nasiona marihuany

Ogrzewanie zimowe: farelka

Wyszukiwarka Forumowa:

gifeyexepiri

Well-known member
Rejestracja
Paź 15, 2015
Postów
213
Buchów
3
Cześć,
U siebie zastosowałem kabel grzewczy 15W. Jest on nawinięty na rurę z siatki perforowanej i włożony do wlotu pasywnego. Także do boxa zasysane jest ogrzewane powietrze, roślinka nie marznie w zimnym podmuchu. Box jest niezbyt duży bo około 0,12m2. Aha przewód podłączony do termostatu ustawionego na 20*C
 
G

GardenMan

Guest
Mroz dopie****il i niestety 2 kable grzewcze, jeden 25W drugi 15W na niewiele sie zdaly. Polecialem do sklepu i kupilem grzejnik olejowy za stowke, jak dla mnie bezpieczniejszy niz farelka, suszarka czy konwektor. Dalem na najnizszy bieg czyli 500W i pod termostat od terrarium nastawiony na 25stopni. Wk***ia mnie ze ogrzewanie pobiera 2 razy wiecej pradu niz caly box ale niestety bylo to konieczne inaczej rosliny, czas i praca poszlyby sie je**c.
 

d3struktor

Well-known member
Rejestracja
Lis 2, 2012
Postów
356
Buchów
1
ja używam promiennika podczerwieni z termostatem, najpierw grzał kilka godzin a później włącza się na kilka minut co jakiś czas ale prądu leciało nieźle. Wkurzyłem się i kupiłem styropian 10cm i obłożyłem boxa z zewnątrz teraz promiennik włącza się tylko w fazie ciemnej na 1 godzinę dziennie (łącznie) i koniec problemów.
 

kava

Well-known member
Rejestracja
Wrz 29, 2015
Postów
248
Buchów
0
też myslałem nad grzejnikiem czy promiennikiem ale dla dwóch roslin to gra nie warta swieczki więc lepiej dwa auto dac 24/0 i nie bawic sie z sezonówkami w zime
 
M

Mielny

Guest
Ja mam bardzo duży problem bo box stoi w nieogrzewanym miejscu, jest tylko mały piecyk ale nie ma możliwoci całodobowego palenia w nim i problem bo 28 dzień automatów chyba i temperatura jakoś 10 stopni a jak palimy w piecyku to 15 ;/ Nic im nie będzie podczas teg okresu? Właśnie przechodzą na kwitnienie ale przez to widzę, że nie kwapią się do tego ;/ W czwartek montujemy grzejnik elektryczny, ale będzie zabawy z ustawianiem go jakoś co godzine bo w ch*j prądu ***ie podobno ;x
 
C

chrabonszcz

Guest


farelka może puścić z dymem szybciej gtemat niż byś chciał, bo pewnie ma chodzić co najmniej 10 godzin dziennie..

pomyśl o lampach grzewczych, na forum jeden daje zwykły halogen jako grzejnik.

a tu zdaje się, że są lampy z lepszą barwą światła, przynajmniej do flo





 

kava

Well-known member
Rejestracja
Wrz 29, 2015
Postów
248
Buchów
0
Ja mam bardzo duży problem bo box stoi w nieogrzewanym miejscu, jest tylko mały piecyk ale nie ma możliwoci całodobowego palenia w nim i problem bo 28 dzień automatów chyba i temperatura jakoś 10 stopni a jak palimy w piecyku to 15 ;/ Nic im nie będzie podczas teg okresu? Właśnie przechodzą na kwitnienie ale przez to widzę, że nie kwapią się do tego ;/ W czwartek montujemy grzejnik elektryczny, ale będzie zabawy z ustawianiem go jakoś co godzine bo w ch*j prądu ***ie podobno ;x
A dlaczego nie chcesz przełączyc na 24/0? a tak poza tym to piecyk dziennie musi grzać pomieszczenie conajmniej 5-6 (może nawet wiecej to zależy od pomieszczenia i od tego jaką masz temperature przy włączonych lampach) godzin w zależności od ocieplenia pomieszczenia (musisz dobrze ocieplić pomieszczenie) żeby piecyk nagrzał i po wygaszeniu sie piecyka ocieplenie oddawało ciepło. Polecam zakupienie węgla ale w miale żeby na***ać cały piecyk i żeby sie jak najdłużej paliło
 

Kostek

Przećpana Morda :D
Weteran
Rejestracja
Sty 7, 2006
Postów
3,486
Buchów
17


farelka może puścić z dymem szybciej gtemat niż byś chciał, bo pewnie ma chodzić co najmniej 10 godzin dziennie..

pomyśl o lampach grzewczych, na forum jeden daje zwykły halogen jako grzejnik.

a tu zdaje się, że są lampy z lepszą barwą światła, przynajmniej do flo






Biedne koniki - muszą stać pod takim chujowym, sztucznym czerwonym światłem.
 

Konopioland

Lazy Bastard
Rejestracja
Sie 19, 2014
Postów
1,006
Buchów
1
Biedne koniki - muszą stać pod takim chujowym, sztucznym czerwonym światłem.

Po co one tam wogole stoja? Sa dogrzewane np. przed biegami? Czy co?
Przywiazane z dwoch stron, zero jakiejs wysciolki na podlodze...
 

kava

Well-known member
Rejestracja
Wrz 29, 2015
Postów
248
Buchów
0
Wydaje mi sie że to jakieś pomieszczenie prysznicowe dla koni a te lampy je osuszają
 

.Organic

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Gru 29, 2007
Postów
873
Buchów
2
i ten szlauch mu podłączyli brutale ... straszne ... :freak:
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół