nasiona marihuany

LED Cree COB - Panel 3x CXB3590CD 3500K

Wyszukiwarka Forumowa:

judenskin

Well-known member
Rejestracja
Mar 1, 2013
Postów
762
Buchów
0
oświetlam nimi budynek ;)
warto zrobić czerwony photo red i cool white bynajmniej tak zrozumiałem suba kiedy tu jeszcze był
bo biały to tak jak kolega pokazuje niebieski plus inne barwy ...
ale nie róbmy koledze spamu poczekajmy na więcej fot :)
 

LED_power

Member
Rejestracja
Gru 25, 2015
Postów
22
Buchów
0
Próbowałem wysłać wiadomość na alibaba do Pana Jerrego, ale pojawia mi się błąd. Możesz mi podać na PW adres @ do niego ?
 

pierdzik

Well-known member
Rejestracja
Paź 23, 2013
Postów
172
Buchów
0
no i jak tam? mozesz napisac podsumowanie uprawy? jestem batrzo ciekawy jak to wyszlo bo też patrze na COBy.
 

LED_power

Member
Rejestracja
Gru 25, 2015
Postów
22
Buchów
0
Również jestem zainteresowany zakupem 5szt COBów, ale nie potrafię skontaktować się poprzez alibaba.com. Pojawia mi się błąd, czy to w momencie próby złożenia zamówienia czy też wysłania zapytania do sprzedającego.
 

pierdzik

Well-known member
Rejestracja
Paź 23, 2013
Postów
172
Buchów
0
poszukaj w sieci przecież jest pełno sklepów z LED przy pięcu sztukach to i cena chć może większa to napewno nie aż tak strasznie wzrośnie
 

Raver

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Kwi 6, 2007
Postów
737
Buchów
0
Odznaki
1
RBR czeu dałes te COB na 700ma > 11 strona pdfa przy 700ma masz 60% wydajności...
 

LED_power

Member
Rejestracja
Gru 25, 2015
Postów
22
Buchów
0
RBR czeu dałes te COB na 700ma > 11 strona pdfa przy 700ma masz 60% wydajności...

Zapewne chodzi o koszty. 3 diody ( 72V x 700mA = 50,W) dają ~150W i zasilacz, który to uciągnie kosztuje ok 150zł. Jak dasz na 1400mA to już robi się ~300W i zasilacz, który to uciągnie kosztuje około 260zł. Coś kosztem czegoś, w tej sytuacji najlepiej zachować najlepszy stosunek cena/jakość :)
 

Nyah_Binghi_Man

Well-known member
Rejestracja
Kwi 22, 2014
Postów
487
Buchów
1
a która opcja będzie lepsza jak miałbym wybierać między dwoma wariantami?

wariant 1

6x LPC-100-1050 = 600W na 6 diod

Moc 100.8W
Napięcie wyjściowe 48...96V DC
Prąd wyjściowy 1050mA

cena 100zł za sztukę

wariant 2

4x LPC-150-700 = 600W na 12 diod

Moc 150.5W
Napięcie wyjściowe 107...215V DC
Prąd wyjściowy 700mA

cena 150 zł za sztukę

w wariancie pierwszym wychodzi 600W ale na większym natężeniu niż na drugim, czyli wariant pierwszy da więcej lumenów niż ten drugi przy większej ilości diod?
 

Lavender

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Wrz 30, 2006
Postów
597
Buchów
1
Oczywiście, że większa sprawność jest na mniejszym prądzie, więc drugi wariant teoretycznie da więcej lumenów, mniej ciepła i większą żywotność diody.
Zauważ, że wykres ma zbocze opadające - co prawda w mniejszym stopniu, aniżeli diody typu XP-E czy XT-E ale jednak mimo wszystko wraz ze wzrostem prądu przyrost wielkości "światła" rośnie w mniejszym stopniu od wielkości prądu - đlum/đI<1.
 

LED_power

Member
Rejestracja
Gru 25, 2015
Postów
22
Buchów
0
a która opcja będzie lepsza jak miałbym wybierać między dwoma wariantami?

Mam blokadę odpisywania na wiadomości ( 4 wiadomości co 1500min), dlatego nie odpisałem Ci na PW.

6x LPC-100-1050 = 600W na 6 diod

Moc 100.8W
Napięcie wyjściowe 48...96V DC
Prąd wyjściowy 1050mA

Jak to obliczyłeś ? Nie liczy się mocy panelu dodając moce zasilaczy. Skoro masz napisane, że zasilacz na prąd wyjściowy 1050mA to mnożąc go przez napięcie diody 72V, moc pobierana przez jedną diodę wyniesie 75,6W x 6diod ~453W (nie uwzględniając sprawności zasilaczy).

Podane ceny zasilaczy nie zawierają VAT, więc dolicz sobie 23%.

@ Lavender

Oczywiście, że większa sprawność jest na mniejszym prądzie

Im większy prąd tym dioda świeci mocniej - da więcej lumenów.

http://www.cree.com/~/media/Files/Cree/LED-Components-and-Modules/XLamp/Data-and-Binning/ds-CXB3590.pdf

Strona 11 tego pdf-u i wykres ukazujący sprawność diody 72V przy określonym prądzie. Im większy prąd, tym więcej lmn. Skoro przy 100% ma 12.000lmn to przy 60% i prądzie 700mA ma około 7200lmn.

Popraw mnie jeśli się myle.
 

Lavender

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Wrz 30, 2006
Postów
597
Buchów
1
Jak to obliczyłeś ? Nie liczy się mocy panelu dodając moce zasilaczy. Skoro masz napisane, że zasilacz na prąd wyjściowy 1050mA to mnożąc go przez napięcie diody 72V, moc pobierana przez jedną diodę wyniesie 75,6W x 6diod ~453W (nie uwzględniając sprawności zasilaczy).
Tak się liczy jak piszesz, tylko musisz wziąć pod uwagę, że przy większym prądzie FV diody jest większe - przykładowo tutaj dla 85 stopni i 700mA FV diody wynosi 68V - 72 V osiąga przy ok. 1.3A, z kolei przy 1,8A to już ponad 75 V.
@ Lavender

Im większy prąd tym dioda świeci mocniej - da więcej lumenów.


Strona 11 tego pdf-u i wykres ukazujący sprawność diody 72V przy określonym prądzie. Im większy prąd, tym więcej lmn. Skoro przy 100% ma 12.000lmn to przy 60% i prądzie 700mA ma około 7200lmn.

Popraw mnie jeśli się myle.
Tak tak - przy większy prądzie osiągnie się więcej lumenów - tak jak piszesz ale sprawność tej diody spadnie. Przyjmując te 12000 lm dla 85 stopni (bo tak łatwiej z wykresu odczytać) to te 100% osiągnie się przy prądzie 1,4 A. Przy prądzie 0,7A będzie to 60%. Zauważ, że w tym przypadku 2-krotny wzrost prądu nie daje 2-krotnego wzrostu lumenów - czyli sprawność spada. Teraz rozumiesz? ;]



p.s.
Upraszczając - dwie diody na 0,7A dadzą "120%"; jedna na 1,4A da jedynie 100% ;]
 
Ostatnia edycja:

RunBoyRun

Well-known member
Rejestracja
Sie 29, 2012
Postów
172
Buchów
0
Jak zwykle po krótkiej wizycie na forum i podzieleniem się doświadczeniami znów znikełem na parę miesięcy :D Jakoś tak się układa że nie po drodze mi, wybaczcie Panowie.

Więc, pierwszy cykl za nami. Z samego źródła światła jestem bardzo zadowolony, spisało się świetnie.
Jednak popełniłem jeden duży błąd w konstrukcji, który wraz z, jak się okazało zapchanym kurzem filtrem węglowym (ze 2 lata już 24h/dobę pracował) spowodowało masakrę temperaturową, którą, z powodu swoich zajęć, zauważyłem zbyt późno. Gdy już zrozumiałem co się dzieje i przebudowałem lampę tak, by 150W zasilacz wyrzucić poza boxa oraz odetkałem filtr, ponad 1/3 plonów nie nadawała się do niczego, a reszta była zwyczajnie przegrzana. Robić robi, ale daleko temu do pierwszego sortu. Ok 80g suchego jak pieprz wyszło.

Teraz idzie kolejna już uprawa, tez już z przygodami, bo jedną roślinę po pierwszych dwóch tygodniach zjadł mi kot, więc między obecną parą jest ponad 2tygodnie różnicy :D Moja kocica to straszna ćpunka. Serio. Jednkaże jedna z roślin idzie wzorowo i bez problemów, teraz także od początku mam ustabilizowaną temperaturę w boxie, więc ona będzie moim prawdziwym benchmarkiem diód led. Mam nadzieję że OG Kush ją szybko dogoni, dwa tygodnie różnicy to nie tak dużo w sumie.

Rośliny są w fazie weg, czyli działają tylko dwie z trzech diód (100W), i przyznam że jak na razie nie widziałem pod HPS tak gęstych pięter. Max 1,5cm odstępu, gdy normalnie zostawiałem 4 piętra by głowny konar ładnie mieścił się pod siatką, tak teraz zostawiłem 7. Niestety, aparat będę miał spowrotem za tydzień, mały wypadek w pracy.

RBR czeu dałes te COB na 700ma > 11 strona pdfa przy 700ma masz 60% wydajności...
Jak powiedział LED_power - koszty. Ale porównaj sobie wydajności lumenowe diód 700ma i 1.4a, zauważysz że w pewnym sensie to po prostu jest "przesunięcie". A i pozostałem przy 700ma, bez "overclockingu" bo zalezy mi na trwałości rozwiązania.

a która opcja będzie lepsza jak miałbym wybierać między dwoma wariantami?
Nie wiem jak z puszczaniem tych diód na wyższych prądach (czyli 700ma diód na 1,05a) - sprawdz dokładnie dokumentację. Z tego co wiem COBy mają mniejszą tolerancje. Spotkałem się z modelami pod 700ma i 1400ma.

I sorry panowie, z uwagi na moją bardzo rzadką obecność na forum i rejestrację na forum na fejkowiego 10min maila nawet nie wiem że do mnie piszecie, nie odpowiadam z tego powodu.

---------- Post Zaktualizowany 22:56 ---------- Data pierwszego postu 22:52 ----------

PS. Jeśli chodzi o rachunek za elektrykę, to elektrownia jakimś dziwinym trafem nie wystawiła go w grudniu, gdy powinna, czekam teraz na wyjaśnienia z centrum obsługi. Jak tylko pojawią się informacje dam znać.
 

Cichosza

Well-known member
Rejestracja
Wrz 24, 2014
Postów
51
Buchów
0
a możecie mi powiedzieć na jaką powierzchnie starczy mi jedna taka dioda maksymalnie?
 

sputter_green

Well-known member
Rejestracja
Lis 25, 2015
Postów
1,479
Buchów
1
To zależy czego sztuka ( jaki COB) , na jakim prądzie puszczona. To trzeba policzyć, wtedy wyjdzie Ci ile ma lumenów i po tym zobaczysz jaką możesz mieć powierzchnie.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół