nasiona marihuany

Doniczka na wymiar

Wyszukiwarka Forumowa:

TheChampIsHere

Well-known member
Rejestracja
Mar 25, 2015
Postów
156
Buchów
0
Ma ktoś jakiś pomysł jak zrobić doniczkę na wymiar?

Budowanie z desek odpada. Zastanawiam się nad kartonem - z jednego dużego kawałka wyciąć odpowiedni szablon doniczki, złożyć, łączenia uszczelnić np. silikonem i ostatecznie całe ściany od środka maznąć lakierem w sprayu/bejcą aby karton nie łapał wilgoci.

Obecna "doniczka" się sprawdza (butelka po wodzie 5l), ale... Mam dwie pestki Amnesi Auto, problem w tym że są niefeminizowane. Do większej doniczki robionej na wymiar wrzuciłbym dwie pestki - jeśli wybiłby facet+panna to dałaby radę obecna doniczka, ale jeśli wybiłyby dwie panny to byłoby im trochę przyciasno - a w większej doniczce na wymiar powinny dać sobie radę.
 
S

stasiu gąska

Guest
Jest takie coś jak hips lub abs :) tniesz kleisz i masz to co chcesz.
 

knsr420

Well-known member
Rejestracja
Wrz 30, 2015
Postów
261
Buchów
10
Jest takie coś jak hips lub abs :) tniesz kleisz i masz to co chcesz.

super, przeszukam internet na ten temat.

bo mam podobny problem, chcę kupić plastikową doniczkę, ale jest ciut za długa, planowałem rozciąć i potem skleić lutownicą albo opalarką.
 

knsr420

Well-known member
Rejestracja
Wrz 30, 2015
Postów
261
Buchów
10
Kupiłem doniczkę i klej silikonowy, niestety przy próbie rozcięcia doniczki połamała mi się. Ciąłem piłką do metalu oraz nozykiem tapicerskim. Wobec takich efektów zarzuciłem na razie projekt i kupiłem dwie mniejsze doniczki.

Ale mam przemyślenia i wiedzę:

Doniczka która kupiłem w castoramie wyprodukowana była przez firmę PROSPERPLAST, model ARGO. Wyprodukowana jest z polipropylenu (PP) i jest to materiał dość twardy. Tak, jak pisałem przy próbie cięcia piłką do metalu niestety doniczka się połamała. Także cięcie nożykiem z takim dużym, ale łamanym ostrzem było dość męczące. Nie próbowałem ciąć jej lutownicą (jak mi się będzie chciało przetestować to to zrobię).
Dzisiaj w hipermarkecie Carrefour widziałem podobną rozmiarem doniczkę, która nie wiem, z jakiego była plastiku, ale była dużo bardziej miękka i wyprodukowana przez firmę LAMELA (w ich firmowym katalogu: skrzynka balkonowa natura). Sądzę, że to by się dużo lepiej cięło. Nie kupiłem, bo chwilowo nie mam czasu na walki z doniczkami.

To jeśli chodzi o cięcie.
Jeśli zaś chodzi o klejenie:

W castoramie stałem ładne 20 minut przed stoiskiem z klejami. W końcu nie przetestowałem żadnego, ale kupując zwróć uwagę, czy sklei on plastik (wiele klejów nie klei polipropylenu - PP). Ponadto - na ile może mieć taki klej kontakt z żywnością. Ja w końcu kupiłem silikon, i chociaż go nie testowałem to wydaje mi się, że jest to najlepsza opcja bo silikon nie wymaga, by klejone powierzchnie były idealnie do siebie dopasowane. No i jest bezpieczny w kontakcie z wodą.

To tyle. Myślę, że w przeciągu kilku miesięcy wrócę do tematu doniczek i będę dawał znaki :)

Pokój!


ps. to pomoże tylko mieszkańcom wielkich/dużych miast, ale: teraz w hipermarkecie carrefour jest ciekawy wybór doniczek, a jeśli chodzi o hipermarkety budowlane to w castoramie jest moim zdaniem lepszy niz w leroy.
 
P

Pizdaczek

Guest
a nie prościej było by użyć 2 składnikowego kleju ?
też nie wymaga idelnych powierzchni a jak złapie to nie ma bata żeby coś się rozwaliło.
 

AmitoWisi

Well-known member
Rejestracja
Sie 27, 2015
Postów
109
Buchów
0
też miałem problem z donniczkami na wymiar - obleciałem wszystkie ogrodnicze ale nie znalazłem tego co chce, więc zrobiłem sobie sam donniczki:

kupiłem w casto profil plastikowy 20x20x100 - pociałem brzeszczotem - pokleiłem klejem na gorąco - nałożyłem folię kubełkową, z jednego pasa, owijając wokół stelaża i dół oczywiście nowy pas - górę wzmocniłem profilem jw do wykończeń, spiąłem drutem narożniki i wyszło coś takiego:




dodatkowo kupiłem profil aluminiowy okrągły 6mmx100 (5 PLN) i cztery śruby 6x120 - w otwory śruby i przycięty profil - wygląda to tak:



pod to taca na przelew i jadę w coco - moje 2 tygodniowe mizernoty - wybaczcie ale temperatura syberyjska, dopiero od niedzieli zapodałem 24/0 ...



pozdrawiam
 

TheChampIsHere

Well-known member
Rejestracja
Mar 25, 2015
Postów
156
Buchów
0
Przypadkiem natknąłem się na jeszcze jeden materiał który może być użyteczny w tworzeniu doniczki na wymiar - termoplastik. Znalazłem go jako MorfiPLAST, ale zapewne są też inni producenci. Termoplastik (MorfiPLAST) to polimer o wytrzymałości wcześniej wspomnianego polipropylenu. Różnica jest taka, że termoplastik po rozgrzaniu do 60 stopni Celsjusza można modelować. Tak więc: kupujemy termoplastik, rozgrzewamy, modelujemy sobie doniczkę, studzimy i mamy taką doniczkę jaką sobie zrobiliśmy. A jeśli zmienimy boxa albo będziemy potrzebować innej doniczki - wystarczy umyć doniczkę którą mamy, podgrzać do 60 stopni i modelować od nowa.
 
C

cabino

Guest
folia kubełkowa jest git,robisz co chcesz, jak chcesz, ewentualnie przy wiekszych donicach bedzie trzeba usztywnic ale sprawuje sie elegancko i to prawio jak AirPot, ja mam okrągłe, najprostsze wykonanie, ale jak widać prostokątne tez mogą być niezłe.

@Amitowisi, z czego masz ten stelsż w środku a spodzie ? bo metalu raczej bym unikał a juz napewno jakiegos emaliowanego!
 

Inverted999

Weteranio
Weteran
Rejestracja
Paź 12, 2013
Postów
608
Buchów
1
folia kubełkowa jest git,robisz co chcesz, jak chcesz, ewentualnie przy wiekszych donicach bedzie trzeba usztywnic ale sprawuje sie elegancko i to prawio jak AirPot, ja mam okrągłe, najprostsze wykonanie, ale jak widać prostokątne tez mogą być niezłe. @Amitowisi, z czego masz ten stelsż w środku a spodzie ? bo metalu raczej bym unikał a juz napewno jakiegos emaliowanego!
kupiłem w casto profil plastikowy 20x20x100
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół