nasiona marihuany

Mexican Palenque - uprawa na ciastkach ryżowych po raz pierwszy.

Wyszukiwarka Forumowa:

Meth

Well-known member
Rejestracja
Lut 2, 2011
Postów
356
Buchów
0
Witam wszystkich :)

Rozpoczynam swoją pierwszą grzybową fotorelację, w roli głównej Mexican Palenque w strzykawce od Bongera za którą mu jestem niezmiernie wdzięczny!
Od jakiegoś czasu chodzi mi po głowie grzybowy grow i konsumpcja owych grzybów. To moje trzecie podejście. Niedawno dostałem print od HASZMANA za który jestem mu również wdzięczny, lecz zanieczyściłem go i kultura w miodzie się niestety nie udała. Za drugim razem miałem ładować ze strzykawki, gdy otworzyłem szybkowar po sterylizacji kubków z ciastkami moim oczom ukazały się wywalone sreberka z tych kubków i brak wody w szybkowarze... Nauczony na błędach tym razem dałem podwójną folię i grubo zacisnąłem gumką recepturką każdy kubek, tym razem było wszystko ok.


Cztery takie kubki poszły do szybkowara:




Zabieramy się do szczepienia, tutaj nie jestem pewien czy wszystko poszło w porządku niestety.



Zacznijmy od tego, że wcześniej nie obchodziłem się ze strzykawkami, więc wziąłem od razu za igłę do góry i nie ściągnąłem osłonki od tej igły, lecz wyciągnąłem całą igłę, mam nadzieję że w ciągu tych paru sekund do środka nie wpadł jakiś syf to raz. Dwa gdzieś mi się przywidziało, że po wbiciu w każdy kubek trzeba przepalać igłę, miałem pod ręką tylko zapałki w miejscu, które było sterylne i ich używałem by cała operacja przebiegła w miarę sprawnie, mam nadzieję że to nie jest żaden problem i że jeśli strzykawka była mocno cieplutka to nie zaszkodziło zarodnikom podczas ich wstrzykiwania. Poza tym po każdym wbiciu zostawała jakaś tam grudka mieszanki i jak przypalałem igłę to mógł się jakiś syf zrobić przez to a potem ten syf wkładałem do innego kubka. Stare folie wywalałem a nowe przecierałem od wewnątrz spirytusem 96% i zakładałem. Całość poszła do pudełeczka przetartego również tym spirytusem i prosto do szafy. Teraz pozostaje tylko mieć nadzieję, że wszystko poszło dobrze i czekać na efekty ;)

Pozdro!
 

mada

Well-known member
Rejestracja
Maj 18, 2015
Postów
91
Buchów
0
Jak masz dostęp do spirytusu to nie baw się zapalniczką czy zapałkami tylko gazik nasączyć i przetrzeć igłę między wbijaniem w kolejne szklanki, robiłem tak przy kilku szczepieniach i zero zakażeń. Poczytaj sobie o hodowaniu na kukurydzy mniej zabawy a zbiory bardzo przyzwoite i mniej roboty w czasie przygotowania i późniejszej obsługi grzybowych ziomków pozdro.
 

Meth

Well-known member
Rejestracja
Lut 2, 2011
Postów
356
Buchów
0
Dzięki za radę. Dobry człowiek z forum wysłał mi wczoraj printa także zagłębie się w ten sposób o którym mówisz i zobaczę co z tego będzie ewentualnie.
 

joeblack

Well-known member
Rejestracja
Paź 16, 2013
Postów
280
Buchów
0
Ja na swoje szklanki dałem 3 warstwy folii i nie było problemu, obyło się bez recepturek :)
Nie odkażałem igły po każdym wbiciu w szklanke i nie miałem ani jednego zakażenia na 8 szklanek. Oby u Ciebie było podobnie. Powodzenia!
 

Meth

Well-known member
Rejestracja
Lut 2, 2011
Postów
356
Buchów
0
Zaglądałem dziś i przerasta powoli ładnie, lecz w każdej szklance widać też czarne kropki na ściankach niestety. Poczekam parę dni jeszcze i pokaże wam zdjęcie.
 

Meth

Well-known member
Rejestracja
Lut 2, 2011
Postów
356
Buchów
0
Tak to wygląda obecnie:









Jedno ciastko (trzecie zdjęcie) trochę do tyłu w stosunku do reszty ale jest ok. Trochę na wyrost się chyba przestraszyłem, bo to miejsce gdzie myślałem że sprawa wygląda źle zostało normalnie przerośnięte, wyglądało to jakby parę ziarenek wermikulitu było czarne i tak było w każdej szklance.

Edit: Zapomniałem dodać, że na ściankach szklanek widać wilgoć, źle czy dobrze? Bo nie jestem pewien czy w dobrym tempie idzie przerastanie tych ciach.
 
Ostatnia edycja:
G

GoldenTeacher

Guest
Tempo nie jest złe. Pamiętam że mi słoik półlitrowy z kukurydzą przerastał miesiąc i nic sie nie stało. Wszystko poszlo po mojej myśli :)
Te fotki są róznych szklanek? Tylko na jednej stronie szklanki kolonizuje? W optymalnych warunkach grzybnia powinna dość szybko przerosnąc te szklanke, nawet dwa tygodnie. Ale pamiętajmy że najważniejsze jest to aby zakażenie się nie dostało :)
 

Meth

Well-known member
Rejestracja
Lut 2, 2011
Postów
356
Buchów
0
Każda szklanka inna, z drugiej strony na każdej to samo. Zaglądałem wczoraj i mocno ruszyło, prawie przerośnięte z dwie są. Wyglądają zdrowo. Jak już całe naokoło będzie białe to poczekać jeszcze z kilka dni żebym już był pewien na 100%, że jest dobrze przerośnięte?
 
G

GoldenTeacher

Guest
Jak całe przerosnie to mozesz wyrzucać do owocnikowania. Ważne tylko żeby żadna nieskolonizowana cześć na ciastku nie była odkryta.
 

Meth

Well-known member
Rejestracja
Lut 2, 2011
Postów
356
Buchów
0
Nie wiem czy dobrze Cię zrozumiałem. Skoro całe ma przerosnąć to jak ma być coś nieskolonizowane? Chyba, że kolonizacja nie równa się przerośnięciu tak jak dotychczas myślałem.
 

zania989

Well-known member
Rejestracja
Lut 21, 2012
Postów
72
Buchów
0
Ciastko musi być w 100% skolonizowane, aby po "narodzinach" syfilis aka bakcilus nie miał gdzie się rozwinąć. Lepiej poczekac kilka dni dłużej niż się pospieszyć i całą włożoną prace, trud i zaangażowanie poszły na marne. Czyż nie tak ? :)
 

dyziek13

New member
Rejestracja
Kwi 21, 2014
Postów
2
Buchów
0
Gdyby ktos miał zarodniki do sprzedania/oddania to proszę o kontakt :)
 

Meth

Well-known member
Rejestracja
Lut 2, 2011
Postów
356
Buchów
0
Wszystko poszło pięknie do przodu. Jeszcze z tydzień je potrzymam żeby fajnie przerosły i jadę z tematem. Jedno ciastko trochę do tyłu, jego do boxa dorzucę ew. później.









Pozdro :)
 

d3struktor

Well-known member
Rejestracja
Lis 2, 2012
Postów
356
Buchów
1
Racja lepiej się nie spieszyć z kawałka nieskolonizowanego ciastka mogą wyjść syfy. Chyba, że jakiś kawałeczek nie chce w cale skolonizować to rozgrzanym nożem do czerwoności po prostu wypalasz ten fragment. Jednak brak chęci kolonizowania grzybni jakiś kawałeczek to zwiastun rychłego niepowodzenia :) u ciebie idzie gitara.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół