nasiona marihuany

LED Cree COB - Panel 3x CXB3590CD 3500K

Wyszukiwarka Forumowa:

atowerq

Daję z siebie całe 30%
Rejestracja
Lip 15, 2020
Postów
633
Buchów
2,371
Odznaki
7
Ok to mam to.
- CXB3590 - 3x3500kCB(3000k jak nie będzie) + 1x5000CDk. Niestety od dziś jest nowy rok w chinach więc JERRY się odezwie dopiero 18.02.
- Zasilacz HVGC-320-2100AB, wbudowana regulacja prądu się przyda. Drogo ale jest zakup raz na lata.
- Woltomierz, amperomierz do poglądu
- Soczewki
- Panel wykonany z blachy aluminiowej o grubości 3-4mm
- radiatory oraz wentylatory do chłodzenia diod zasilane osobnym zasilaczem 24v(taki akurat mam)

Wpadłem na taki pomysł. Jako że mam nigdy nie wykorzystane chłodnice(2szt) oraz pompke do chłodzenia wodnego pc, można to wykorzystać i spróbować schłodzić tak diody tylko bloki na ali kupić. Ale to raczej przerost formy nad treścią, taki przebłysk.

Jak na razie to chyba wszystko. Jak macie jakieś sugestie pozytywne i negatywne to śmiało. Pozdro!
 

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Rejestracja
Paź 6, 2018
Postów
5,124
Buchów
5,016
9c0_87_4U_28_ Zdefiniowanie stanu chorobowego jest tak samo trudne, jak sprecyzowanie stanu pełni zdrowia (zob. dobrostan subiektywny).

Wpadłem na taki pomysł. Jako że mam nigdy nie wykorzystane chłodnice(2szt) oraz pompke do chłodzenia wodnego pc, można to wykorzystać i spróbować schłodzić tak diody tylko bloki na ali kupić. Ale to raczej przerost formy nad treścią, taki przebłysk.

Mis ie ten pomysł z przerostem formy podoba. Glikol + jakaś taka chłodnica _ pompka _ wiele prądu nie zeżre _ tylko co w momencie awarii chłodzenia ? Może jakoś to tak zrobić aby nawet w takim wypadku się nie przegrzało za bardzo ? [ czujka temp: i układ odcinający zasilanie _ dla COB przy wzroście temp powyżej _ bezpiecznej ? _ chyba nie jakaś technika rakietowa _ jest na forum kilku speców od takich zabawek ]

https://www.forum.haszysz.com/showt...dzone-wodą-cieczą-znaczy-się-Fajne&styleid=16

2012 : tanie chińskie tandetne diody puszczone nisko + chłodzenie : _ całkiem ładne wyniki : miedziane rurki + obejmy + jakaś izolacja _ one nie miały izolacji na _ trzeba było na kapton je bez mcpcb montować.

Zna ktoś ten język na tyle dobrze aby:

https://olkpeace.org/forum/viewtopic.php?f=176&t=71419&view=print

PICT2563.JPG


PICT2646.JPG


PICT2568.JPG


PICT2644.JPG


2011-12-25_19-06-57.JPG


2011-12-20_01-43-19.JPG


Jak na razie to chyba wszystko. Jak macie jakieś sugestie pozytywne i negatywne to śmiało. Pozdro!

Bucha = sugestia pozytywna.
 
Ostatnia edycja:

atowerq

Daję z siebie całe 30%
Rejestracja
Lip 15, 2020
Postów
633
Buchów
2,371
Odznaki
7
To już wszystko wiem. Nad chłodzeniem wodnym pomyślę w przyszłości, bo sprzęt jest :D
Teraz muszę dobrać wentylator do chłodzenia, jako że mam zbędny zasilacz 24v pójdę w tą stronę, radiator 100x100mm a na nim wentylator 80x80 albo 120x120(będzie trochę wystawać ale to nic). Teraz wszystko zależy od hałasu. Do tego potencjometr do regulacji prędkości obrotów.
Zamontuje także na panelu sondę z termometru w celu pokazywania temperatury. I dostosowania prędkości obrotów wentylatorów.
Na wyjściu z zasilacza do ledów będzie woltomierz z amperomierzem w celach kontrolnych i do obliczania mocy.

Po rozmowie z Panią ze sklepu zmieniam koncepcje zasilacza do led, biorę o ponad 100zł tańszy, z regulacją od 1400 do 2800 mA na 3szt led. Mowa oczywiście o CXB 36V.

Oby pykło :)

edyta:

Schemat poglądowy:
 
Ostatnia edycja:

atowerq

Daję z siebie całe 30%
Rejestracja
Lip 15, 2020
Postów
633
Buchów
2,371
Odznaki
7
Dobra mniej więcej będzie to wyglądać tak:


Radiatory 3 szt 124x80x35 do tego wentylatory na każdy 92mm na 24v max 3000 obrotów. Da radę utrzymać takie coś temperaturę na odpowiednim poziomie? Całość osadzona na aluminiowym panelu 60x20x2mm.

Teraz pytanie jakich przewodów użyć do zasilania ledów? Jakiś przekrój? Rodzaj izolacji?
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół