszu w jednej dawce żeby coś poczuć. Nawet do robienia oleju typu RSO zupełnie się nie nadaje gdyż z 40 gram wyjdzie miedzy 600 a 1800mg oleju.

Zdjęć nie będę wrzucał gdyż pełno ich w Internecie.

Susz ten jest w 100% legalny na terenie Polski i z pewnością w większości krajów na świecie.
 

Konopioland

Lazy Bastard
Rejestracja
Sie 19, 2014
Postów
1,006
Buchów
1
Jezeli jest legalny, to obsiac pare hektarow i cos tego oleju by sie wycislo...
 

Cerber

AK47xC'99 my love
Weteran
Rejestracja
Lis 19, 2009
Postów
2,101
Buchów
3
Uff w samą pore ten SR napisałeś :D To dobrze, że sie nie skusiłem na tą nową odmianę od CBD Crew - Therapy co ma 0,2-0,3% THC i 6-8% CBD :D
 
M

mrsweetpotato

Guest
8% CBD a 2-4% CBD to spora różnica. Poza tym tu testowałem konopie siewne, a CBD Therapy jest odmianą krzyżowaną z odmian o wysokiej zawartości THC, zakładam że ma zupełnie inne działanie. Kolejna rzecz to że 95% kwiatów w tej siewnej była zapylona więc roślina nie zdążyła wytworzyć odpowiedniej ilości żywicy.

Kolejną różnicą są geny, Therapy to hybryda a konopie siewne to sativa.

Osobiście wolałbym CBD Yummy które ma trochę więcej THC i CBD.
 

lordrevan

Well-known member
Rejestracja
Cze 19, 2011
Postów
391
Buchów
1
Jak mi się coś miejsce zwolni w boxie to kupie tą CBD Crew - Therapy i dam znać co i jak.
 

judenskin

Well-known member
Rejestracja
Mar 1, 2013
Postów
762
Buchów
0
nic nie napisałeś o medycznym działaniu a przecież to niema być upie****acz
 
M

mrsweetpotato

Guest
Wczoraj przetestowałem makumbę z 10 gramów suszu (między 200 a 400mg CBD i między 10 a 20mg THC) i tu ewidentnie poczułem haj psychiczny, nie było to nic silnego jednak wystarczające żebym się zdziwił co mi jest (po 9 miesiącach niepalenia to małe zaskoczenie). Uczucie naszło mnie nagle po niecałych dwóch godzinach od wypicia, dłonie stały się lekkie a nogi miękkie a do tego naszła mnie senność połączona z głodem ;)

Wydaję mi się że kluczem do dobrego wykorzystania składników jest odpowiednio długie gotowanie, ja swoją makumbę gotowałem 30minut.
 
C

chrabonszcz

Guest
2-4% czyli pewnie te 4 bardziej oszronione. gdyby tak to crossnąć z jakąś białą odmianą
można by dobry lek zrobić, pewnie skoczyłoby do 9-10%. ale w sumie lepiej bardziej pewne to therapy crosnąć
 

Havoc

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Maj 10, 2015
Postów
1,325
Buchów
1
Uff w samą pore ten SR napisałeś :D To dobrze, że sie nie skusiłem na tą nową odmianę od CBD Crew - Therapy co ma 0,2-0,3% THC i 6-8% CBD :D

A ja sie za to chetnie skusze na ta odmianke na poczatku lutego z nia wystartuje oraz specjalnie dla tej odmianki nowy boxik kupie 60x60 lub 120x120 :p i tak na marginesie odmianka ma max 0,5% thc 5-6% CBD :p
 

Havoc

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Maj 10, 2015
Postów
1,325
Buchów
1
Pytalem bezposrednio producenta :p bo jestem na maxa ta odmianka zainteresowany
 

Cerber

AK47xC'99 my love
Weteran
Rejestracja
Lis 19, 2009
Postów
2,101
Buchów
3
A ja się zasugerowałem wynikami testów 10 próbek które udostępnili w necie, no ale to pewnie wybrali te najlepsze hehe

Też byłem zainteresowany tą odmianą na początku, ale jednak 0,5% THC to troche mało dla mnie :D Chyba, że jako domieszka do skręta z czymś innym mocniejszym. Wolałbym odmiany bogatsze w THC jak wspominana wyżej np. Yummy CBD, ale przy tamtych odmianach dopiero rozbieżność w wynikach była za***iście duża. A gdzieś na necie widziałem też wyniki Cannatonic od Resin Seeds to tam już w ogóle padaka, jeden plant 1% THC i 19% CBD a drugi 25% THC i 0,3% CBD :sunny:
 

Havoc

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Maj 10, 2015
Postów
1,325
Buchów
1
Haha no niezle mi glownie zalezalo na takiej odmiance z niskim THC czekalem na Charlotte's web w formie pestek jednak sie doczekalem czegos podobnego mianowicie CBD Therapy :)
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół