nasiona marihuany

Jak się pozbyć THC z oleju CBD ?

Wyszukiwarka Forumowa:

TommyAmsterdam

Well-known member
Rejestracja
Paź 10, 2010
Postów
145
Buchów
0
Czesc

Mam pytanie czy jest na sali jakis chemik ?
Jak moge sie pozbyc THC z oleju CBD ?
Mam olej okolo 50/50 thc cbd i chcialbym to rozdzielic na dwa skladniki osobno thc a osobno cbd, czy ktos ma jakis sensowny pomysl ?
 

Śmieszek420

World Wide Weed
Obsługa forum
Moderator
Weteran
Rejestracja
Paź 29, 2013
Postów
7,112
Buchów
7,838
Odznaki
5
Wydaje mi się to fizycznie niemożliwe, a już na pewno bez ogromnej wiedzy z zakresu chemii organicznej i laboratorium z profesjonalnym sprzętem...
 

TommyAmsterdam

Well-known member
Rejestracja
Paź 10, 2010
Postów
145
Buchów
0
A gdyby sprobowac thc oddestylowac. THC paruje w 157 a CBD w 160-180 stopni. ( nie wiem o co tu chodzi z ta rozpietoscia o 20 stopni)
Gdyby utrzymywac temperature 159stopni to chyba teoretycznie powinno sie udac.
 

Konopioland

Lazy Bastard
Rejestracja
Sie 19, 2014
Postów
1,006
Buchów
1
A gdyby sprobowac thc oddestylowac. THC paruje w 157 a CBD w 160-180 stopni. ( nie wiem o co tu chodzi z ta rozpietoscia o 20 stopni)
Gdyby utrzymywac temperature 159stopni to chyba teoretycznie powinno sie udac.

Nie jestem chemikiem, ale cos tam z fizyki pamietam i TEORETYCZNIE powinno zadzialac.
Problem chyba tylko w utrzymaniu dokladnie takiej temp w kolumnie reaktyfikacyjnej. To, ze taka mala roznica temp jest miedzy nimi.
 

Śmieszek420

World Wide Weed
Obsługa forum
Moderator
Weteran
Rejestracja
Paź 29, 2013
Postów
7,112
Buchów
7,838
Odznaki
5
No, w teorii może i by wyszło. Ale tak na prawdę to trzeba by samemu spróbować i sprawdzić. Do tego koniecznie trzeba mieć labo żeby zrobić testy tego co uzyskamy.
Nie można również zapomnieć że w takim oleju są też inne związki, które mogą mieć wpływa na przebieg procesu i na sam produkt końcowy.
Próbuj Przemo, będziesz pionierem. I koniecznie daj znać co Ci z tego wyjdzie.
 

denilson29

Well-known member
Rejestracja
Wrz 1, 2012
Postów
113
Buchów
1
Moim zdaniem jako typowego samouka laika nie ma fizycznej możliwości żeby to zrobić. Możesz zdekarboksylować CBD bo ma niższą temperaturę parowania od THC ale to co zostanie to wymieszane w olejku związki powstałe w wyniku degradacji CBD, Cannabinol i jakieś ilości THC.

"We can see from our before and after sample, that CBN is virtually all gone at setting 6, leaving
only residual amounts. The THC, however, all remains at this setting. As does the CBD.
At setting 7.5 the THC is fully de-carboxylated, but still present to roughly 95% of its original value.
Interestingly, at this setting the CBD is only half de-carboxylated.

At setting 9, all three are fully de-carboxylated and have moved to the vapor state.
A small amount of CBD remains as does some THC.

We can conclude from these very preliminary experiments that with the Volcano at setting
6 all the CBN is gone along with the more volatile terpenes and aromatics. Yet at this
setting, although the THC and CBD are being activated they have still not received enough heat
to enter the vapor state. In addition, at setting 7.5, similar conditions hold, with the THC still
not evaporated. It's only at setting 9 that THC receives sufficient energy to become volatile.

That's it for today. And remember these results are preliminary.
We will continue to conduct more experiments on the Volcano, next
time focusing more on what happens to the CBD and at what setting."


"We did another experiment to six bags and behold, all is gone.
THC acid, converted THC, CBN and CBD, all gone skyward.
This is at Volcano setting 7 and six bags were taken.
So between 2 bags, where virtually all the THC is still present,
and bag six the THC is being boiled off. To 2 bags it's all
terpenes and aromatics.

We ran another experiment with the Volcano. This time we collected 6 bgas at setting 6.
This just doesn't move the THC into the bag, only decarboxylating about 20% but not boiling
any off. Its aroma therapy at setting 6, very little, if any, active THC is delivered.
Of course at this setting you will be blowing off the terepenes and other lower molecular weight
aromatics, that do, indeed, have psychoactive properties. Incidently, these compounds, termed
the essential oils, have been banned, as long as the plant. It's my notion that the euphoric part
of the cannabis experience is a result of the essential oils and not THC."

Also, with ABV, the thc oxidizes to cbn, which is what gives the stone/lethargic affect when taken days after first session because thc is an oil which holds oxygen very well .
Ciekawy post apropo tego co mówił ktoś o próbie odparowania z forum wulkano vaporizera

Nie znalazłem w swojej biblioteczce nic co by miało związek z tematem ewentualnie od GW pharmy o metodach ekstrakcji kannabinoidów alkoholem z kwiatów. http://www.freepatentsonline.com/7344736.html Zresztą co tam ze mnie za chemik tyle co bawiłem się w dodawanie terpenów do haszu i bawiłem się chromatografem myślę że chyba jest jeszcze gość na forum który zaraz zrobi to za ciebie przez internet - sub. Pozdro
 

TommyAmsterdam

Well-known member
Rejestracja
Paź 10, 2010
Postów
145
Buchów
0
Narazie kupilem zestaw do destylacji ale mysle ze nic nie zdzialam bo znalazlem ten artykul

http://skunkpharmresearch.com/decarboxylation/ w ktorym jest napisane ze w 145stopniach THC zmienia sie w CBN po 7 minutach.

Wiec na chlopski rozum to jedynym sensownym urzadzeniem wydaje mi sie w tym przypadku wyparka rotacyjna choc to tez nic pewnego. Mysle tak jezeli sie myle to prosze mnie poprawic:

-umieszczam olej w wyparce rotacyjnej i podgrzewam łaźnie olejową do 100stC
-kolbe rotacyjna umieszczam w lazni na 2 minuty aby olej sie ogrzal i rozprowadzil po kolbie
-podnosze kolbe i podkrecam laznie na 160stC
-opuszczam kolbe do łaźni na ? no wlasnie na ile czasu bo skoro w 145 THC zmienia sie w CBN po 7 minutach to czy taka reakcja bedzie rowniez miala miejsce przy szybkim pogrzaniu do 160st ?

Co o tym myslicie ? Moja wiedza z chemii to absolutne 0 czekam na rady i sugestie.
 

RoZzman

Adaśkowiec
Weteran
Rejestracja
Cze 16, 2012
Postów
839
Buchów
46
Ciezki temat.
Ja próbował bym w inny sposób a mianowicie :
Trzeba by sprawdzić z czym reaguje thc i jednocześnie jest tolerowane przez resztę składników zmieszać po czym usunąć te ciesz juz z thc
Lub stworzyć coś, na przykład płyn który będzie neutralizował działanie thc jednocześnie nie wpływając na resztę składników...
Ale nie znam się takie moje gdybanie...
 

Sambiko

Member
Rejestracja
Wrz 26, 2016
Postów
10
Buchów
0
Są przecież do kupienia odmiany medyczne. Można zamówić przez Internet choćby w Kingseeds czy innych sklepach. Wtedy nie trzeba się martwić o oddzielanie CBD i THC.
 

Izu

Well-known member
Rejestracja
Maj 8, 2016
Postów
302
Buchów
1
A co z olejkami cbd niezawierajacymy thc? Sa bardzo tanie , legalne i latwo dostepne... chociaz niejest to odpowiedz na twoje pytanie
 

ergiet

Active member
Rejestracja
Lis 4, 2015
Postów
42
Buchów
4
To może ja pomogę.
Mozna odizolowac poszczególne kannabinoidy za pomoca "short path distilation". Jednak do tego potrzebna jest dosyc droga aparatura(~10k$). Tu mozna znaleźć podstawowe info:
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół