nasiona marihuany

Zużycie prądu w uk

Wyszukiwarka Forumowa:

darkon

Well-known member
Rejestracja
Mar 15, 2014
Postów
518
Buchów
1
Pytanie kieruję do osób mieszkających w uk...
Czy i jak radzicie sobie ze zużyciem prądu?
Chodzi mi dokładnie o zużycie rzędu 25f tyg i powyżej...
Nagły skok zużycia na pewno jest zauważany(kiedy pobór wzrósł z 3f na 10 od razu przyszedł list że taka sytuacja zaistniała z wyszczególnieniem m.in kiedy i w jakich kwotach były doładowania itp)
O ile 10f nie jest niczym nadzwyczajnym to 25 może już być szczególnie w okresie letnim..
 

Football Manager

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 28, 2012
Postów
4,047
Buchów
6,469
Odznaki
3
Pytanie kieruję do osób mieszkających w uk...
Czy i jak radzicie sobie ze zużyciem prądu?
Chodzi mi dokładnie o zużycie rzędu 25f tyg i powyżej...
Nagły skok zużycia na pewno jest zauważany(kiedy pobór wzrósł z 3f na 10 od razu przyszedł list że taka sytuacja zaistniała z wyszczególnieniem m.in kiedy i w jakich kwotach były doładowania itp)
O ile 10f nie jest niczym nadzwyczajnym to 25 może już być szczególnie w okresie letnim..

Co ty pier...
Sluchaj robilem projekt i mialem w nim 600W hps,duzy mieszajcy,2xwentylator + na flo osuszacz powietrza= 0 problemow.
Ps. ja mam ustawiony direct debit 40f pobieraja automatycznie co miesiac a co 6 miesiecy musze spisywac licznik i wyrownac rachunek.
 

darkon

Well-known member
Rejestracja
Mar 15, 2014
Postów
518
Buchów
1
"Co ty pier..." rozumiem tyczy się listu?
O tuż nie pier... bo to fakt ale z tego co piszesz różnica między nami jest taka że mam licznik przedpłatowy...
Czyli rozumiem że problemów 0 nawet przy dużym poborze?
 

Football Manager

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 28, 2012
Postów
4,047
Buchów
6,469
Odznaki
3
Co dokładnie masz za sprzęt ? 3x600w? to już może być problem...
 
N

Nik Fiend

Guest
Pytanie kieruję do osób mieszkających w uk...
Czy i jak radzicie sobie ze zużyciem prądu?
Chodzi mi dokładnie o zużycie rzędu 25f tyg i powyżej...
Nagły skok zużycia na pewno jest zauważany(kiedy pobór wzrósł z 3f na 10 od razu przyszedł list że taka sytuacja zaistniała z wyszczególnieniem m.in kiedy i w jakich kwotach były doładowania itp)
O ile 10f nie jest niczym nadzwyczajnym to 25 może już być szczególnie w okresie letnim..

Jest tak panie, że całe zużycie mają w kilka sekund pod ręką, kiedyś mieszkałem, leciałem prepaid, nagle ten chip od karty padł... Dzwonie , a kobita mówi że chwile i sprawdza, jak wróciła to mówi, że... i wszystko wywlekła mi, chciała jeszcze wysyłać ekipe, bo dziwne skoki mam w poborze. Urobiłem ją i zmieniłem adres. Można lecieć tylko trzeba płacić, no i byle bez pazery.
 

darkon

Well-known member
Rejestracja
Mar 15, 2014
Postów
518
Buchów
1
Co dokładnie masz za sprzęt ? 3x600w? to już może być problem...

400w ale planuje 400+600

---------- Post Zaktualizowany 17:44 ---------- Data pierwszego postu 17:39 ----------

Jest tak panie, że całe zużycie mają w kilka sekund pod ręką, kiedyś mieszkałem, leciałem prepaid, nagle ten chip od karty padł... Dzwonie , a kobita mówi że chwile i sprawdza, jak wróciła to mówi, że... i wszystko wywlekła mi, chciała jeszcze wysyłać ekipe, bo dziwne skoki mam w poborze. Urobiłem ją i zmieniłem adres. Można lecieć tylko trzeba płacić, no i byle bez pazery.


Fakt te chipy to tandeta,u mnie też padł ale wymieniłem tego samego dnia bez wciągania w to dostawcy prądu
 

heineken

New member
Rejestracja
Lip 9, 2013
Postów
2
Buchów
0
angole w moich stronach bardzo sie boja smart miterow ze niby jak masz normalna karte z chipem ktora wkladasz do licznika to oni nie widza twojego zuzycia hehe ale im ciezko cos wytlumaczyc
 

Football Manager

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 28, 2012
Postów
4,047
Buchów
6,469
Odznaki
3
Ustaw sobie normalny rachunek tak jak ja i będzie bez problemu. Jak to mi tłumaczył jeden kolega anglik największy przypal jest z tymi doładowaniami na kartę bo:
1. Musisz często chodzić i ładować (sprzedawca tez nie jest głupi).
2. Będziesz w pracy skończy się doładowanie i planty maja krótszy dzień.
 

Hakan

Well-known member
Rejestracja
Sty 5, 2013
Postów
149
Buchów
0
Witam.
Od jakiego dostawcy masz prad ?
tez sie martwie tymi doladowaniami a ciezko jest sie cos dowiedziec na ten temat.
co bylo w tym liscie ktore przyszlo ?
Mysle ze dobrze jest zawyzyc sztucznie zuzycie jakimis grzejnikami czy czym kolwiek co pobiera duzo pradu nawet kilkakrotnie wiekszym niz lampy.
Robic tak przez dlugi czas i przez dobre kilka godzin dziennie.
na poczatku jak zaczalem mieszkac na swojej chacie to pozakladalem ledowe zarowki i wszystko co oszczedne i zuzycie bylo okolo 5f tygodniowo.
Teraz np wlaczam farelki i potrafie zuzyc 5-10 funtow na dobe i tak przez kilka dni a pozniej kilka kolejnych dni jest duzo mniejsze zuzycie bo wlaczam kaloryfery na gaz.
Specjalnie robie takie szopki i jak sie beda pytac to niech sprawdzaja.
poki co nie mam zadnych lamp ale robie to na czas jak beda.
Pozatym i tak mysle ze musze zmienic ten licznik i ustawic aby placic przez direct debit.

P.s Co do licznikow na karte oni prawdopodobnie nie widza ile kwh zuzyles ale moga to wyliczyc z kwot jakie doladowywujesz do licznika, dlatego mimo wszystko czasami pytaja sie o podanie stanu licznika albo wysylaja kolesia do sprawdzenia.
 

Football Manager

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 28, 2012
Postów
4,047
Buchów
6,469
Odznaki
3
Ja mam dostawce e-on zrób sobie direct debit i płać a będzie dobrze.
 

Hakan

Well-known member
Rejestracja
Sty 5, 2013
Postów
149
Buchów
0
ja mam n-power ale to chyba to samo albo jedna korporacja.
a co mozna sobie tak zrobic ze bez zmiany licznika z prepaid ustawic direct debit ?
 

darkon

Well-known member
Rejestracja
Mar 15, 2014
Postów
518
Buchów
1
Ustaw sobie normalny rachunek tak jak ja i będzie bez problemu. Jak to mi tłumaczył jeden kolega anglik największy przypal jest z tymi doładowaniami na kartę bo:
1. Musisz często chodzić i ładować (sprzedawca tez nie jest głupi).
2. Będziesz w pracy skończy się doładowanie i planty maja krótszy dzień.

Ja też mam EON..
Ładuje raz w miesiącu mniej więcej tak żeby mi 10 zastawała przed następnym ładowaniem więc nie przejmuje się że mi braknie...
Ładuje w znajomym sklepie u znajomego kasjera więc tym też się nie przejmuję poza tym w okresie zimowym to pół biedy bo przecież taki kasjer nie wie czy mam ogrzewanie elektryczne czy gazowe...
Z tym ustawieniem "normalnego rachunku" to nawet nie wiem czy mam taką możliwość skoro jest przedpłatowy...

---------- Post Zaktualizowany 20:13 ---------- Data pierwszego postu 20:09 ----------

...
co bylo w tym liscie ktore przyszlo ?...
.

Nie wiem czy go jeszcze mam(poszukam)
Na pewno było wyszczególnione kiedy i jakie kwoty doładowałem i coś o tym że wzrosło zużycie i czy o tym wiem...
Hehe swoją drogą jak mógł bym nie wiedzieć:D
Co ciekawe jakiś czas temu przyszedł mi równie list z talonem na doładowanie...że niby licznik źle naliczył czy coś w tym rodzaju i zwrócili mi 12f
 

Hakan

Well-known member
Rejestracja
Sty 5, 2013
Postów
149
Buchów
0
Mozliwe ze pytali sie czy o tym wiesz bo mogli podejrzewac ze ktos sie do ciebie podlaczyl na lewo.
Szczerze mowiac prad na lewo tutaj to straszna lipa w razie przypalu.
Najgorsze jest to ze ciezko sie cos dowiedziec czy frmy energetyczne moga ***nac z dupy czy nie.
Czesto widac posty na innych forach ze ludzie mili przypal przez firmy energetyczne a zdrugiej strony inni mowia ze to nie mozliwe.
Znowu inny mowia ze do 1-2 kw to nie przypal a inny do 3 kw to spoko, a ludzie napierd*laja i po 6 kw w gore..
Takze czlowiek glupieje juz...
Mysle ze tak czy siak nie moga wjechac na chate tylko po zuzyciu w cyklach 12/12, Pewnie sprawdzaja cieplo helikoterkiem albo jakos inaczej.
Czyli kolejny powid aby isc w ledy diy
 

darkon

Well-known member
Rejestracja
Mar 15, 2014
Postów
518
Buchów
1
To że czasem latają z termowizją to akurat nic nowego chociaż z założenia dobry box nie powinien emitować ciepła jedynie odprowadzenie może być widoczne(swoją drogą sprawdzał to ktoś może?) ale przy względnie małych uprawach tym bym się nie przejmował szczególnie w okresie grzewczym
 

Konopioland

Lazy Bastard
Rejestracja
Sie 19, 2014
Postów
1,006
Buchów
1
Historia z sasiedztwa:

Dwa domy, jeden ‘’na pokoje’’, w drugim rodzina 2+2.
W obu ogrodki, nie jakies wielkie, kilkaset wat hps.
Zalegaja za prad po ok. 2 tys f. (zalegaja, bo dostawca ma wy***ane i tylko wysyla rachunki, nawet mieli 2 lata wczesniej zmienic liczniki na Pre-Paid, ale pomimo ustawki, lokatorzy czekali, a tamci sie nie pojawili).
Pewnego dnia wbija ‘’ekipa’’ od dostawcy pradu. Centralnie probuja sie wlamac uzywajac jakies lomy. Ale na obydwu chatach ktos byl i dogadali sie.
W chacie na pokoje koles od razu gotowka zaplacil i git.
Rodzina dogadala sie , ze bedzie splacac normalnie, a dostawca dalej ma wy***ane...A dlug rosnie...
A co najsmieszniejsze, na obydwu chatach zuzycie pradu przez te hps-y, to tylko niewielki procent calosciowego zuzycia byl...
Zapomnialem dodac, ze zadnej police nie bylo, a helikoptery lataly.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół