nasiona marihuany

TK: przepadek mienia

Wyszukiwarka Forumowa:

knsr420

Well-known member
Rejestracja
Wrz 30, 2015
Postów
261
Buchów
10
Sporo hałasu wokół Trybunału Konstytucyjnego, wszedłem na stronę i okazało się, że jednym z ostatnich wyroków był ten dotyczący przepadku mienia użytego do przestępstwa ściganego na podstawie ustawy o przedziwdziałaniu narkomanii w sytuacji, w której właściciel mienia nie był tym, który przestępstwo popełnił.

Jeśli dobrze zrozumiałem: A. pożyczył B. samochód, B. użył go do przemytu narkotyków, złapali go, sąd zasądził przepadek samochodu na rzecz skarbu państwa. A. to zaskarżył i wygrał.


W wyroku z 28 października 2015 r. Trybunał Konstytucyjny orzekł, że art. 70 ust. 1 ustawy z 29 lipca 2005 r. o przeciwdziałaniu narkomanii w zakresie, w jakim dopuszcza orzeczenie przepadku przedmiotu służącego do popełnienia któregoś z wymienionych w tym przepisie przestępstw, nie będącego własnością sprawcy, jeżeli właściciel lub inna osoba uprawniona, mimo zachowania ostrożności wymaganej w danych okolicznościach, nie przewidywała i nie mogła przewidzieć, że może on służyć do popełnienia któregoś z tych przestępstw, jest niezgodny z art. 42 ust. 1 w związku z art. 2 oraz z art. 64 ust. 1 i 3 w związku z art. 31 ust. 3 konstytucji.


[zaznaczenie na czerwono moje - knsr420]

szczegóły:

http://trybunal.gov.pl/rozprawy/kom...przestepstwa-oraz-przedmiotow-i-narzedzi-kto/
 
R

rolnikdolpasz

Guest
To jest przemyt i auto pewnie jeszcze rozkroili,żeby zobaczyć czy jest coś więcej.

Myślę,że raczej A mając coś na nieruchomości należącej do B raczej nie przyczyni się do konfiskaty mienia,jeżeli właściciel B zezna,że nie ma z tym NIC WSPÓLNEGO a najlepiej jak A miał to w wynajętym zamkniętym na klucz pomieszczeniu i są na to papiery,oraz nie będzie dowodów,że A i B współpracowali w działalności przestempczej.
 
K

kotmichau

Guest
Rolnik nie nabijaj sobie postow i juz nie mysl bo to dla ciebie ,,przestempstwo" dajcie mu wakacje to poziom na forum wzrośnie .
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół