nasiona marihuany

SZYBKIE PYTANIE ZE SPOTA !! Florovit Interwencyjny nawóz do kwiatów ogrodowych

Wyszukiwarka Forumowa:

BlackSkun

Active member
Rejestracja
Maj 30, 2015
Postów
32
Buchów
0
Witam..!!

Mam bardzo szybkie pytanko...!!

Ostatnio zakupiłem Florovit Interwencyjny nawóz do kwiatów ogrodowych, ponieważ chciałem użyć do jako dodatek do burzy kwiatów ( mam juz 2 podlania ).

Czy nie te nawozy nie będą gryzły się ze sobą wzajemnie ?

Czy jest sens tego stonowania ?

Czy po spryskaniu tym mogę podlać jeszcze burzą..?





Z góry dziękuje za pomoc.!!

____________________
''Nawóz rozpuszczalny przeznaczony do doglebowego i dolistnego dokarmiania roślin ogrodowych (krzewy ozdobne, kwiaty jednoroczne i wieloletnie). Regularne stosowanie nawozu gwarantuje prawidłowy wzrost, zdrowy wygląd oraz długie i obfite kwitnienie.

Sposób stosowania:

Nawożenie podstawowe (doglebowe): Kwiaty jednoroczne i wieloletnie – należy nawozić roztworem 1g/l (2 płaskie łyżeczki rozpuścić w 10 litrach wody). Krzewy ozdobne – należy nawozić roztworem 2-3g/l (4-6 płaskich łyżeczek rozpuścić w 10 litrach wody). Otrzymanym roztworem podlewać rośliny 1 raz w tygodniu od kwietnia do połowy sierpnia.

Nawożenie interwencyjne (dolistne): Zaletą dolistnego dokarmiania roślin jest szybkie i intensywne dostarczenie roślinom brakujących składników pokarmowych. Nawożenie interwencyjne szczególnie jest polecane gdy rośliny wolno rosną, słabo kwitną lub mają objawy chlorozy liści. Rośliny należy opryskiwać roztworem 0,5g/l (1 płaską łyżeczkę rozpuścić w 10 litrach wody). Otrzymanym roztworem opryskiwać rośliny 1 raz w tygodniu. Należy unikać opryskiwania kwiatów w okresie ich pełnego kwitnienia. Zaleca się wykonywanie oprysków w dni pochmurne lub wieczorem''
 
Ostatnia edycja:

BlackSkun

Active member
Rejestracja
Maj 30, 2015
Postów
32
Buchów
0
Dziękuje za pomoc. Jestem wdzięczny. Te forum schdzi juz dosłownie "na psy" : )
 

MetalFan

Lubię żelazo
Weteran
Rejestracja
Lip 24, 2009
Postów
1,127
Buchów
2
Dziękuje za pomoc. Jestem wdzięczny. Te forum schdzi juz dosłownie "na psy" : )

Może nikt z tych, którzy przeczytali wątek nie czuje się na siłach, aby Ci odpowiedzieć na to pytanie? Nie pomyślałeś o tym?
Wczoraj czytałem, nie stosowałem tego, więc przemilczałem, no ale jak chcesz to wypowiem się, chociaż "nie znam się".

Nie stosowałbym jednocześnie interwencyjnego nawozu ze zwykłym. Bo typowe interencyjne są bombą pokarmową.

Dlaczego chcesz zastosować nawóz interwencyjny?
Dlaczego sam nie przeczytałeś tego co jest napisane na opakowaniu? Co 5 post na tym forum o nawożeniu teraz na flo i zawsze ktoś napisze "nawozy z małą ilością azotu, z przewagą PK". Ten ma NPK 18-18-18. Stanowczo za dużo azotu.

Najlepiej będzie dla Ciebie jak będziesz sobie dalej lał substral burzę kwiatów, bez kombinowania ze zbędnymi nawozami interwencyjnymi. Jak chcesz to dokup sobie canna PK (hesi też chyba ma odpowiednik tego) i jego zastosuj 1-2 razy. Tylko nie łącz z burzą kwiatów.
Oprysk nawozem jest dobry tylko w niektórych przypadkach, np. złe ph ziemi, zbyt mokra gleba, aby móc podlewać, albo jeśli chce się, aby nawóz zadział znacznie szybciej. Pamiętaj, że przeważnie dawkując nawóz dolistnie, zmniejsza się dawkę, w przypadku nawozów hesi stosowałem 1/3 dawki.
 

Wolverine

Well-known member
Rejestracja
Mar 19, 2015
Postów
953
Buchów
0
Dziękuje za pomoc. Jestem wdzięczny. Te forum schdzi juz dosłownie "na psy" : )

Myślenie też dzisiaj schodzi na psy, razem z inteligencją. Wszystko jest wyłożone jak na tacy na wiki, na forum jest wiele tematów.
Chcesz dolistnie dawać tak mocny nawóz a potem jeszcze lać w korzenie jeszcze mocniejszą burzę kwiatów? ale przez Twoja głupotę jedynie Ty cierpisz, wydajesz kasę na bezsensowne nawozy które mogą jeszcze zaszkodzić roślinom, a już na pewno ten florowit nie jest odpowiedni, nawet na WEG...

@Wojmir - burza również jest nawozem interwencyjnym. A nie rozumiem dlaczego miałby nie łączyć PK z burzą? Ja tak robiłem na automatach i miały się całkiem dobrze, tylko, że dawałem połowę dawki burzy.
 

MetalFan

Lubię żelazo
Weteran
Rejestracja
Lip 24, 2009
Postów
1,127
Buchów
2
Obawiałbym się popalenia rośliny przy stosowaniu dwóch tak mocnych nawozów, chociaż, połowa dawki (ale jednego i drugiego) to miałoby generalnie jakiś sens...
 

Wolverine

Well-known member
Rejestracja
Mar 19, 2015
Postów
953
Buchów
0
Pod koniec (dwa ostatnie podlania nawozami) Lałem normalną dawkę burzy i normalną dawkę PK. Bałem się, że przesadziłem, ale nawet to nie było za dużo. Kiedy topy są spuchnięte to zapotrzebowanie na PK jest ogromne. Wyssie z ziemi wszystko. No ale to w zależności od zaawansowania fazy FLO
 
Z

Zenon

Guest
Forum na psy? Siedzisz tu zaledwie 4 miechy a już rzucasz mięsem? Zajrzyj do odpowiedniego działu,poczytaj. 18-18-18? Co Ty chcesz robić ? Faza weg?? Flo? Bo ten skład to się do dupy nadaje i nawóz też na "psy schodzi" jak i kultura gnojostowa która zakłada konta i nie umie czytać. JA pie***le OGARNIJCIE.
 

emma

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 22, 2015
Postów
1,024
Buchów
0
a co tu dużo pisać chłopak nie przeczytał chyba regulaminy bo moim zdanie pełnoletnia osoba nie wypowiedziała by się w ten sposób ;) Moderatorzy dobrze wiedzą co z takimi robić ;) ( w regulaminie pisze że trzeba miec ukończone 18 lat.....) I TROCHĘ KULTURY OSOBISTEJ ...
 

Lavender

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Wrz 30, 2006
Postów
597
Buchów
1
Dziękuje za pomoc. Jestem wdzięczny. Te forum schdzi juz dosłownie "na psy" : )

Dokładnie - masz rację. Przez takie pytania się to dzieję. Kup sobie miernic EC i sobie mierz czy i ile możesz jeszcze dodać nawozu... ja p**** lenistwo totalne i odmóżdżenie.
 

BlackSkun

Active member
Rejestracja
Maj 30, 2015
Postów
32
Buchów
0
Dobra, dobra. Poniosło mnie i odkupuje za grzechy.

Chyba za bardzo uraziłem kogoś dumę...

Dziękuje za pomoc.
 
Ostatnia edycja:



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół