nasiona marihuany

Testował juz ktos nawóz Organiczny nawóz uniwersalny z owczej wełny

Wyszukiwarka Forumowa:

bombelus

Member
Rejestracja
Mar 23, 2015
Postów
8
Buchów
0
[h=1]Organiczny nawóz uniwersalny z owczej wełny http://www.compo.pl/pl/pl/products/SCHAUNI.html .[/h][h=3]Co sądzicie o tym nawozie da on rady sprawdzi się ???[/h]

---------- Post Zaktualizowany 12:22 ---------- Data pierwszego postu 12:19 ----------

Ato jest skład tego nawozu - Nawóz organiczny NPK 5+4+6. Do stosowania w ogrodnictwie. Składniki pokarmowe: 5 % N - azot całkowity 4% P2O5 - fosfor całkowity 6% K2O - potas całkowity 2,2% S - siarka całkowita, w tym: 1,7% S siarka rozpuszczalna w wodzie 0,4% MgO - magnez całkowity Zawartość substancji organicznej: 59%.
 

bombelus

Member
Rejestracja
Mar 23, 2015
Postów
8
Buchów
0
Jeszcze znalazem nawozy z takim NPK FRUCTUS NPK 20-20-20 + MIKRO NPK 20-20-20 z borem (B), miedzią (Cu), żelazem (Fe), manganem (Mn), molibdenem (Mo), cynkiem (Zn). http://fructus.pl/pl/blog/produkt/fructus-npk-20-20-20-mikro/................. FRUCTUS NPK 12-12-36 + MIKRO NPK (S) 12-12-36 (6) z borem (B), miedzią (Cu), żelazem (Fe), manganem (Mn), molibdenem (Mo), cynkiem (Zn) http://fructus.pl/pl/blog/produkt/fructus-npk-12-12-36-mikro/.............................. I taki jeszcze FRUCTUS NPK 11-52-8 + MIKRO NPK 11-52-8 z borem (B), miedzią (Cu), żelazem (Fe), manganem (Mn), molibdenem (Mo), cynkiem (Zn) http://fructus.pl/pl/blog/produkt/fructus-npk-11-52-8-mikro/ ................. A CO WY NA TO
 

Samweis Gandżi

Well-known member
Rejestracja
Cze 6, 2015
Postów
112
Buchów
0
Już burza kwiatów jest lepsza od wszystkich tych które wyżej podałeś
 
H

HCT

Guest
Proporcje NPK raczej mało przydatne do konopii...

Myślałem, że nic głupszego niż to co napisał koleś w dziale o odmianach już dzis nie przeczytam ale udało ci sie :lol3: I na wega dobry i na flo też by nikt nie narzekał jakby nie wiedział czym podlewa, taka prawda. Ty to widze musisz mieć na butelce naklejke z liściem konopi żeby uznać nawóz za odpowiedni, nie ? <rotfl>
 

Wolverine

Well-known member
Rejestracja
Mar 19, 2015
Postów
953
Buchów
0
Myślałem, że nic głupszego niż to co napisał koleś w dziale o odmianach już dzis nie przeczytam ale udało ci sie :lol3: I na wega dobry i na flo też by nikt nie narzekał jakby nie wiedział czym podlewa, taka prawda. Ty to widze musisz mieć na butelce naklejke z liściem konopi żeby uznać nawóz za odpowiedni, nie ?

Bardzo cenne argumenty do tej krytyki. Czy ja czegoś nie wiem czy odmiany konopii znacznie różnią się genetyką na tyle, że jedna wytwarza orzechy a druga śliwki? No wybacz, ale proporcje zapotrzebowania minerałów dla roślin są ważne już na poziomie rządu (jako kategorii systematycznej). W obliczu dużych dawek jednego pierwiastka, mniejsza dawka chociażby fosforu przy ogromnych dawkach azotu i potasu przyniesie w konsekwencji przenawożenie (azotem i potasem). Roślina nie będzie mieć wystarczającej ilości fosforu do tworzenia związków wysokoenergetycznych (ATP), których będzie zbyt mało do wykorzystania azotu w budowie aminokwasów i w następstwie białek.

To najprostszy przykład tego, jak ważne są odpowiednie proporcje składników pokarmowych do nawożenia danych roślin. Oczywiście na każdym nawozie każda roślina urośnie, ale do optymalnego rozwozu i całkowitego wykorzystania potencjału zachowanie proporcji jest niezbędne.

Tak samo jest ze wszystkimi organizmami, chociażby człowiek potrzebuje odpowiednich proporcji białek, węglowodanów i tłuszczów dostarczanych w pożywieniu (dla przeciętnego człowieka jest to kolejno 30%, 55%,15%). Do wytworzenia 1 grama białka potrzeba około 4-5 gramów węglowodanów w reakcjach anabolicznych. Kiedy węglowodany nie są dostępne, organizm energię do syntezy pobiera z mniej efektywnych tłuszczów, a kiedy nie ma lipidów energia jest pobierana z białek co znacznie obniża efektywność całego procesu.

Proporcje są ważne, czy tego chcesz czy nie, ale życzę Ci powodzenia w Twoich profesjonalnych uprawach z byle jakim nawozem.
 
H

HCT

Guest
Bardzo cenne argumenty do tej krytyki. Czy ja czegoś nie wiem czy odmiany konopii znacznie różnią się genetyką na tyle, że jedna wytwarza orzechy a druga śliwki? No wybacz, ale proporcje zapotrzebowania minerałów dla roślin są ważne już na poziomie rządu (jako kategorii systematycznej). W obliczu dużych dawek jednego pierwiastka, mniejsza dawka chociażby fosforu przy ogromnych dawkach azotu i potasu przyniesie w konsekwencji przenawożenie (azotem i potasem). Roślina nie będzie mieć wystarczającej ilości fosforu do tworzenia związków wysokoenergetycznych (ATP), których będzie zbyt mało do wykorzystania azotu w budowie aminokwasów i w następstwie białek.

To najprostszy przykład tego, jak ważne są odpowiednie proporcje składników pokarmowych do nawożenia danych roślin. Oczywiście na każdym nawozie każda roślina urośnie, ale do optymalnego rozwozu i całkowitego wykorzystania potencjału zachowanie proporcji jest niezbędne.

Tak samo jest ze wszystkimi organizmami, chociażby człowiek potrzebuje odpowiednich proporcji białek, węglowodanów i tłuszczów dostarczanych w pożywieniu (dla przeciętnego człowieka jest to kolejno 30%, 55%,15%). Do wytworzenia 1 grama białka potrzeba około 4-5 gramów węglowodanów w reakcjach anabolicznych. Kiedy węglowodany nie są dostępne, organizm energię do syntezy pobiera z mniej efektywnych tłuszczów, a kiedy nie ma lipidów energia jest pobierana z białek co znacznie obniża efektywność całego procesu.

Proporcje są ważne, czy tego chcesz czy nie, ale życzę Ci powodzenia w Twoich profesjonalnych uprawach z byle jakim nawozem.

Widze kolega pochwalił sie uczeszczaniem do szkoły średniej. gimbusy się zajarajo ;)
 

Wolverine

Well-known member
Rejestracja
Mar 19, 2015
Postów
953
Buchów
0
Widze kolega pochwalił sie uczeszczaniem do szkoły średniej. gimbusy się zajarajo ;)

W szkole średniej nie ma biochemii. Masz jakieś sensowne argumenty do polemiki czy jesteś jedną z osób tworzących gównoburzę w internetach?
 
H

HCT

Guest
W szkole średniej nie ma biochemii.

Za moich czasów była, widać poziom polskiego szkolnictwa rzeczywiście strasznie podupadł :sunny:

Masz jakieś sensowne argumenty do polemiki czy jesteś jedną z osób tworzących gównoburzę w internetach?

Mam argumenty praktyczne, bo papierkiem z teorii można sobie du*e podetrzeć :)

Aha i jeszcze jedno:

Do wytworzenia 1 grama białka potrzeba około 4-5 gramów węglowodanów w reakcjach anabolicznych.

Zdaje się, że do wytworzenia 1g białka potrzeba nie 4-5g węgli tylko 24kcal. Więc chyba jednak deczko więcej tych g węglowodanów potrzeba, już pomijam fakt, że np. glukoza ma 3,75kcal/g więc wyjdzie jej 6,4g, a skrobia 4,15kcal/g więc 5,7g jak już mamy być tak dokładni. No widze, że lekcje odrobiłeś, wiesz że gdzieś tam dzwoni ale bardziej skup się na lekcjach to może kiedyś będziesz wiedział który to dzwon i zaszpanujesz na forum ;)
 
Ostatnia edycja:

Wolverine

Well-known member
Rejestracja
Mar 19, 2015
Postów
953
Buchów
0
Czyli gównoburza dalej. Czekam wziąż na dyskusję na temat nawozów a nie biochemii metabolizmu człowieka. Nie mam wiedzy z tego zakresu, piszę z biegu, wyliczać sobie każdy może mając wujka google. Boże ależ jestem niedouczony, jak można pomylić się co do kaloryczności sacharydów i to aż o 1-2kcal na gramie....
 

bombelus

Member
Rejestracja
Mar 23, 2015
Postów
8
Buchów
0
panowie prosze o konkretne odpowiedzi !!! jestem amatorem w uprawie pomidorów , jakie NPK jest idealne według was i jakie nawozy dostępne w ogrodniczym są świetne bo nie każdego stac na zalecane przez growshopy . A jak wiadomo ilu growerów tye odpowiedzi wiem ze na forum są odpowiedzi na te tematy ale musiałbym jakis magazyn otwrzyc sobie jak bym miał to kupowac , wiadomo każdy lubi cos innego .
 

Śmigacz

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Wrz 8, 2015
Postów
668
Buchów
759
NPK jest zależne od stadium (fazie) w jakim znajduję się twoja roślinka. Na WEG wybierz coś z przewagą N, zaś na FLO z przewagą PK.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół