nasiona marihuany

DIY Neem olej-jeden z najsilniejszych naturalnych pestycydów.Przepis.

Wyszukiwarka Forumowa:
Status
Ten wątek został zamknięty.

Dyzma

odwyk...
Weteran
Rejestracja
Lip 11, 2009
Postów
4,089
Buchów
4,292
Odznaki
2
Witajcie.
Będzie krótko i tylko na temat.Walczyłem ostatnio(bezskutecznie) ze skoczogonkami które zagnieździły mi się w doniczkach z klonami.Jako że małe jeszcze bidulki były i nieukorzenione wszystkie preparaty chemiczne poodpadały w przedbiegach.Szukałem co by tu bezpiecznego zastosować,aż wpadłem na to...
https://pl.wikipedia.org/wiki/Olej_z_miodli_indyjskiej
Po głębszym zlustrowaniu tematu doszło do mnie,że już od dawna się go stosuje jako środek owadobójczy,działa przeciwgrzybicznie oraz antybakteryjnie...
Znalazłem sporo przepisów jak zrobić prosty,skuteczny a przede wszystkim bezpieczny dla roślin środek do walki z nieproszonymi gośćmi w naszych ogródkach.
Wybrałem taką wersję:
7,5 ml oleju neem dodajemy do 1 litra wody do tego 1,5 ml mydła w płynie(dobrze aby było bez chemii lub przynajmniej jakaś wersja eco)mieszamy,aż się połączą wszystkie składniki i mamy gotowy preparat do oprysku.
Wszystko szybko,niedrogo i bardzo prosto do zrobienia na poczekaniu(jak się ma olej oczywiście).
Takie foto z całej akcji...
Komponenty.

Mieszamy wszystko razem.

Po wymieszaniu gotowa mixtura do oprysku.

Z tego wszystkiego jeszcze jedna ważna sprawa.Sam olej jest dosyć gęsty i ciężko jest go wydobyć z pojemnika(tak było w moim przypadku),a więc trzeba go podgrzać.Ważną w tym momencie jest temperatura-nie wolno przekraczać 35 stopni ponieważ traci swoje właściwości.
To tyle.Myślę,że każdemu się przyda taka mała buteleczka w domu pod ręką...tym bardziej,że niewiele kosztuje w porównaniu z nawet najtańszymi gotowymi preparatami.
 
R

Rivi

Guest
Dzięki za wrzucenie ciekawego przepisu. Już zapisałem, będę musiał sobie coś takiego skombinować do oprysków, bo nie umiem wygrać w walce z małymi białymi muszkami które mam na salviach ... może już około roku czasu. Pryskałem nawet dzień w dzień przez 3 tygodnie non stop, wszystko nawet szyby i firany w domu środkiem owadobójczym "mospilan' i co ? zabijało większość a one dalej jakimś cudem żyją.. ciągle opryski, mordowanie i dalej żyją. Zrobię wywar z tytoniu i szarego mydła, jeżeli to nie poskutkuje, zapoznam się lepiej z tą metodą i wypróbuję. Wredne robactwo, raz się zaplęgnie to już trudno się pozbyć.
 

Lavender

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Wrz 30, 2006
Postów
597
Buchów
1
Neem Oil - genialna rzecz. Jedyne czym udało mi się pozbyć zmutowanych przędziorków. Ja stosuję 5-7,5ml/1l plus 10-15 kropli olejku z drzewa herbacianego. Zamiast mydła stosuję jako adiuwant Superam 10AL.
Polecam.
 

Dyzma

odwyk...
Weteran
Rejestracja
Lip 11, 2009
Postów
4,089
Buchów
4,292
Odznaki
2
A ja specjalnie wybrałem to mydło,a nie inne ponieważ jest sporo powtarzających się przepisów w których dodatkowo dodają olejek lawendowy-a to mydło właśnie go zawiera.
A po skoczogonkach praktycznie ani śladu.Niecałe dwie doby-jak dla mnie rewelacja.
 
R

Rivi

Guest
Pamiętam, jak pewna pani poleciła mi olejek herbaciany. No to rozrobiłem 10ml na 40ml wody i opryskałem tym salvie... wszystkie może pół dnia minęło, zostały tak popalone, że prawie umarły. A pani mówiła nawet 1:3 rozrabiać i nic się nie stanie. Yhy... ale jak mówisz tak mała ilość jak te 10-15 kropli na 1l to pewnie nic nie zrobi hehehe spróbuję niedługo :) dzieki chłopaki
 

Lavender

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Wrz 30, 2006
Postów
597
Buchów
1
O kurcze - niezłe stężenie było ;] Ja znalazłem przepis, że 5-10 kropel na litr wody dlatego dałem trochę więcej ;]
Po opryskach samym olejkiem herbacianym przędziorki padały ale nadal było sporo żywych. Dodatek neem oil załatwił sprawę. Olejek z drzewa herbacianego stosuję jeszcze, bo podobno działa też przeciwko pleśni i ładnie pachnie heh
 

Dyzma

odwyk...
Weteran
Rejestracja
Lip 11, 2009
Postów
4,089
Buchów
4,292
Odznaki
2
Takie jeszcze celem uzupełnienia dane ze stony canna...
"Stosując Neem nie zaobserwujemy natychmiastowego efektu.
Olej Neem naprawdę działa, ale sposób, w jaki to pracuje jest inny niż inne środki owadobójcze. Neem nie działa jak zwykły pestycyd. Nie zabija wszystkiego i natychmiast.
Jest to środek całkowicie ekologiczny.
Olej Neem ma wiele złożonych aktywnych składników. Te składniki są podobne do hormonów, które produkują owady. Owady przyjmują składniki oleju Neem jako naturalne hormony. Neem wchodzi do ich systemu i blokuje prawdziwe hormony, które przestają właściwie pracować.Owady "zapominają" jeść i rozmnażać się. Niektóre zapominają, że mogą latać. Jeżeli nawet złożą jaja to te się nie wylęgną . Populacja w końcu ginie. Cykl jest zamknięty.
Co ciekawe olej Neem nie niszczy pożytecznych owadów. Nemm działa jedynie na owady ssące i gryzące. Dlatego też nie niszczy pszczół,biedronek czy motyli gdyż te nie żywią się sokiem roślin a jedynie nektarem.
To jest naprawdę fascynujące. Jest to dużo lepszy sposób likwidacji szkodników niż tylko totalne zabijanie.
Warto go używać przynajmniej w uprawie warzyw jak i domowych kwiatów. "
(źródło-http://www.canna.pl/index-pol.php?page=ekoochrona)
Powiem szczerze,że po przeczytaniu wielu artykułów dotyczących tego specyfiku jestem w szoku.Tak szerokie zastosowanie i spektrum działania nie ma żaden z dostępnych pestycydów,a jednocześnie jest BEZPIECZNY DLA ROŚLIN.
 
R

Rivi

Guest
Dyzma, jesteś wielki człowiek. Dzięki ! Kupię to kupię bez gadania i wg Twoich zaleceń zacznę działać :)
 
R

Rivi

Guest
Niebawem powiem czy udało mi się pozbyć robactwa, którego nie byłem w stanie zabić ani roztworem tytoniówki, ani Mospilanem (który używałem bardzo często czasami co 3-4 dni opryski dużym stężeniem) taka walka ok pół roku w sumie chyba może kilka miesięcy większość wrednych robali umarła ale zawsze jakaś część przeżywała ... więc poległem.

Kupiłem 50ml oleju NEEM, rozrobiłem w takiej proporcji : 200ml wody + 2ml NEEM + kilka kropli płynu do mycia naczyń. Dodałem płyn dopiero wtedy, jak widziałem że olej nie rozpuszcza się do końca w wodzie, po tym jaj dodałem płyn do mycia naczyń ładnie wszystko się rozpuściło i wykonałem porządny oprysk wszystkich salvi. Pytanie, kiedy powtarzać opryski ? Np raz na 1-3 tygodnie ?

Jak się uda zwalczyć robactwo, dam znać. Na 2 konopiach też robactwo te same się zaplęgło ale to na razie początek bo mało tych muszek ***anych lata. Na dniach wykonam też oprysk :) Oby podziałało !
 

Dyzma

odwyk...
Weteran
Rejestracja
Lip 11, 2009
Postów
4,089
Buchów
4,292
Odznaki
2
Podziała podziała...jak robiłeś to wiesz jak to śmierdzi.Wcale się nie dziwię,że robactwo zdycha.Zastanawia mnie tylko jak z takiego śmierdziela kosmetyki robią...no cóż pewnie mają jakiś sposób.
 
D

DIABLO

Guest
Bardzo skuteczny jest i o przyjemnym zapachu.Nie wiem dlaczego ludzie twierdzom ze neem oil śmierdzi????
 

Dyzma

odwyk...
Weteran
Rejestracja
Lip 11, 2009
Postów
4,089
Buchów
4,292
Odznaki
2
No to ja chyba miałem jakiś z chin bo po podlaniu i oprysku śmierdziało prze okrutnie.
 

Lavender

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Wrz 30, 2006
Postów
597
Buchów
1
Kurcze ja mam z Chin i bardzo ładnie pachnie ;]
Nie sorki jednak z Indii. Polecam dodać olejku z drzewa herbacianego - zapach ładniejszy jeszcze, a działanie bardziej wszechstronne ;]
 
R

Rivi

Guest
Mnie też właśnie ładnie dosyć pachnie ten olej, tak specyficznie nie podobne do niczego innego. Ciekawe. Posmarowałem sobie nawet na twarzy takie coś dziwnego co mi urosło (jakies zapalenie bakteryjne) ale na noc, dalej nie ryzykuje zeby cos sie nie popsuło i dalej se tam smaruje czym innym hehehe. Olejek herbaciany fajna opcja podobno skutecznie robaki odstrasza ale uważajcie ja zrobiłem jak dzies wspominałem mocne stężenie i wszystkie salvie mi popaliło wiec kilka kropli na literek i bedzie okej :)

Nic nie chce mówić.. ale coś to chyba szybko działa, bo żadnych muszek już na salviach nie widzę. Dziwne... bardzo dziwne, tak szybko ?
 

Dyzma

odwyk...
Weteran
Rejestracja
Lip 11, 2009
Postów
4,089
Buchów
4,292
Odznaki
2
U mnie skoczogonki w drugim dniu populacja zaczęła się zmniejszać-było widać gołym okiem.
 
Status
Ten wątek został zamknięty.



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół