nasiona marihuany

Ogrzewanie zimowe: farelka

Wyszukiwarka Forumowa:

kava

Well-known member
Rejestracja
Wrz 29, 2015
Postów
248
Buchów
0
Witam Mam pytanie odnośnie farelki otórz zrobiłem sobie małą farelkę z wiatraka suszarki do włosów(suszarka miała 200w wyjąłem z niej tylko układ grzewczy) wiatraka komputerowego i transformatora z ładowarki 200mA. Farelka bedzie podpięta pod termostat który będzie włączał ją kiedy spadnie temperatura w boxie a jak wiadomo będzie to robił nonstop przez 12h i chodzi mi o to czy ten transformator mi sie nie zjara chodzi mi o tą płytkę koło transformatora. Proszę o odpowiedz osoby które trochę się na tym znają :)
 

Konopioland

Lazy Bastard
Rejestracja
Sie 19, 2014
Postów
1,006
Buchów
1
Po co kobinowac jak kon pod gore? Chcesz spalic chalupe??
Czym chcesz zasilac te spirale? Ona czasem nie jest na 230V?
Lepiej uzyj gotowej suszarki, a najepiej jakiejs farelki, drogie to chyba nie jest...
Jezeli suszarka miala 200W, to prawie zaden zasilacz DC (tani, maly) nie ma takiej mocy (chyba ze komputerowy).
Wez jeszcze pod uwage, ze rozgrzana spirale musisz chlodzic, inaczej sie przepali.
Dlatego suszarka to jednak mala wichura.
 
D

DIABLO

Guest
korzystam z farelki 2000w w boxie ostatnio musiałem wymienić farelkę -zjarała się, pewnie za często musiała dogrzewać box, choć z drugiej strony była 3 letnia przechodzona.Nowa chodzi jak ta lala i utrzymuje mi stałą temp.28c.
 

Konopioland

Lazy Bastard
Rejestracja
Sie 19, 2014
Postów
1,006
Buchów
1
he,he!<joint> Napisal, ze suszarka byla 200W, a ja gruba rozkmina, ze, co to za jakas mala suszarka:spalony:
U mnie suszarka do wlosow jest 2000W.
Co do temp, to niestety u mnie bida. Utzymuje tylko pow 15st zeby za prad za duzo nie placic:freak2:
 

lumenator

Well-known member
Rejestracja
Sty 10, 2012
Postów
556
Buchów
0
do mniejszego boxa 120x240 używam kabla a jeśli jest hydro to maty. Nie ufam farelkom bo miałem przygodę gdzie prawie zjarałem dom, nowiutka farelka nie za trzy złote.. z***ało się coś, przyszedłem w samą porę bo ona była już stopiona. Went się wyłączył myślałem, że bezpiecznik zadziała albo korki ale nic rozlała się po boxie masakra jak ch*j, przypalona podłoga ech..
kumpel ma promiennik ciepła taki pionowy działa za***iście ale ciągnie prądu więcej niż cały box
 

kava

Well-known member
Rejestracja
Wrz 29, 2015
Postów
248
Buchów
0
Konopiopland nie chce spalić dlatego sie pytam wiatrak jest pod transformator a to co grzeje w farelce zasilane jest 220v a sama suszarka była malutka 200w. Ale tak jak napisał luminator stanął mu wiatrak i to jest najwiekszy problem bo jakby mi sie to rozkraczyło to pomieszczenie poszło by z dymem bo w około jest słoma i box stoi na desce i na spodzie słomie więc była by lipa a nie mam innego pomysłu jak to teraz wykminić. Chyba że jakis przewód grzewczy zastosuje. Ale czy on nagrzeje box 70x70 ? np taki 25 w do tego termostat
 
Ostatnia edycja:
K

Krym Meyer ┼

Guest
Taka farelka to dodatkowe 400 w heheh , to pozera prad jak smok , lepiej dogrzewać jakimś grzejnikiem energooszczędnym konwektorowy z taimerem itp ustawieniach na daną godzine i czas koszt to tylko 50 /100 zł za jeden, ewentualnie kurtyna powietrzna spisuje sie znakomicie , na boxa idealne zastosowanie i nie ma obawy spalenia domu farelką hehe .
 

kava

Well-known member
Rejestracja
Wrz 29, 2015
Postów
248
Buchów
0
A czy taki przewód grzewczy o mocy 25w rozwieszony np na ścianach boxa czy na podłodze wokół donicy dogrzeje mi do np tej temperatury ponad 15 stopni ? jak już pisałem wymiary boxa to mniej więcej 70x70 box stoi w nieogrzewanym pomieszczeniu gdzie wydaje mi sie że panuje taka sama temperatura jak na dworze
 
K

Krym Meyer ┼

Guest
A czy taki przewód grzewczy o mocy 25w rozwieszony np na ścianach boxa czy na podłodze wokół donicy dogrzeje mi do np tej temperatury ponad 15 stopni ? jak już pisałem wymiary boxa to mniej więcej 70x70 box stoi w nieogrzewanym pomieszczeniu gdzie wydaje mi sie że panuje taka sama temperatura jak na dworze

Wątpię zeby dał radę .. taki przewód , używałem mat grzewczych kiedyś do klonowania to tylko ogrzewa przedmiot na nim lezący a temperatury już nie zwiększał no może minimalnie ale to był mały box 50 x50 , więc wątpie .
 

kava

Well-known member
Rejestracja
Wrz 29, 2015
Postów
248
Buchów
0
może i masz trochę racji nie wytworzy to dużo ciepła ale farelka 2000w do tekiego małego boxa to też mi się nie widzi ze względu na spore prawdopodobieństwo zjarania sie wszystkiego. Może jest tu ktoś kto stosował już przewód grzewczy i podzieli się ze mną doświadczeniem
 
K

Krym Meyer ┼

Guest
może i masz trochę racji nie wytworzy to dużo ciepła ale farelka 2000w do tekiego małego boxa to też mi się nie widzi ze względu na spore prawdopodobieństwo zjarania sie wszystkiego. Może jest tu ktoś kto stosował już przewód grzewczy i podzieli się ze mną doświadczeniem

Dlatego musi być grzejnik z termostatem gdy podgrzeje do 25 * na przykład to się sam wyłączy , a gdy tempo spadnie znów się włączy w ten sposób oszczędzasz energie i nie zjarasz palntów .

Coś takiego na przykład .

https://www.narzedziowy.pl/97713_DE...gle_merchant&gclid=CNyWuqn308kCFeXacgodLE8P5Q
 

kava

Well-known member
Rejestracja
Wrz 29, 2015
Postów
248
Buchów
0
Wiesz na jedną rosninke czy dwie to gra nie warta świeczki moim zdaniem. Poza tym sam grzejnik to jakies 20cm a jak już napisałem nie mam za dużo miejsca dlatego kombinuje cos z mniejszym gabarytem i mniej prądo żernego. Później wstawie jeszcze zdjęcia mojego wynalazku zobaczymy może ktoś coś podpowie
 
K

Krym Meyer ┼

Guest
Wiesz na jedną rosninke czy dwie to gra nie warta świeczki moim zdaniem. Poza tym sam grzejnik to jakies 20cm a jak już napisałem nie mam za dużo miejsca dlatego kombinuje cos z mniejszym gabarytem i mniej prądo żernego. Później wstawie jeszcze zdjęcia mojego wynalazku zobaczymy może ktoś coś podpowie

A no tak , jak byś miał nadmuchowy grzejnik to byc podłaczył pod wentyl i by dmuchał do środka hehe , bez wsatawiania go do środka .
 
G

GardenMan

Guest
Witam, ja mam 2 kable grzewcze, (jeden 15W drugi 25W) na powierzchni 1m2. Podlaczone pod termostat, z tym ze teraz i tak chodza nonstop. Temperatura jak narazie nie spadla ponizej 13'C ale jak przypie****i wiekszy mroz to moze byc piz*a.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół