nasiona marihuany

Krzyżowanie automatów F1 czyli F2 i rozrzut cech od rodziców. Please!

Wyszukiwarka Forumowa:

PisiontyWieśław

Well-known member
Rejestracja
Lip 31, 2015
Postów
184
Buchów
0
Hello, wszystkim. Nurtuje mnie pewne pytanie, a mianowicie rok temu miałem na oucie 300 pestek Sugar Gom af od Bebooka, odmiana na moje cele pasuje idealnie, mało liści, interesująca zbita struktura topa i do tego moc nie najgorsza. Przed kolejnym sezonem chcę odpalić boxa właśnie pod pestki bo potrzebuję ich kilka razy tyle co ostatnio, no i tutaj zaczyna się problem. Powiedzmy że po zapyleniu Sugar Gom af pyłkiem z innej rośliny tej samej odmiany czyli tak samo Sugar Gom af powstanie wtedy pokolenie F2 czyli Sugar Gom af F2. Czy można jakoś określić chociaż mniej więcej jaki % z tych nasion odziedziczy po matce/dawcy pyłku strukturę topa? Moc nie jest aż tak ważna liczy się dla mnie tylko struktura topa. Za pomoc dziękuję ew. w marcu/maju mogę podesłać trochę pestek na paczkomat. Pozdrawiam

EDIT:
Czy z 30 roślin matek i 10 dawców pyłku mogę liczyć na 5000+ nasion spod 1200W?
 

#

Obsługa forum
Administrator
Weteran
Rejestracja
Maj 30, 2009
Postów
15,224
Rozwiązań
1
Buchów
16,363
Odznaki
1
W f2 juz bedzie pewiem rozstrzal fenotypow, beda i podobne do matki i nieco inne plus kilka moze byc z dupy, ale f2 to jeszcze nie jest duzy rozrzut, tak ze na luzie mozesz sadzic.
Na 30 zenskich to ci 3 meskie starcza albo i 1 jak ladny i przy wentylatorze mieszajacym postawisz.

---------- Post Zaktualizowany 15:57 ---------- Data pierwszego postu 15:56 ----------

A i najpierw sie upewnij, ze to co masz, to f1.
 

PisiontyWieśław

Well-known member
Rejestracja
Lip 31, 2015
Postów
184
Buchów
0
Jestem "upewniony", "plus kilka moze byc z dupy" co masz na myśli? Na dawcę mimo to przeznaczę z 6 roślin minimalnie, gdyby coś miało pójść nie tak, pyłek nie płodny czy mutant. Powiedz mi jeszcze kolego lepiej dawce pyłku czy matki dać w hydro? No i ostatnie wypociny to czy większą ilość cech pestki odziedziczą po dawcy pyłku czy matce czy może 50/50?
 

#

Obsługa forum
Administrator
Weteran
Rejestracja
Maj 30, 2009
Postów
15,224
Rozwiązań
1
Buchów
16,363
Odznaki
1
"Z dupy" - kiepskie fenotypy.
Jak chcesz mieć rośliny bardzo do siebie podobne o określonych cechach, to tego nie da się zrobić w jednym rzucie nasion. Tak naprawdę nikt nie jest w stanie powiedzieć ci dokładnie co wyrośnie w f2. Zobaczysz dopiero jak posadzisz. Rośliny dziedziczą po równo od matki i ojca, ale poszczegolne krzaki nowego pokolenia będą pokazywały różne cechy - jedne więcej z ojca, inne więcej z matki, inne po równo itp. itd.
 

PisiontyWieśław

Well-known member
Rejestracja
Lip 31, 2015
Postów
184
Buchów
0
Aha, czyli powiedzmy że matka i ojciec miała ładne zbite mało liściaste topy to mam bardzo duże prawdopodobieństwo że odziedziczą tę cechę tak?
 

#

Obsługa forum
Administrator
Weteran
Rejestracja
Maj 30, 2009
Postów
15,224
Rozwiązań
1
Buchów
16,363
Odznaki
1
Tak, jest takie prawdopodobieństwo.
 

PisiontyWieśław

Well-known member
Rejestracja
Lip 31, 2015
Postów
184
Buchów
0
W końcu mogę buchy dawać zatem lecą w twoją stronę. Powiedz mi jeszcze z łaski swojej czy z 10 dawców i 30 matek po 1200w HPS wytarmoszę 5000+ pestek zakładając że uprawa przejdzie pomyślnie ?

---------- Post Zaktualizowany 17:57 ---------- Data pierwszego postu 17:55 ----------

Pytam bo kusi mnie żeby odpalić 22 sztuki tylko na pestki a kolejne 22 w drugim boxie normalnie na susz ale potrzebuję 5000 pestek minimum, a boję się że spod jednej 600 tyle nie wytarmoszę. Możesz coś doradzić w tym kierunku? I lepiej matki czy dawce dać w hydro?
 

#

Obsługa forum
Administrator
Weteran
Rejestracja
Maj 30, 2009
Postów
15,224
Rozwiązań
1
Buchów
16,363
Odznaki
1
Z jednego krzaka zbierzesz na miękko 500-1000 nasion, zależy jak duży i jak bardzo się zapyli. Hydro czy ziemia bez znaczenia.
 

PisiontyWieśław

Well-known member
Rejestracja
Lip 31, 2015
Postów
184
Buchów
0
Teraz to ze mnie żartujesz chyba kolego? Z jednego automata z 10L donicy z pod 600 mogę mieć do 1000 pestek?
 

#

Obsługa forum
Administrator
Weteran
Rejestracja
Maj 30, 2009
Postów
15,224
Rozwiązań
1
Buchów
16,363
Odznaki
1
Jak bedzie ladny to na luzie. 1 calyx = 1 nasionko jak krzak dobrze zapylony. To popatrz ile masz calyxow na krzaku.
 

PisiontyWieśław

Well-known member
Rejestracja
Lip 31, 2015
Postów
184
Buchów
0
No to mnie pocieszyłeś w ch*j. Powiem ci szczerze. Powiedz mi kolego czy przeznaczając panny wyłącznie na pestki mogę im lać te wszystkie nawozy:
-Advanced Neutrients: Grow, Micro, Bloom
-Canna: Rhizotonic, Cannazym, Boost, PK13/14
-Plagron: Green Sensation
-Hesi: Super Vit

---------- Post Zaktualizowany 18:17 ---------- Data pierwszego postu 18:16 ----------

Zapomniałem o Cal Max Xtra od AN i Canna Cure
 

#

Obsługa forum
Administrator
Weteran
Rejestracja
Maj 30, 2009
Postów
15,224
Rozwiązań
1
Buchów
16,363
Odznaki
1
Wszystko normalnie jak przy standardowym grow.
 

PisiontyWieśław

Well-known member
Rejestracja
Lip 31, 2015
Postów
184
Buchów
0
No i miodzio. Dziękuję ci zatem kolego za cenne rady i pomoc. Jutro wrzucę jakieś foty i zobaczysz jak to się prezentuje mw. tylko roboty a roboty jeszcze przedemną.

---------- Post Zaktualizowany 19:26 ---------- Data pierwszego postu 18:35 ----------

Mistrzu i powiedz mi jeszcze czy dawce pyłku wysadzić 2 tyg. wcześniej czy 3 tyg. jak według ciebie było by idealnie bo różne źródła różnie podają. Mam 3 pestki jeszcze Mazara z DP wezmę go też wpie****ę do donic to powstanie parę k nasion Sugar Gom x Mazar ciekawe co z nich porośnie. Wtedy można mówić o F1 dobrze rozumiem ?
 

#

Obsługa forum
Administrator
Weteran
Rejestracja
Maj 30, 2009
Postów
15,224
Rozwiązań
1
Buchów
16,363
Odznaki
1
F1. Dobrze. Czy 2 czy 3 tygodnie, to i tak sie ogarniesz.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół