nasiona marihuany

Szukam dobrej lustrzanki

Wyszukiwarka Forumowa:
C

cabino

Guest
wiele osób myśli że lustrzanka sama cyka super foty, często lepiej laikowi kupic dobrą hybrydę.
 

$enior

Well-known member
Rejestracja
Kwi 3, 2014
Postów
353
Buchów
25
Po co wam lustrzanki? Za ciężkie do noszenia w pole a i funkcji nie wykorzystacie w pełni.
Kupcie sobie kompakt z wymienną optyką i świat cały. Mały, poręczny, ładowany jak telefon.
Do tego adapter M42, a za 50zł można mieć jakiegoś zenita i w ku**s frajdy ze zdjęć. Znając życie to pewnie i na strychu się jakiś znajdzie ;)
Tylko ostrzyć trzeba ręcznie. Dla mnie na plus.
 
O

old_school

Guest
lekkie odgrzebanie ale w temacie...
przymierkę robię do kupna aparatu, jestem amatorem ale coś już się interesowałem tematem fotorgrafi, fotogrametrii w przeszłości
interesował by mnie właśnie taki smukły kompakcik z wymienną optyką
polecicie coś z podaniem przedziału cenowego tak abym wiedział ile sianka trzeba ewentualnie uciułać na coś sensownego ale i bez kosmicznych technologi nasa
ważne aby optyka była przyzwoita, nie musi mieć "gigapixeli" no i interesuje mnie tylko nówka
 

#1#

wtf
Rejestracja
Cze 27, 2016
Postów
296
Buchów
1
kompakt z wymienna optyka to jest drozszy czesto od taniej lustrzanki za to autofokus o niebo gorszy szczegolnie w ciemnych miejscach
 
O

old_school

Guest
to taka dość luźna przymiarka, chętnie zapoznam się z czymś wartym uwagi nawet jeśli odbiega od moich założeń
chciałbym jednak wiedzieć jakiego rzędu wielkości wydatku powinienem się spodziewać chcąc kupić coś wartego uwagi dla amatorskiej fotografiki
 

#1#

wtf
Rejestracja
Cze 27, 2016
Postów
296
Buchów
1
jak chcesz miec kilka obiektywów to musisz sie liczyc z min 3-4 tys chyba ze cos uzywanego kupisz
 

Malac

Well-known member
Rejestracja
Gru 5, 2016
Postów
96
Buchów
0
Lepiej jeden dobry obiektyw za kilka "K" niż kilka gówno wartych których jakość będzie porównywalna do cyfrówki za 500zl z wbudowanym obiektywem :p
 

#1#

wtf
Rejestracja
Cze 27, 2016
Postów
296
Buchów
1
to prawda , to obiektyw robi zdjecie aparat je tylko rejestruje
 
O

old_school

Guest
no dobra to może po prostu coś wartego uwagi po prostu, bo nie ukrywam że wydatek kilku tysi na zabawkę dla amatora niestety nie wchodzi w rachubę :(
chciałbym coś w miarę poręcznego do fotografi z wakacji, plenerów, spotów :D z imprezki czy z dziewczyną ale i z boxa :D
to może dla przykładu podam że celował bym może coś w ten deseń:

* Nikon Cooloix B500
* Sony DSC-HX60
* Canon Powershot SX720 HS

albo coś zbliżonego w przediale 1200-1800 PLNów max
 

#1#

wtf
Rejestracja
Cze 27, 2016
Postów
296
Buchów
1
spoko kazdy z nich sie sprawdzi we wlasciwych rekach ;) bo to fotograf robi zdjecia nie aparat <lol>
 

mienso

Well-known member
Rejestracja
Wrz 4, 2014
Postów
231
Buchów
0
Też ostatnio jakiegoś dobrego stosunkowo budżetowego kompakta szukam i mnie zainteresował Nikon COOLPIX L340. Ew telefon z dobrym aparatem. Tak żeby mieć aparat zawsze przy sobie, bo nigdy nie wiadomo kiedy jakiś fajny temat na zdjęcie sie znajdzie. Do ambitniejszych zdjęć lustro, ale niestety mało poręczne żeby zawsze je mieć przy sobie. Temat bezlusterkowców też bardzo ciekawy, możliwość podłączenia szkieł manualnych bardzo zachęcająca.
 
O

old_school

Guest
Nikon COOLPIX L340

dzięki za info, faktycznie całkiem fajny aparat i średnio o tysiaka tańszy od planowanego budrzetu
przyznam się że w sumie nie wiem czy czy kupuwać teraz przed sezonem komunijno/sesyjno/wakacyjno/urlopowym czy czekać i liczyć na przeceny modeli z 2015-2016 roku
ktoś z roboty coś mi kiedyś wspominał o jakimś fajnym olimpusie ale nie mogę sobie tego jakoś teraz jednoznacznie odtworzyć jaki to był model
 
O

old_school

Guest
wytypowałem parę modeli wartych uwagi:

* Nikon Coolpix B500
* Canon PowerShot SX540 HS
* Kodak PixPRO AZ651
* Sony CyberShot DSC-H400
* Sony CyberShot DSC-HX300
* FujiFilm FinePix S9800
* Panasonic Lumix DMC-FZ200

najbardziej skłaniam się pierwszemu na liście ze wzg. na coraz przystępniejszą cenę ok 1K
chociaż liczę po cichu też, na spadek ceny każdego następnego
proszę o ewentualne uwagi i spostrzeżenia znawców tematu lub ewentualnych posiadaczy w szczególności odnośnie optyki i matrycy
 

#

Obsługa forum
Administrator
Weteran
Rejestracja
Maj 30, 2009
Postów
15,224
Rozwiązań
1
Buchów
16,363
Odznaki
1
Ladny ten Nikon, moze i ja bym se kupil? Ktos wie jak balans bieli w nim dziala? Ladne foty przy wlaczanym hpsie wychodza?
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół