nasiona marihuany

Vertical czy Horizontal. Oto jest pytanie.

Wyszukiwarka Forumowa:

PisiontyWieśław

Well-known member
Rejestracja
Lip 31, 2015
Postów
184
Buchów
0
Witam wszystkich, sorry za drugi podobny temat ale czas mnie nagli, a sam na ostatnie dni się pogubiłem. Powiedzmy, że mam nieograniczoną ilość miejsca w boxie, HPS 600w oraz 16 pestek Bebook Sugar Goom Auto, podkreślam to Automat. Pytanie moje brzmi czy jest sens puszczać te 16 pestek Vertykalnie pod tym HPS-em bez siatki, to znaczy od razu kiełkowane, do donic docelowych i niech od pierwszych dni rosną w tym systemie. Donic bym nie obracał, roślina z tego co wiem i tak skierowała by łodygi, liście i topy w stronę światła więc i taki Vertical bez siatki powinien dać większy plon względem horizontala. Co o tym myślicie, walić ten vert bez siatki czy horizontal. Pozdro
 

PisiontyWieśław

Well-known member
Rejestracja
Lip 31, 2015
Postów
184
Buchów
0
Z chęcią ale czy ten Vert ma jakiś sens z afami i bez siatki powiedz mi kolego, bo jak nie to po co tracić na plonie.
 
S

Sławuś z council estate.

Guest
Z AFami ma sens tak jak każda uprawa z AFami i jakbym zrobił to jednak z siatką. Żeby był odpowiedni dystans od lampy i żeby im gałązki optymalnie nakierować.
 

PisiontyWieśław

Well-known member
Rejestracja
Lip 31, 2015
Postów
184
Buchów
0
No właśnie nie da rady siatki bo muszę to jutro odpalić, a nie mam ani pieniędzy ani tyczek ani siatki. Więc mogę korzystać tylko z tego co mam już kupione i czeka na użytek. Myślisz, że roślina sama się ustawi do światła i ogarnie lepiej jak w horizontal czy raczej na to nie liczyć? Odległość od lampy minimalna jaką mogę ustawić żeby się 16 zmieściło to promień 70cm, później ew. korygować donicą bo miejsca mi nie brakuje, zr. topy i tak pójdą do światła więc gdyby trzeba było bliżej to też da radę. Ty byś ryzykował jeżeli chodzi o ilość?
 
S

Sławuś z council estate.

Guest
Nie wiem nie robiłem wertykala ale raczej jak coś chcesz zrobić to trzeba tak jak należy a nie "zrobię bez siatki bo nie mam pieniędzy". Bez siatki się nie ułożą same tak jak na siatce.
 

PisiontyWieśław

Well-known member
Rejestracja
Lip 31, 2015
Postów
184
Buchów
0
EDIT:
Na icmagu jest fotorelacja jak od początku koleś puścił bez siatki, i topy poszły w stronę światła tak jak powinny. Może jednak ma to jakiś sens? Jeżeli się mylę to proszę o sprostowanie.
 
S

Sławuś z council estate.

Guest
Może się udało. Zarzuć linkiem.

Nie mówię że nie ma szans. Co ja tam wiem o wertykalach. Te co widziałem miały siatkę i ludzie ładnie zaplatali i było GiT. Dlatego myślę że lepiej zrobić z siatką.
 

PisiontyWieśław

Well-known member
Rejestracja
Lip 31, 2015
Postów
184
Buchów
0
Tutaj kolega w ogóle nie użył siatki, tylko zabezpieczył sobie HPS: https://www.icmag.com/ic/showthread.php?t=207425 ,tutaj jest uprawa stadionowa gdzie również panny idą beż siatki, jedynie od połowy FLO dał tyczkę bambusową żeby chyba się donice nie wywróciły? https://www.icmag.com/ic/showthread.php?t=164571

---------- Post Zaktualizowany 17:11 ---------- Data pierwszego postu 17:10 ----------

Ja chcę zrobić coś takiego:
https://www.forum.haszysz.com/solarr/displayimage.php?pid=750370&fullsize=1
Dzięki czemu automaty zajmą całą powierzchnię okręgu i nic światła się nie zmarnuje.
 
P

pozitiv

Guest
No właśnie nie da rady siatki bo muszę to jutro odpalić, a nie mam ani pieniędzy ani tyczek ani siatki.

dlaczego nie użyjesz gruszej nici/sznurka aby samemu zrobić siatke ?
wiążesz 2 razy sznur na dole na środku boxa , potem ustalasz wysokosć po 1 boku drugim sznurkiem i doczepiasz sznurki od dołu-środka boxa do tych górnych sznurków i przeplatasz między nimi siatke - proste.
 

PisiontyWieśław

Well-known member
Rejestracja
Lip 31, 2015
Postów
184
Buchów
0
W tym boxie to nie takie proste, za dużo by tu pisać. Nie da rady tam sznurka tak puścić. Przynajmniej póki co nie mam na to pomysłu.
 
P

pozitiv

Guest
napisałem ci pomysl, a ze ci sie nie chce i marudzisz to inna sprawa
 

PisiontyWieśław

Well-known member
Rejestracja
Lip 31, 2015
Postów
184
Buchów
0
Czy napisałem że mi się nie chce? Czy że w tym boxie to raczej nie przejdzie. Mimo to dzięki za pomysł, lecz niestety dokładnie z takiego nie mogę skorzystać. Zaraz coś pójdę obczaić. Pozdr.
 
S

Sławuś z council estate.

Guest
To ja dam ci radę żebyś tak zrobił jak uważasz i czujesz to wtedy będzie najlepiej.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół