nasiona marihuany

Budujemy panel LED wysokiej mocy - 75W panel

Wyszukiwarka Forumowa:

Bartolini herbu Zielona Pietruszka

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Wrz 25, 2008
Postów
677
Buchów
4
Cuda na kiju te panele led, średnio rozumiem obecnie pchanie się w tą technologię .

Gdyż na tym się opieram
biała dioda LED: 26-300 lm/W (303 lm/W osiągnięto w maju 2014 roku) ( i ile kosztują diody z taką skutecznością )
Tu w temacie masz użyte dioty z 42 diody 3W ~90LM co da 3800 lumenów tylko? Czy ja coś po***ałem już tutaj

Hps ma wysokoprężna lampa sodowa: 150 lm/W
i 150w żarówka ma te 15000 lumenów.

I jakie tu będą oszczędności na prądzie? Dobrze widzę że są tutaj 2 zasilacze 90W , co daje 180W.

Więc taki zestaw generuje więcej ciepła , więcej kasy ciągnie i świeci chujowiej od hps'a? Niech mnie ktoś naprostuje.
 

EkoFarmer

Well-known member
Rejestracja
Paź 22, 2012
Postów
211
Buchów
0
prosta rzecz chodzi o to co roślina przyswaja. lumeny nie są tego przelicznikiem
 

Signum

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Wrz 4, 2013
Postów
542
Buchów
1
A na dodatek trzeba wszystko przeczytać. Finalnie użyłem jednego zasilacza.

Bardziej niż o lumeny chodzi o widmo światła jakie bardziej podoba się MJ.

Tu bardzie też może chodzi o trwałość ledów do 50tyś godzin,gdzie tak na prawdę hps trzeba wymienić po 1000h? Gdzieś to było opisane po ilu traci skuteczność-później tylko świeci i grzeje.
Jedną ciekawą rzeczą którą opisałem na początku to temp latem. Przy hps 47st w boxie.Nie można było opanować temp.
 

Hajle Sellasje

Well-known member
Rejestracja
Mar 20, 2010
Postów
338
Buchów
0
No tak bo jak tracę 1%-5% inicjalnych lumenów po 1000h pracy to wypie****am lampe za 150-200zł do śmietnika. Każdy argument jest dobry żeby sprzedać nową technologię po jak najwyższej cenie. Nie przesadzajmy, HPS średnio wymienia się co 1-2lata.
 
F

fazogastor

Guest
HPSy średnio trzymają 90% wydajności do 10 tys. godziny, no chyba, że jakiś najtańszy noname, ten trzeba wymienić po 3 uprawach czyli jakichś 3-4 tys. godzin w zależności jak się naświetla/ile trwa uprawa.
 

Nyah_Binghi_Man

Well-known member
Rejestracja
Kwi 22, 2014
Postów
487
Buchów
1
jak już poruszamy hps, to prócz trwałości komponentów jedną z ważniejszych zalet jest też ciepło jakie dają lampy led, nie ma problemu z temperaturą
 
F

fazogastor

Guest
Ja też wolę LED, tylko problem to duże koszty za dobre panele, albo bawienie się samemu w budowę - co mi się nie chce, albo ryzykowanie z kupowaniem tanich paneli.
 

Nyah_Binghi_Man

Well-known member
Rejestracja
Kwi 22, 2014
Postów
487
Buchów
1
no właśnie, a te koszty są po prostu wyssane z palca bo to coś nowego i nie znanego dla większości. Dlatego jak kto ma trochę czasu, chce zaoszczędzić, to niech sobie poczyta trochę w temacie, kupi najlepsze żarówki po najniższej cenie i to sobie fajnie skręci 3-4 razy taniej niż te wymyślne kosmiczne ceny :) teraz co chwilę coś nowego na rynku z osobnych części ciągle się pojawia, mi ostatnio ktoś nawet doradził takie fajne diody z modułami solderless których w ogóle nie trzeba lutować :) kiedyś to tylko lutowanie, a jak wchodzi w grę np. 500 sztuk dla świeżaka to naprawdę można się pomylić, dochodzi jeszcze koszt lutownicy, akcesorii, sprawne ręce i dużo wprawy. A teraz? :D to już wcale nie robi się takie skomplikowane - wszystko obliczyć i dobrać, przykleić, podłączyć i wsio ;) wystarczy tylko chcieć :)
 
F

fazogastor

Guest
Nie no spoko, moze sobie tez kiedys sam zbuduje, teraz nie mam na to za bardzo czasu i chęci po tej świeżej zmianie na HPS a w małym boksie ten mały panel mars hydro działa ok. Ale widzę, że Ty generalnie jesteś majsterkowicz: opróczy tych paneli led całe hydro i aero też sobie zrobiłeś?

PS. sorry za offtop :)
 

Nyah_Binghi_Man

Well-known member
Rejestracja
Kwi 22, 2014
Postów
487
Buchów
1
no pewnie, mam trochę czasu to sobie majsterkuje :) całe hydro-aero zrobiłem sam, sprzęcik robi wrażenie, kilka osób mi tylko trochę pomogło i sprzęcik śmiga jak ta lala :D

i polecam wszystkim oczytać się w temacie, ciągle pytać ( nie tylko na forach o tematyce cannabis - kto pyta nie błądzi :) ) i wziąć sprawy we własne ręce a nie kupować prosto z mostu gotowe bo naprawdę wychodzi o wiele wiele i jeszcze raz wiele taniej ;)

sory za mały offtop autor ;)
 

Signum

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Wrz 4, 2013
Postów
542
Buchów
1
Spoko,lubię jak ktoś majsterkuje.

Też sam poskładałem pierwsze Hydro,Airpot-y kupić? zapomnij.Sam zrobiłem...Kupić w piz*u drogi filtr węglowy....ni chu*a.Zrobiłem sam.
Zestaw aero do klonów?? Za chu*a nie wydam tyle kasy :D

Teraz to w ogóle wpadłem na Z***any/genialny pomysł.
Jako że mam jeszcze dużo miejsca w boxie (którego z przyczyn logistycznych nie jestem w stanie użyć na MJ) To zrobię mini uprawę pieczarki. Wytwarza dużo CO2.
Miałem kiedyś zestaw z butlą co2 ale były problemy z transportowaniem tego do chaty.
Takie OT


A ledy?? zobaczymy.Na razie startują tam OS-y
Na próbę dołożyłem do krzoka który już był.

Wszystko działa,nic się nie nagrzewa,zero hałasu.
 

Bartolini herbu Zielona Pietruszka

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Wrz 25, 2008
Postów
677
Buchów
4
Nie no proszę was , zamontujcie sobie też te 2-4 wiatraki na hps'sie czy na balaście, albo taką wielki radiator jak od ledów...

Jeżeli komputer odkurzacz żarówka nie wiem coś pobiera energie , to odda ją w postaci ciepła mniej więcej proporcjonalnie do tego co pobrało.

W tym temacie to tylko chyba sub by się mógł wypowiedzieć , i polecam poczytać co on tam pisał o tych widmach bo dla mnie to czarna magia.

Ile ma kosztować panel który daje taki sam plon jak 600W HPS , bo podejrzewam , że z 5-6x tyle.


A ledy może i będą za jakieś 3-10lat warte uwagi. Tylko nie piszcie że 400watowy panel led ciągnie mniej prądu od 400watowego hpsa :D i wyjdą oszczędności.
 

Signum

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Wrz 4, 2013
Postów
542
Buchów
1
Przecież wałkuje od 1 postu że chodzi o temperaturę w boxie.

Latem miałem ponad 47st
Za***ałem wielki wyciąg,który był by w stanie poloneza poderwać + 3 wiatraki mieszające...wiesz jak na dworze jest 30st to ni chu*a,jak nie będzie klimy to temp nie spadnie niżej.Zamontuj tego hps-a 600w w ponieszczeniu 1m x1m i zobaczymy jak to wychłodzisz w największe upały.

OUT to OUT jasne że można latem na outa iść,poszedłem i.... i nie nie miałem ziółka.Dobrze że leciał IN.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół