nasiona marihuany

Uprawa Psilocybe Cubensis Golden Teacher- na ciastkach ryżowych i tackach z żytem.

Wyszukiwarka Forumowa:

Genki-dama

Well-known member
Rejestracja
Cze 1, 2015
Postów
149
Buchów
0
Witam,

na początku chciałbym podziękować użytkownikowi mada za odcisk.
Uprawę zaczynam od zaszczepienia wody z miodem.


Zaszczepienie odbywało się w odkażonym pojemniku plastikowym z uchyloną pokrywką tak tylko żeby ręce włożyć. Oczywiście rękawiczki i maska były obecne na posterunku.
Do dezynfekcji użyłem środka desprej, dostępny w sklepie z zaopatrzeniem medycznym.
Obecność czwartorzędowej soli amoniowej sprawia, że takie preparaty są dużo skuteczniejsze niż te na alkoholach i nadtlenku wodoru. Według ulotki zabija bakterie i grzyby w 30 sekund :D.

Zrobiłem dwa słoiki w razie jak by jeden miał nie wyjść.
Po wszystkim słoiki wylądowały w czarnej skrzynce, temperatura 24-26st.C



Następny update przy zaszczepianiu substratów, pozdrawiam grzybiarzy :)
 

Genki-dama

Well-known member
Rejestracja
Cze 1, 2015
Postów
149
Buchów
0
Dzisiaj zajrzałem do słoików i meduzki sobie ładnie rosną :jaraczz:
Pył na dnie pochodzi z miodu.
 

Genki-dama

Well-known member
Rejestracja
Cze 1, 2015
Postów
149
Buchów
0
Dzisiaj zaszczepiłem ciastka ryżowe(1-2-1 mąka-wermikulit-woda) , jutro będą zaszczepione ciastka żytnie(1-2-1) i żyto z wodą 1-1.



EDIT: proporcje oczywiście objętościowo.
 
Ostatnia edycja:

d3struktor

Well-known member
Rejestracja
Lis 2, 2012
Postów
356
Buchów
1
Rozważ żyto z wodą w mniejszych proporcjach wody. U mnie przynajmniej 1 do 1 lubiły nie złapać jak należy ale nieco bardziej suche żyto za każdym razem jest ok.
 

Genki-dama

Well-known member
Rejestracja
Cze 1, 2015
Postów
149
Buchów
0
Następnym razem spróbuje dać mniej. Za mało miejsca na spęcznienie zostawiłem i mi żyto prawie wyszło ze słoika. Pozatym mocno ubite się wydaje, mogę mieć problem z wyciąganiem. Tak to dzisiaj wygląda:

Myślicie, że mogę już robić tackę z tego?

Ciastka żytnie są bardzo luźne ale ładnie przerastają, mam nadzieję, że się nie rozpadną.



Ciastka ryżowe wyszły bardzo zbite, nie ubijałem ich. Może za dużo mąki albo wody?
Wygląda to tak:


Może spróbować odkleić ciastka ryżowe od ścianek?
 

d3struktor

Well-known member
Rejestracja
Lis 2, 2012
Postów
356
Buchów
1
Żyto jest gotowe, bedziesz musiał dłubać łyżka pewnie.
Wysterylizuj sobie ja wcześniej bo czuje, że będzie zbite.

Ciastka za dużo maki dlatego takie rudawe wyszły możesz je odkleić delikatnie pukajŕc wiekiem w dół o dywan czy cuś.
Wszystko wyglada ładnie :)
 

Genki-dama

Well-known member
Rejestracja
Cze 1, 2015
Postów
149
Buchów
0
Żyto było zbite tak mocno, że mogłem zbić słoik i urodzić ciastko. Miało być kilka tacek ale z lenistwa zrobiłem tylko jedną wielką :)
Wydłubałem sterylną łyżką do sterylnej tacki i przykryłem okrywą keramzytu i kokosa w stosunku 1-1.
Okrywa sterylizowana w piekarniku w 140st.C przez godzinę.
 

d3struktor

Well-known member
Rejestracja
Lis 2, 2012
Postów
356
Buchów
1
Super, nie ma bata żeby poszło coś nie tak. Jak to jest tak dobrze skolonizowane jak wygląda to będziesz miał niezły las owocników.
 

Genki-dama

Well-known member
Rejestracja
Cze 1, 2015
Postów
149
Buchów
0
Czas na update, 2 ciastka po lewej poszły wczoraj do terra i ładne kłaczki wypuściły przez ten jeden dzień.
Reszta ryżowych trafiła dzisiaj do terrarium. Ten nieskolonizowany placek był przyklejony do ścianki ale kilka dni wcześniej odkleiłem ciastka od ścianek i pod spodem ładnie przerosło.



No i na koniec tacka z żytem, okleiłem taśmą izolacyjną pojemnik pod okrywą po zrobieniu zdjęcia i wystawiam już na światło.
Do urodzenia zostały tylko dwa ciastka z żyta, pewnie za kilka dni będa gotowe.


Jakieś rady?
 
Ostatnia edycja:

d3struktor

Well-known member
Rejestracja
Lis 2, 2012
Postów
356
Buchów
1
o keramzyt widze coraz częściej chyba sam spróbuje, miał ktoś styczność z takim patentem, gdzie goście wbijają rurki do napojów przez okrywę do grzybni i tak zostawiają. Podobno zwiększa cyrkulację powietrza w uprawach na tackach i szybciej się rozrasta ale nie mam więcej info poza kilkoma growami
 

roztocz

Well-known member
Rejestracja
Sty 9, 2016
Postów
95
Buchów
0
Przerosły Ci te placki na ciastkach? Bo wygląda to dziwnie, może jakiś update wrzuć?
 

Genki-dama

Well-known member
Rejestracja
Cze 1, 2015
Postów
149
Buchów
0
Grzybnia się rozrasta i to by było na tyle, coś jest nie tak czy po prostu muszę czekać dłużej na owocniki?
Tak to wygląda, temperatura 23st.C:




 

d3struktor

Well-known member
Rejestracja
Lis 2, 2012
Postów
356
Buchów
1
Moim zdaniem wszystko wygląda za***iście, grzybnia puchata widać ma sporo wilgoci nic tylko czekać na pierwszych kosmitów. Jak przyglądam się tacce to będziesz miał tam gęsto, z każdych ryzo powinny być grzyby..
 
Ostatnia edycja:



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół