nasiona marihuany

Autopot - czy ktos ich uzywa ?

Wyszukiwarka Forumowa:

dnx

the jungle is massive
Rejestracja
Paź 26, 2015
Postów
2,617
Buchów
2
Odznaki
1
Witam szanowne grono rolnikow
Pytanie o system autopot ,easy2grow . Czy ktos je testowal i jak wypadaja w uprawie bo wyglada to ciekawie jak trzeba wyjechac ale nie do konca mnie przekonuje system dzialania ich.. i przede wszystkim wydaje mi sie ze rosliny w autopotach beda mialy caly czas mokro na dole donicy? i czy ta wilgotnosc dojdzie do gornej czesci doniczki.. do tego ten system jak nie daj boze sie zblokuje pokoj plywa... Ma ktos z tym doswiadczenie?
Pozdrawiam
 
F

fazogastor

Guest
Poszukaj relacji na tym forum i zagranicznych. Ja widziałem kilka zagranicznych i całkiem dobrze to wyglądało.

Z tego co wiem woda nie stoi cały czas w donicy, tylko kiedy wilgotność spada, czyli w donicy robi się sucho, jest podlewana od dołu do odpowiedniego poziomu - ale nie takiego, żeby coś tam gniło, po prostu na zasadzie podsiąkowej jest woda powoli rozprowadzana na całą donicę od dołu, na pewno działa to lepiej w kokosie niż ziemi.

Tam są jeszcze odpowiednie maty na dno donic, aby ograniczyć wzrost korzeni etc., to raczej przemyślany system.
 
D

DIABLO

Guest
W większości upraw dopóki rolnik sam czegoś nie popsuje, system działa bez zarzutów.
 

max.kolonko

Well-known member
Rejestracja
Cze 3, 2015
Postów
156
Buchów
0
Ja używam. Maksymalnie wygodne, krzaki rosną w nich wyśmienicie. System działa w ten sposób, że nalewa 200ml do podstawki i tak w kółko za każdym razem jak woda z tej podstawki całkowicie zniknie. Wydaje mi się jednym z najbardziej naturalnych sposobów dozowania wody i działa podobnie jak dieta u sportowca, lepiej jeść mniej, a częściej. Na pewno polecam.
 
C

Captain Crazy

Guest
a robił ktoś taki system samemu czy kupne zestawy? Jaki to przedział cenowy i na jaką ilość krzaków?
 

max.kolonko

Well-known member
Rejestracja
Cze 3, 2015
Postów
156
Buchów
0
Samemu to raczej go nie zrobisz tak łatwo. Cały sekret tkwi w podstawce z systemem AquaValve, która reguluje dopływ wody do każdej doniczki. Orientacyjne ceny za sztukę:
Easy2Grow (2x8,5L) - 30E
Easy2Grow XL (2x15L) - 32E
1Pot (15L) - 27E
1Pot XL (25L) - 33E
Do tego potrzebny jest tank na wodę i całe "owężowanie" wraz ze złączkami.
W zestawach wychodzi trochę taniej.
Górna granica cenowa zestawu nie istnieje - ogranicza Cię tylko powierzchnia i Twoje finanse, bo możesz odpalić 100 czy nawet 1000 AutoPotów naraz.
Do zestawu polecam zestaw BioTabs z mieszanką LightMix/Perlit bądź Coco/Perlit w stosunku 50/50.

---------- Post Zaktualizowany 15:54 ---------- Data pierwszego postu 15:53 ----------

Tutaj masz ofertę jednego z growshopów:

http://www.sioubiz.pl/autopot-global-ltd/zestaw-easy2grow-528.html

gotowy system: od 2 do 48 krzaków, ale możesz też majsterkować sam, główny element systemu to pompa.

Od 2 do 48 to oni po prostu sprzedają gotowce, aby zaprezentować orientacyjną cenę - równie dobrze może ich być 500.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

dnx

the jungle is massive
Rejestracja
Paź 26, 2015
Postów
2,617
Buchów
2
Odznaki
1
No własnie chyba można dokupić specjalne napowietrza-cze korzeni dedykowane pod autopoty...gdzieś to widziałem chyba..takie żółte koszyczki... Czyli system bardzo wygodny i zdający egzamin.. Jeszcze jak by wsadzić napowietrz-acz do zbiornika może być ciekawie :)
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

dnx

the jungle is massive
Rejestracja
Paź 26, 2015
Postów
2,617
Buchów
2
Odznaki
1
wpisz w youtube " autopot " i wszystko bedziesz wedzial , sprytne zaworki ktore sie unosza jak jest sucho tym samym wlaczaja doplyw wody z glownego zbiornika do podstawki i w momencie jej napelnienia taka jak by przeciw waga zamontowana w tym zaworku poprostu go zamyka do nastepnego wchloniecia wody :) sprytne i ciekawe ale poszperalem na zagranicznych forach i kilka osob twierdzi ze jest za mokro dla konopi przez caly czas... ale patent dobry bo mozna zostawic rosliny na kilka dni bez obawy.
 

franek914

Well-known member
Rejestracja
Sie 15, 2015
Postów
286
Buchów
0

Zawisza Czarny

Well-known member
Rejestracja
Wrz 27, 2015
Postów
331
Buchów
0
odswieze temat bo stalem sie wlasnie posiadaczem takiego zestawu (czy szczesliwym to sie okaze) hehe
i mam zamiar sie tym troche pobawic .... oczywiscie w necie sporo roznych informacji ale moze ktosna forum uzywa z powodzeniem tych autopotow ?
jak ktos ma jakies rady czy wskazowki odnosnie medium czy nawozow to bardzo prosze :) tu albo na priv
 
F

fazogastor

Guest
Ja używam - tak jak pisałem wyżej, działa to na zasadzie pompy grawitacyjnej z systemem zaworów, który został nazwany aqua valve.

Warto postawić zbiornik jakieś 40-50 cm nad donicami aby siła grawitacji była duża, 15 cm jak proponują producenci to za mało, wtedy już przy 1/3 zbiornika ciśnienie grawitacyjne jest bardzo niskie i trzeba wymieniać wodę.

Kiedy masz zbiornik na wys 50 cm, to ciśnienie staje się słabe dopiero jak zostaną 3-4 litry pożywki / wody.

Przez to podłoże jest praktycznie cały czas wilgotne, z małymi przerwami na wysuszenie (około 30 min). Trzeba to uwzględnić wybierając podłoże: jeżeli ma to być ziemia to lekka i w proporcji 50/50 z perlitem - podobne proporcje dla kokosu, dla kokosu perlitu może być trochę mniej - 30-40%.

Ja zastosowałem jeszcze trochę inną mieszankę i tu jest moja fotorelka z uprawy autopotach:

https://www.forum.haszysz.com/showt...eeds-autopoty-uprawa-organiczna-w-coco-batmix

Uwaga na PH pożywki w zbiorniku - będzie samoczynnie rosnąć z powodu efektu autodysocjacji wody, im czystsza chemicznie woda tym będzie szybciej rosnąć (najszybciej w RO). Ten proces stopniowo się zmniejsza, dlatego polecam używać wody odstanej 24 godziny, gdzie przez ten czas dość dużo wody zautodysocjuje i stworzy się pewien bufor PH - ale nawet wtedy co 24-48 godz trzeba sprawdzac PH i korygowac jezeli trzeba.

Druga sprawa - żadnych nawozów które zostawiają gruby osad bo rurki się pozatykają - żadnych nawozów organicznych czy lepkich.

Z tych powodów robię uprawę organiczną gdzie nie reguluje PH wody, do zbiornika leje tylko czystą wodę, opieram się na bogatym podłożu i podawaniu co kilka dni od góry niewielkiej ilości pożywki z nawozami (1L na donicę 15L). Moim zdaniem to najmniej kłopotliwa uprawa, najmniej pracy z tym jest.

Jeżeli chcesz użyć ziemi, to polecam dokupić airdomes i napowietrzać od dołu pompką o mocy 2L/min na donicę 15L, przy kokosie moim zdaniem nie trzeba, ale ziemia jest cięższa i powietrze się przyda. Tyko trzeba pamiętać aby było tłoczone w odpowiedniej pokojowej temperaturze - a nie np. za gorące bo pompa stoi obok zasilacza, albo za zimne. Pompa pracuje tylko kiedy jest światło.

Po za tym nie włączaj nawadniania dopóki rośliny dobrze nie rozwiną systemu korzeniowego - poczekaj z 2 tygodnie od momentu posadzenia/przesadzenia do autopotów.
 

czarnuchthc

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Mar 3, 2016
Postów
1,863
Buchów
2
Powinieneś to sprzedawać hehe

Indoor na jesieni będzie z autopotami.
 
F

fazogastor

Guest
Ciekawe jak Ci pójdzie, ja się zastanawiam nad przerobieniem w przyszłości systemu tak, żeby wsadzić donice 15L airpot - to jeszcze dodatkowe powietrze, jeszcze lepszy system korzeniowy, przede wszystkim mniej splątany.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół