nasiona marihuany

DIY LED, nie świecą dodi, potrzeba elektryka

Wyszukiwarka Forumowa:

FirstOfficer

Member
Rejestracja
Sty 5, 2012
Postów
9
Buchów
0
Witam, na wstepię chcę zaznaczyć że jestem zielony jeżęli chodzi o elektronikę, i bardzo proszę o wyrozumiałość i pomoc. Chciałem zbudować sobię własną lampę LED, składającą się z czterech modułów , kazdy zkładający się z 12 LED-ów połączonych szeregowo i podłączonych do osobnych zasilaczy.

Problemem było na początku to że w ostatnim module nie działało 6 Led-ów, po porawieniu kabli przy kostce zaświeciły się 2, po wymienie kabli pomiędzy pozostałymi 4 zaświeciły się kolejne 2.








Postanowiłem więc wymienić pozostałe kable na danym module, i z tych 4 które się zaświeciły 3 przestały świecić.

Kolejną sprawą jest to że podczas czyszenia alkoholem topnika z podkładek, jeden z kabli na innym module się poluzował więc ponownie go przylutowałem, co sprawiło że 9 LED-ów przestało na nim świecić.



Już nie mam pojęcia co mogę zrobić, lub co zrobiłem źle że tak się dzieje.

Proszę o pomoc.
 

Miertek

guerilla planta
Weteran
Rejestracja
Wrz 20, 2013
Postów
1,367
Buchów
6
Panie co tu tak niebiesko?

Napewno sprawdziles wszystkie luty?
Zakładam że zasilacze masz właściwie dobrane, a w obwodzie zachowaną właściwą polaryzacje.
 

BudowniczyBob

Well-known member
Rejestracja
Kwi 11, 2015
Postów
296
Buchów
1
Skoro przelutowywałeś i swieciły a inne moduły świecą na tych smaych zasilacach, to rozwiazanie jest jedno, źle polutowane i innej opcji nie ma
 
P

Pizdaczek

Guest
Wywal te sruby ktorymi masz te ledy dokrecone i przyklej ledy do radiatora. Dziwne rozwiazanie wybrales na montaz do radiatora. Wydaje mi sie ze tam ci zwiera i byc moze to jest powodem. Jesli jest jak mowie to istnieje duza szansa ze u***ales diode
 
Ostatnia edycja:

motylanoga

Well-known member
Rejestracja
Paź 7, 2013
Postów
279
Buchów
0
tak jak kolega wyżej pisze wy*** śruby i zobacz czy działa istnieje jeszcze ryzyko że coś upiekłeś lutując to do kupy...
 

FirstOfficer

Member
Rejestracja
Sty 5, 2012
Postów
9
Buchów
0
Witam, dzięki za wszystkie odpowiedzi, zwłaszcza Świeżaczkowi :) Chodziło bowiem o wkręty które stykały się z niktórymi łączeniami, ale po kolei, wybrałem taki typ montażu bo przeycztałem w kilku postach, na ty formu i innych, że lepiej użyć psaty termo niż kleju termo i tak też zrobiłem, dlatego użyłem wkrętów. W każdym razie po poprawieniu łaczeń, i wymianie jednej diody która nie była zamontowana do innego modułu :pl: ,wszystko zadziałało elektronika to dla mnie początek więc nie rozumiem dlaczego ta jedna dioda się przepaliła skoro była podłączona do innego zasilacza.



Lampa już jest testowana w namiocie, jeżeli wszystko wytrzyma to wrzucam sadzonki :D

Dzięki i pozdro

---------- Post Zaktualizowany 05:56 ---------- Data pierwszego postu 05:46 ----------

Panie co tu tak niebiesko?

Napewno sprawdziles wszystkie luty?
Zakładam że zasilacze masz właściwie dobrane, a w obwodzie zachowaną właściwą polaryzacje.

Luty sprawdzone, wszystko z lampa juz ok.
Niebiesko bo ma być tylko na veg, za niebiesko?? Jakieś sugestie :)

Dałbym po buchu , ale jeszcze nie mogę :)
 

BudowniczyBob

Well-known member
Rejestracja
Kwi 11, 2015
Postów
296
Buchów
1
no na wega mozna przywalic 30-40% niebieskiego max ale nie 100% xD wątpię by pod takim światłem rosły tak jakbys chcial, aczkolwiek moge się mylić.
 

FirstOfficer

Member
Rejestracja
Sty 5, 2012
Postów
9
Buchów
0
Wydaje mi się że obydwoje możecie mieć rację, ale też nie jestem pewien, od wszystkich informacji które znalazłem dostałem lekkiego głupa :freak2: i koniec końców zdecydowałem się na cały niebieski panel gdyż gdzieś go widziałem. Widziałem że komercyjne panele na veg mają też czerwone diody,a w specyfikacjach są też podczerwień i ultrafiolet, przyjżę się temu i może dokupię kilka różnych LED-ów, i tak zdecydowałem że przerobię ja trochę bo po nocy w namiocie jeden z paneli przestał świecić, jakieś spiecie , jedna dioda przepalona, niestety będę mógł się tym zająć dopiero po świętach, wtedy postaram się umieścić info o tym jak daleko zaszły przeróbki..a teraz pora na relaks <coolpalacz>
 

Miertek

guerilla planta
Weteran
Rejestracja
Wrz 20, 2013
Postów
1,367
Buchów
6
No i got. Działa? Działa
Pasta termo lepiej przewodzi ciepło od kleju to fakt. Sugerowałem luty bo składając moje zabawki sam miałem z tym przygody podobne do twoich.

Wrzuć za jakiś czas foto co pod tym porosło heh. Ogólnie to ograniczenie się do samego niebieskiego spektrum to ciekawe podejście do tematu. Choć pod samą czerwienią też rośnie.
 

Lavender

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Wrz 30, 2006
Postów
597
Buchów
1
Pasta termo lepiej przewodzi ciepło od kleju to fakt.
Fakt czym potwierdzony? To raczej po mojemu taki fakt "z dupy"?
Z dupy pasta termo o przewodności 1W/m*K po mojemu jest dużo gorsza od kleju thermopox, który sam używam, który ma przewodność >7W/m*K czyż nie? Nie jest ważne czy to klej czy to pasta czy taśma, lecz ważne są parametry....
 
P

Pizdaczek

Guest
co nie zmienia faktu że obydwa te produkty są na tyle dobre że można śmiało ich użyć bez obaw o uszkodzenie diody.
wymienianie się faktami co jest lepsze od czego wiedząc że i tak obydwie te rzeczy spełnią swoje zadanie jest co najmniej śmieszne.
 

Lavender

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Wrz 30, 2006
Postów
597
Buchów
1
Co najmniej śmieszne jest dyskredytowanie jednego produktu w stosunku do drugiego nie podając parametrów obydwóch produktów, polegając jedynie na "legendzie" krążącej po forum nie mającej żadnych podstaw, a tym samym poniekąd wprowadzanie postronnych użytkowników w błąd. Ja jedynie chciałem zwrócić na to uwagę, gdyż nie pierwszy raz się spotykam z tą krzywdzącą legendą i zwrócić uwagę na przewoność cieplną, bądź rezystancję termiczną - ważne parametry przy tworzeniu paneli pod nasze hobby. Kolejny raz chciałem zwrócić też uwagę, że stosując odpowiednio przeliczony radiator (tak tak, drogi) oraz odpowiednie odprowadzenie ciepła możemy pozbyć się aktywnego chłodzenia panelu, które jest potrzebne żeby schłodzić zarówno radiator jak i, głównie złącze dioda-radiator, żeby wydłużyć "życie" diody. Tylko, że zapominamy przy tym, że skoro musimy chłodzić złącze dioda-radiator (celowo pomijam kwestie między nimi) to dodatkowo tworzymy układ, który podgrzewa temperaturę w boksie - jeśli kogoś interesuje maksymalna moc przełożona na konkrenty wymiar boksa, bo np. jest ograniczony wymiarami, a naczytał się, że panele LED nie grzeją (sic!) to na to powinien szczególnie zwrócić uwagę - niestety większość powtarza od długiego czasu te same prawidła i taki użytkownik może być bardzo zawiedziony - tym bardziej w im cieplejszym miesiącu będzie chciał doprowadzić swój growlog do końca.
Pozdrawiam całkowicie bez spiny zwracając uwagę na istotne kwestię i Wesołych Świąt.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół