nasiona marihuany

Zbuduj panel LED z Bobem (ok. 45W cree)

Wyszukiwarka Forumowa:

2112

Well-known member
Rejestracja
Lis 29, 2012
Postów
317
Buchów
0
Rozchodzi się o czytanie całego posta, nie tylko wyrwanego zdania. Przeczytać tytuł tematu też nie zaszkodzi. Teraz po twojemu:
Potrzebować diody, dobre, z jednego sklepu, polskiego, do samodzielnego złożenia.
 
Z

Zenon

Guest
Wchodzisz na maritex.pl i tam masz do wyboru,do koloru. Moduly cree,diody cree,zasilacze zwykłe,regulowane,nawet cyna i inne duperele. Panel na 0.2m2 to wystarczy ok. 35W.13 photo red + 5 CW. Zasilacz 40W 0,7A.
Jeżeli chcesz się bawić to możesz dać 9 photored,3 czerwone,2 x royal blue + 3 CW.

Do tego radiator jakiś nie duży + wentylator albo 200x200x50 i bez wentylatora.
 
K

Kana

Guest
Panowie, zgłupiałem. 2 dni temu nie wiedziałem nic o ledach, teraz po godzinach czytania niewiele się zmieniło.Te wszystkie biny, specyfikacje... nie ogarniam tego. Łatwiej by było gdyby wszystkie diody były dostępne w jednym sklepie, ale te proponowane niestety nie są.

Jeżeli miałbyś łeb a nie du*ę na karku to po kilku godzinach czytania wiedziałbyś już wszystko co potrzeba, żeby ten panel złożyć z palce w dupie... to nie jest coś trudnego. Słuchaj dla mnie led i elektryka, to jeszcze dwa miesiące temu była czarna magia... ale poświęciłem troszkę czasu i wszystko ogarnąłem... chociaż z wykształcenia jestem hotelarzem. Co masz za probłem, żeby zamówić komponenty z różnych sklepów nawet za granicy? nie kumam... tak jak Beerus radzi, w Martinexie znajdziesz wszystko do takiego panelu na diodach monochromatycznych. Chłopaki nawet dobiorą Ci zasilacze jak ładnie poprosisz... (chociaż po kilku godzinach czytania, sam powinieneś umieć to zrobić)
 

2112

Well-known member
Rejestracja
Lis 29, 2012
Postów
317
Buchów
0
Thx Beerus za konkrety, szczególnie z tym radiatorem.Jeszcze dopytam. Mam na oku taki 20*20*3,5cm, czy przy prądzie 700mA taki radiator wydoli? Wolałbym większy panel, bo wtedy mógłbym powiesić go bliżej szczytów. A może dokleić do tego radiatora wiatraczek? Tylko czy taki 120*120mm da radę? Biorąc pod uwagę charakter radiatorów to 2 boki po 4cm byłyby praktycznie nie owiewane.
Myślałem o nieco innej konfiguracji, coś w okolicach 12photored, 6coolwhite, 1royalblue. Ktoś, gdzieś pytał o zasadność stosowania czerwonych, nie uzyskał odpowiedzi. Więc jest sens? A może w panelu z jednej strony umieścić ze 3 takie czerwone i na koniec uprawy porównać jakość topów oświetlanych tymi czerwonymi i photo czerwonymi?
\
@canna master
Po prostu łatwiej wszystko w jednym miejscu zamówić, jesli to mozliwe to wolałbym nie zamawiać jednej diody z chin, innych z maritexu i zasilacza z allegro. Wygoda. Z zasilaczem sobie poradzę. Juz mówie jaki mam problem. Wstukując w maritex biały zimny wyskakuje mi kilkadziesiąt wyników. Bierzemy pierwszy z brzegu: https://www.maritex.com.pl/led/diody_mocy_led_cree/cree_reg_xp-g/cree_reg_xp-g/xpgwht-l1-0000-00h51-0dr5.html
XPGWHT-L1-0000-00H51-0DR5
Dioda LED CREE XPGWHT-L1-0000-00H51, Biała zimna, min. R5 - 139 lm /350mA, BIN na składzie: 0D
wstukujemy w dane w wyszukiwarke http://pct.cree.com/dt/index.html
i co mamy?
Cree XLamp XP-G{White}
Flux- i tutaj się gubie. W opisie stoi: "BIN na składzie: 0D" Nie ma takiego binu... OK, wcześniej piszą "min. R5 - 139 lm /350mA". R5 w wyszykiwarce jest, ale nie jestem pewien, czy to co mają to 0D czy R5. Druga sprawa. Czy szukając diod kierujemy się ilością lumenów, czy są też inne ważne charakterystyki?
Inna sprawa. Próbując pomóc sobie Subowym kalkulatorem, wbijając w pola wybrane diody nie mam pojęcia co wpisać w pole mW/lm.
Mam nadzieję, że teraz nieco konkretniej, choć jak widać po poście zielu1987, na konkrety ciężko znaleźć odpowiedź, za to lamerskie pytania (jak w moim pierwszym poście) ściągają gównoburzan ;)
 
K

Kana

Guest
jak nie ma jak jest. Informacje z tego samego datasheet.

Tutaj dioda do której dałeś link


A tutaj jej biny: (nim wyższy tym lepiej dla Ciebie)

 
Z

Zenon

Guest
Dodatkowo weź pod uwagę COBy. Wtedy masz prościej bo długość fal Cie nie interesuje. Jedynie moc i powierzchnia. Składasz panel na COBie do tego boxa i gitara. Z doświadczenia wiem że nie buduj mniejszego. Zainwestuj więcej by mieć możliwość rozbudowy w razie zmiany powierzchni. Nie musisz od razu ładować np. 100W a dać na niższym prądzie,mniej ledów + miejsce na kolejne. Masz wiele kombinacji. Ogranicza Cię tylko wyobraźnia.
 
K

Kana

Guest
o to to, właśnie miałem pisać, że najłatwiej na cobach będzie poskładać. Nie trzeba lutować, martwić o dobór diód, żeby uzyskać dobre spectrum bo tam masz już pełne. Zainteresuj się tematem. Na taka powierzchnie to jedna cxb3590 36v na lpc-60-1400 byłaby aż nadto

edit:
a rośnie i puchnie pięknie!
znam temat z autopsji hehehe
 
Ostatnia edycja:

2112

Well-known member
Rejestracja
Lis 29, 2012
Postów
317
Buchów
0
Dzięki za wyjaśnienie, teraz już wiem co i jak. I właśnie teraz, kiedy wystarczyłoby spędzić kilka godzin na wyszukaniu odpowiednich ledów wyskakujecie z tymi COBami... Niech to szlag. Trochę offtop, ale zanim zacznę zagłębiać temat powiedzcie jak się mają w porównaniu do tych monochromatycznych. Porównując temperaturę, zużycie prądu, koszt budowy, jakość topów. Tak na starcie poszukałem i chyba w PL tego nie dostanie? Zależy mi na czasie, nie chcę miesiąca czekać na paczkę z Chin. W większy panel nie chcę wchodzić, właściwie to jestem outdorowcem, panelik miał służyć do produkcji pestek + jakieś dobre palonko, inne niż z outa.
Buch z Wami.
 
Z

Zenon

Guest
Przede wszystkim pełne spektrum. Zamiennik HPS/CFL,dużo wyższa wydajność lm/wat w stosunku do HPS/CFL. Nie mam więć więcej nie powiem.
 

dnx

the jungle is massive
Rejestracja
Paź 26, 2015
Postów
2,617
Buchów
2
Odznaki
1
I paczka z chin dochodzi do Ciebie w tydzien a nie w miesiac.
Jak coby to cxb3590 albo citizeny clu-058 i na nich najbardziej oplaca sie skladac panele teraz. Wysokie biny
 

spizgana swinka

Well-known member
Rejestracja
Lis 19, 2009
Postów
196
Buchów
0
mam takie rzeczy

i takie


i mam problem z przyklejeniem diody do podłoża
próbowałem tą cyną, to cyna rozpuściła sie a jak zastygla, to nie mogłem jej na żelazku rozpuścić.....ciągle była twarda pomimo iż zelazko na maxa rozgrzane a na nim podłoże
próbowałem pastą (topnikiem) to dioda "wskoczyła" na miejsce ale poźniej ona nie była przyklejona tylko się ślizgała na podłożu, można było ją przesunąć/ściągnąć
generalnie nie wiem w czym jest problem......
PROSZĘ o pomoc ! ja chce robić żywe :D
problem był w żelazku które nie dawało mi odpowiedniej temperatury, na opalarce poszło, z cyną jest więcej roboty, z pasta lutowniczą idzie szybciej ponieważ nałożenie na płytke jest dużo łatwiejsze
pzdr
 
Ostatnia edycja:



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół