nasiona marihuany

Buforowanie kokosu

Wyszukiwarka Forumowa:

dOke

Well-known member
Rejestracja
Gru 19, 2009
Postów
119
Buchów
0
Witam wszystkich serdecznie, chcialbym poruszyć temat jakim jest buforowanie coco przed uprawą :)
Mianowicie, czy faktycznie włokno kokosowe przed uprawą trzeba potraktować środkiem buforującym ? Czy jak przeleje ten kokos w doniczkach wodą o Ph 5,5 a następnie zaleję pożywką A+B do coco i wrzuce pestki to bedzie wszystko dobrze ? nie bedą miały " noworodki" za dużo, bądz za mało wartosci odżywczych ?

Następna kwestia to nawożenie, czy PK 13/14 nadaje się do coco ?

Prosiłbym kogoś doświadczonego w uprawie coco o rozpisanie planu nawożenia następującymi srodkami :

Coco A + B Vega (NPK 5-2-5)
Coco A + B Flores (NPK 3-3-7)
Coco Big Bud od AN (NPK 0-4-4)
PK 13/14 (NPK 0-13-14)
 
C

cabino

Guest
w pierwszych dniach życia raczej nie dawaj A+B, bo tego nie portzebuje, zacznik dopiero po tygodniu albo i później i bedzie OK, na początku roślina nic poza wodą nie portzebuje, nawet bez regulowania ph da sobie rade na początku, za wczesnie podwyższone EC spowolni ukorzenianie i rozwój w pierwszych dniach. To sie tyczy coco i gleby.
w samym coco nigdy nie uprawiałem, choć mam w planach i teorie zbieram.

PK13/14 w coco jak najbardziej.
 

Izak

Beta
Weteran
Rejestracja
Lip 4, 2011
Postów
4,932
Buchów
3,381
Odznaki
1
Kokos trzeba nawozić od pierwszych dni życia rośliny. Stosuj 1/4 dawki zalecanej przez producenta przez pierwszy tydzień i później zwiększaj. Jeśli upierasz się przy buforowaniu to zalej tylko odpowieni odczyn, nawozy se daruj.
 

dOke

Well-known member
Rejestracja
Gru 19, 2009
Postów
119
Buchów
0
generalnie najchętniej to bym sobie odpuścił ten bufor aczkolwiek poprzednie 5 pestek poszło w kibel gdyż wrzuciłem je do coco ( ph 6,5 ) i podlewałem odstaną wodą kranową. roślinki wyszły z gleby, zżółkły i nie rosły ani odrobinę, stały w miejscu ponad tydzien. Nie chciałbym powtórzyć atrakcji...
 
Ostatnia edycja:

Cosmo

Well-known member
Rejestracja
Mar 5, 2015
Postów
163
Buchów
0
Co to było za coco tak z ciekawości?
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół