nasiona marihuany

LED Cree COB - Panel 3x CXB3590CD 3500K

Wyszukiwarka Forumowa:

RunBoyRun

Well-known member
Rejestracja
Sie 29, 2012
Postów
172
Buchów
0
czyli jedna dioda starczy na 0.3m2?
Dać radę to da, ale spodziewaj się efektów jak hps 70W na taką powieszchnię, szczególnie przy kwitnieniu. Jeśli chcesz mieć ładne nasycenie daj dwie diody. Zreszta przelicz sobie PPFD, to zawsze ostateczna odpowiedź.

EDIT: wyszło mi że przy jednej diodzie miałbyć PPFD w okolicach 300 - za mało, 500 dolna granica. Przy dwóch będziesz miał trochę ponad 600, a to już ładny poziom nasycenia pod kwitnienie.
 

Nyah_Binghi_Man

Well-known member
Rejestracja
Kwi 22, 2014
Postów
487
Buchów
1
a zerknijcie jeszcze na ten zasilacz (lpc 100-700) http://www.tme.eu/pl/details/lpc-100-700/zasilacze-do-led/mean-well/ chciałbym puścić na każdą diodę po jednym zasilaczu, czyli 100W na diode przy natężeniu 700mA i napięciu 72-144V , czy wtedy wypadnie on lepiej niż lpc 150-700 na 3 sztuki? da więcej lumenów? ile na oko lumenów wypadnie jak puszczę 100W przy 700mA na każdą osobną diode?
 
Ostatnia edycja:

RunBoyRun

Well-known member
Rejestracja
Sie 29, 2012
Postów
172
Buchów
0
Ten zasilacz nie ma regulacji prądu, ma stałe 700mA. W toolu cree ładnie widać przy jakich prądach jakie diody działają: http://pct.cree.com/dt/index.html

Do "overclockingu" bierz diody na 700mA, czyli 72V. O ile znajdziesz zasilaczstałoprądowy z regulowanym prądem powyżej 700mA i napięciem w okolicach 72V (albo wielokrotności, o ile połączasz np dwie diody szeregowo), ale mniejszym niż 1700mA powinno działać, przynajmniej ta z toola cree wynika.
 

LED_power

Member
Rejestracja
Gru 25, 2015
Postów
22
Buchów
0
a zerknijcie jeszcze na ten zasilacz (lpc 100-700) http://www.tme.eu/pl/details/lpc-100-700/zasilacze-do-led/mean-well/ chciałbym puścić na każdą diodę po jednym zasilaczu, czyli 100W na diode przy natężeniu 700mA i napięciu 72-144V , czy wtedy wypadnie on lepiej niż lpc 150-700 na 3 sztuki? da więcej lumenów? ile na oko lumenów wypadnie jak puszczę 100W przy 700mA na każdą osobną diode?

Przepraszam, nie chce Cie urazić, ale pytasz w kółko o to samo.
Podam Ci prosty wzór P=U*I (Moc równa się iloczynowi napięcia i prądu).

Podajesz zasilacz, który ma moc max. 100W przy prądzie 700mA. Dioda potrzebuje 72V do jej zasilenia.
P=72V*0,7A=50,4W i wówczas jej sprawność wynosi 60% (100%-12.000lmn, a więc 60%-7200lmn).

Zasilacz obsłuży dwie diody czyli jeden taki zasilacz i dwie diody dadzą 2x7200lmn ~14400lmn.

czy wtedy wypadnie on lepiej niż lpc 150-700 na 3 sztuki?

Oblicz to sobie sam - już podałem Ci kilka razy,a Ty w kółko to samo :)

wykres.jpg


Ten wykres pokazuje Ci sprawność przy danych prądach (też już Ci to wysyłałem). 100% to jest 12.000lmn i oblicz sobie przy jakim prądzie jaka jest sprawność, a Ty samym dowiesz się ile daje lumenów.

P.S. Bez żadnej urazy, z chęcią pomogę zawsze, ale kiedy słyszę piąty raz to samo pytanie to... :)
 

Nyah_Binghi_Man

Well-known member
Rejestracja
Kwi 22, 2014
Postów
487
Buchów
1
wybaczcie mi ale w ogóle nie znam się na elektryce, moją dziedziną jest aeroponika, w takim razie na taki metraż chyba nic mi nie pozostaje jak zamówić indywidualny projekt zasilacza 72v 1200mA
 

LED_power

Member
Rejestracja
Gru 25, 2015
Postów
22
Buchów
0
Koszty elementów do budowy i jego sprawność będzie dużo niższa niż tych MW. Pomyśl, że oni kupują setkami konkretne elementy, a jak jakiś elektronik pójdzie do sklepu i poprosi o jakiś to cena zabije. Nie kombinuj za dużo.

Tutaj masz zasilacze i na opis - ile sztuk diod dany zasilacz obsłuży. Zwróć uwagę na ich nazwy np. HLG-185H-C700 oznacza prąd 0,7A i analogicznie do reszty. Patrz też, że sklepy podają ceny netto, więc dolicz 23% vatu.

Zasilacze_MW_-_cob.png
 

Nyah_Binghi_Man

Well-known member
Rejestracja
Kwi 22, 2014
Postów
487
Buchów
1
dzięki za wykresy i liste LED-POWER, powiedz mi jeszcze ostatecznie co myślisz o puszczeniu diody na 1400mA? wpłynie to jakoś drastycznie na żywotność diody? bo w specyfikacji diody jest napisane że można maksymalnie puścić 1.8A, czy zwykły intelowski radiator do procesora poradzi sobie z chłodzeniem wtedy? bo zasilacze 1400mA akurat znalazłem, specyfikacja Mean Well LPC-100-1400 , moc 100W, natężenie 1400mA, 36-72V, cena 100 zł za sztukę, spytałem się na innym forum i tam mi polecają właśnie 1400mA ale nie wiem czy ich słuchać
 

Tylkopytam

Well-known member
Rejestracja
Lis 29, 2015
Postów
60
Buchów
0
dzięki za wykresy i liste LED-POWER, powiedz mi jeszcze ostatecznie co myślisz o puszczeniu diody na 1400mA? wpłynie to jakoś drastycznie na żywotność diody? bo w specyfikacji diody jest napisane że można maksymalnie puścić 1.8A, czy zwykły intelowski radiator do procesora poradzi sobie z chłodzeniem wtedy? bo zasilacze 1400mA akurat znalazłem, specyfikacja Mean Well LPC-100-1400 , moc 100W, natężenie 1400mA, 36-72V, cena 100 zł za sztukę, spytałem się na innym forum i tam mi polecają właśnie 1400mA ale nie wiem czy ich słuchać

chyba to jest logiczne jak dajesz wiekszy prąd im to szybciej sie zużyją ale styknie ci moze ze 3 lata pochodzi i dup.
 

Nyah_Binghi_Man

Well-known member
Rejestracja
Kwi 22, 2014
Postów
487
Buchów
1
3 lata? ale za to więcej lumenów zgadza się (14 000 lumenów na sztukę)? a jak będzie wyglądać żywotność na słabszych zasilaczach? W sumie w 3 lata to one się spokojnie zwrócą, a ja chcę żeby było dużo lumenów, mam dużą powierzchnie
 

LED_power

Member
Rejestracja
Gru 25, 2015
Postów
22
Buchów
0
dzięki za wykresy i liste LED-POWER, powiedz mi jeszcze ostatecznie co myślisz o puszczeniu diody na 1400mA? wpłynie to jakoś drastycznie na żywotność diody? bo w specyfikacji diody jest napisane że można maksymalnie puścić 1.8A, czy zwykły intelowski radiator do procesora poradzi sobie z chłodzeniem wtedy? bo zasilacze 1400mA akurat znalazłem, specyfikacja Mean Well LPC-100-1400 , moc 100W, natężenie 1400mA, 36-72V, cena 100 zł za sztukę, spytałem się na innym forum i tam mi polecają właśnie 1400mA ale nie wiem czy ich słuchać

Tu nie chodzi o kwestię co kto poleca, tylko ile masz kasy na to wszystko. Albo mniej zasilaczy i więcej diod i mniejsza moc, albo więcej zasilaczy, większa moc i więcej lumenów (ale mniejsza żywotność diod, nie myl ze sprawnością, bo będą świecić mocniej).

Co do radiatora to poleciłbym Ci zakup jakiś 1m i na nich dać np. 4szt co 25cm. Dasz 3x taki radiator, po 4 diody na każdy i dobrze rozłożysz moc oświetlenia. Np. coś takiego http://www.piekarz.pl/pl/?item=35092
O intelowskim chłodzeniu zapomnij, do 50W daje rade, ale powyżej już nie (tzn. będzie dioda się nagrzewać, a więc jej sprawność spada wtedy).

3 lata? ale za to więcej lumenów zgadza się (14 000 lumenów na sztukę)? a jak będzie wyglądać żywotność na słabszych zasilaczach? W sumie w 3 lata to one się spokojnie zwrócą, a ja chcę żeby było dużo lumenów, mam dużą powierzchnie

Żywotność około 50.000h czyli w przybliżeniu około 6lat, ale tutaj żadnej gwarancji nie ma, bo środowisko w jakim będzie pracować dioda ma znaczenie.

a jak będzie wyglądać żywotność na słabszych zasilaczach?

Zabijasz mnie tymi pytaniami :) Na logikę, masz 2 auta marki porsche (identyczne modele), jednym jeździsz delikatnie po mieście, a drugi "męczysz" godzinami na torze wyścigowym. Jak sądzisz, który silnik prędzej padnie ?

Ja bym dał 3 zasilacze MH - HLG185-C700 i na każdym po 4 diody puszczone na 700mA i masz wówczas 12x50W~600W.
Jak rozłożysz to na trzy 1m radiatory po 4szt. to masz za***isty panel :)
 

RunBoyRun

Well-known member
Rejestracja
Sie 29, 2012
Postów
172
Buchów
0
Tylko jeszcze dodam, że u mnie wybór puszczenia na 700mA był z powodu włąśnie uzyskania lepszej sprawności, czyli wydajności lm/W. Projekt miał w zamyśle poprawienie konsumpcji energii boxa, kupienie dodatkowej diody nie było przerażające finansowo, a przy okazji złożył się perfektycjny zestaw z opowiednim zasilaczem.

Intelowskie radiatory myśle że pociągnełyby i z 70W, ale fakt, lepiej nie przesadzać, bo na temperaturze są jeszcze większe straty w jasności.

"a jak będzie wyglądać żywotność na słabszych zasilaczach?"

Wszystko zależy od tego jak słaby, bo jak ci będzie dawał złą wartość prądu lub napięcia pod obiciążeniem to żywtoność twoich diód spadnie do kilkunastu sekund. Rozmawiamy tu o urządzeniu które ma działać dzień w dzień miesiącami, latami. Patrz na sprawdzone zasilacze, Manwell itp.
 

Nyah_Binghi_Man

Well-known member
Rejestracja
Kwi 22, 2014
Postów
487
Buchów
1
dobra ja już nie będę kombinował, wybiorę tą ekonomiczną opcje LPC-150-700, złożyłem już zamówienie , wszystko pod radiatorami i wentylami intelowymi bo na diodę będzie leciało po 50w
 
Ostatnia edycja:

Mammacha Gandy

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 12, 2013
Postów
556
Buchów
0
No i dobrze. RunBoyRun właśnie opisał że 3 diody na 700 mA są najwydajniejsze wzgledem lum/Wat w twojej fotorelce to wyjaśnilem. Zrób tak i będzie git. RBR tak to złożył, że prkatycznie do niczego sie nie można przyczepić. No w sumie mógłby oksydować radiatory żeby były ładniejsze:p
 

pierdzik

Well-known member
Rejestracja
Paź 23, 2013
Postów
172
Buchów
0
dobra ja już nie będę kombinował, wybiorę tą ekonomiczną opcje LPC-150-700, złożyłem już zamówienie , wszystko pod radiatorami i wentylami intelowymi bo na diodę będzie leciało po 50w

będziesz gdzieś prowadził fotorelacje z budowy tego panelu ?
fajnie by było bo z COBAMI nie ma zawiele info.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół